17. 4. svátek má Rudolf




Rozhodnutí o zakázce na přestavbu akvaparku v Příbrami by mohlo padnout v říjnu

14. září 2022   (17:24)
Rozhodnutí o zakázce na přestavbu akvaparku v Příbrami by mohlo padnout v říjnu
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Město obdrželo dvě nabídky, které nyní komise vyhodnocuje.


Rozhodnutí o zakázce na přestavbu akvaparku v Příbrami by mohlo padnout v polovině října. Město obdrželo dvě nabídky, které nyní komise vyhodnocuje, řekl dnes novinářům starosta Jan Konvalinka (za ANO). Od projektu by rozhodně neustupoval, protože dosavadní akvapark má velkou spotřebu energie, a je přitom nekomfortní. Město má navíc velké množství volných prostředků, které požírá inflace, a je podle Konvalinky rozumné je investovat.

Příprava projektu se zkomplikovala, město již několikrát prodloužilo termín pro podání nabídek. Opozice postup radnice kritizuje, podle ní je příprava projektu pomalá. Vedení města se hájí tím, že muselo čelit řadě dotazů od potenciálních dodavatelů a situaci zkomplikoval i růst cen ve stavebnictví.
Hodnoticí komise má již podle starosty na stole dvě nabídky od stavebních firem, hodnocení je podle Konvalinky dvoukolové. Výsledek lze čekat až po komunálních volbách. "Předpokládám, že nějaké rozhodnutí rady v této věci by mohlo proběhnout v polovině října, možná ještě před ustavujícím zastupitelstvem. Dost možná v tomto smyslu bude už rozhodovat rada nová, která vzejde z ustavujícího zastupitelstva," uvedl Konvalinka.
Příbram akci chystá několik let, hovořit se o ní začalo v roce 2016. Cena by podle posledních informací neměla překročit 350 milionů korun bez DPH. Loni na podzim radnice uváděla, že chce na jaře vybrat zhotovitele a v létě stavět. To se ale nestihlo, termín pro podání nabídek byl naposledy stanoven na počátek září.

Opozice přípravu projektu kritizuje, podle opozičního zastupitele za TOP 09 Václava Švendy vedení nejdřív rok a půl tápalo a pak ztratilo odvahu. Nový akvapark měl být podle něj už dávno v provozu. Podle Konvalinky radnice čelila velkému množství dotazů od potenciálních dodavatelů, na něž musela odpovídat. Zároveň se snažila zakázku co nejlépe připravit.
Město v květnu 2020 zastavilo práce na přípravě rekonstrukce v nejrozsáhlejší variantě. Projekt podle Konvalinky příliš nabobtnal a cena by přesáhla půl miliardy korun. Proto zastupitelé rozhodli o snížení maximální ceny, kterou později kvůli vývoji cen ve stavebnictví znovu upravovali.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu … AKTUÁLNĚ Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly I když sami řidiči mohli navrhovat místa k měření rychlosti, bezmála tři sta z nich … VIDEO Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. … AKTUÁLNĚ V Husově ulici náklaďák poškodil semafor V Husově ulici náklaďák poškodil semafor Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda. FOTO Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Skály, tisy, prudké svahy a výhledy, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po … TIP NA VÝLET Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude … NEPŘEHLÉDNĚTE Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po několika dnech, kdy jaro konečně ukázalo přívětivější tvář, přijde výrazný obrat. … AKTUÁLNĚ Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Středočeský kraj chce od města Příbrami odkoupit budovu střední školy v ulici Gen. R. … AKTUÁLNĚ
První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz