1. 4. svátek má Hugo




Rozhodnuto. Prodloužení silnice R4 postaví Skanska za 417 milionů

AKTUALIZOVÁNO
26. února 2015   (11:45)
Rozhodnuto. Prodloužení silnice R4 postaví Skanska za 417 milionů
foto: sxc

Dlouho očekávané stavbě nyní již nic nebrání.



Ředitelství silnic a dálnic dnes zveřejnilo vítěze výběrového řízení na stavbu rychlostní silnice R4 v úseku Skalka – křižovatka II/118. Dílo vybuduje společnost Skanska, která nabídla nejnižší cenu 417 milionů korun.

„Díky této stavbě bude odkloněna doprava mimo obec Dubenec, čímž dojde ke zvýšení bezpečnou a zlepšení životního prostředí v obci.“ řekl generální ředitel ŘSD ČR Jan Kroupa.

Vzhledem k tomu, že nikdo z ostatních uchazečů nepodal v zákonné patnáctidenní lhůtě námitku, může ŘSD přistoupit k podpisu smlouvy s vítězem. Práce bude tedy možné zahájit ihned na začátku stavební sezóny.

Prodloužení rychlostní silnice by mělo být řešeno jako obchvat Dubence. Stavba bude začínat u křižovatky Skalka a končit u křižovatky se silnicí II/118. V rámci projektu budou vybudovány 3 protihlukové stěny, 4 mostní objekty a 27 přeložek inženýrských sítí.

Plocha nové vozovky by měla být 102.500 metrů čtverečních a objem zemních prací přesáhne 340.000 metrů krychlových.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ŘSD
pribram.cz
autor: MJ








Další články

Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace Příbram čeká dopravně velmi nepříjemný duben. Od 1. dubna se kvůli výměně vodovodu a … DOPRAVA V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky Na silnici I/18 u obce Drásov se v úterý 31. března po 15. hodině srazily dva osobní … DOPRAVA Příbram zapojí vězně do údržby města. Do ulic vyjdou už letos Příbram zapojí vězně do údržby města. Do ulic vyjdou už letos Město Příbram navazuje spolupráci s příbramskou věznicí a letos poprvé zapojí vězně do … AKTUÁLNĚ MUDr. Bartášek: Laparoskopie a robotická chirurgie mění pravidla hry MUDr. Bartášek: Laparoskopie a robotická chirurgie mění pravidla hry Moderní medicína jde neustále kupředu a chirurgické zákroky dnes už zdaleka … ROZHOVOR Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel V úterý dopoledne se stala nehoda také na silnici I/18 v Příbrami. AKTUÁLNĚ Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění Rušné ráno zažily v úterý 31. března záchranné složky na Příbramsku. Během necelých … AKTUÁLNĚ Konec džungle u kulturáku. Jalovce mizí, místo čeká velká proměna Konec džungle u kulturáku. Jalovce mizí, místo čeká velká proměna Před kulturním domem, který je centrem příbramského společenského života – od plesů … VIDEO Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Od pondělí 30. března do neděle 5. dubna bude policie měřit rychlost na několika … AKTUÁLNĚ
Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník! Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník! Milovníci běhu by měli zbystřit. Už v neděli 5. dubna se uskuteční 68. ročník … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz