13. 12. svátek má Lucie

Rozhodčí ukončili fotbalový zápas předčasně a přivolali na pomoc policii. Dechovou zkoušku však sudí odmítli

5. června 2018   (06:09)
Rozhodčí ukončili fotbalový zápas předčasně a přivolali na pomoc policii. Dechovou zkoušku však sudí odmítli

Utkání vzalo za své po první penaltě. Hráči fotbalového oddílu TJ Spartak Rožmitál cítí vinu na obou stranách.


Víkendové fotbalové utkání mezi Rožmitálem a Chlumcem bylo předčasně ukončeno. Oba týmy měly v 1. B třídě nastřádano před zápasem shodných 22 bodů a tvrdý zápas souputníků o záchranu v soutěži se tedy dal předpokládat.
 
„Přijďte nás podpořit v přímém boji o sestup. Doufáme, že zákulisní praktiky zůstanou stranou a rozhodne jen fotbalová stránka,“ hlásala pozvánka rožmitálských fotbalistů, kde vyzývali fanoušky k návštěvě důležitého utkání a zároveň vyjadřovali obavu o zachování fair-play hry již před zápasem.
 
Zápas se však ani nedohrál do konce. „Přijel jsem na hřiště v 15. minutě zápasu. Už v prvních minutách zápasu mi ale volal trenér a informoval mě, že pomezní rozhodčí se mu nezdá. Nejen že nadržoval soupeři, ale dění na hřišti nesledoval, věnoval se spíš dění na tribuně a i diváci viděli, že vrávorá,“ vypráví Zdeněk Vlasák, jednatel fotbalového Spartaku Rožmitál.
 
Po dalších minutách zápasu impulzivní trenér Šlehofer neudržel nervy na uzdě a po slovních komentářích byl vykázán sledovat další vývoj z divácké tribuny. Emoce na hřišti vygradovaly po nařízeném pokutovém kopu. Útočník Tomáš Drechsler, napadl cestou na střídačku čárového rozhodčího. Do sudího měl údajně silně vrazit, ten následkem nárazu upadl a zápas byl předčasně ukončen.
 
„Jen jsem stál a on do mě naběhl. Odrazil se ode mě a upadl. Zbytečná komedie a nedohraný zápas. Vinen se rozhodně necítím. Bohužel jsme zápas výjimečně nenatáčeli, jinak jsme mohli mít důkazy,“  říká údajný agresor Tomáš Drechsler. „Já jsem ale dechovou zkoušku po ukončení zápasu na rozdíl od rozhodčího neodmítl,“ dodává.  Následovalo předčasné ukončení zápasu s tím, že rozhodčí se necítil dobře ani fyzicky ani psychicky a byla přivolána i policie, která měla dohlédnout na bezpečnost.
 
„Incident byl hlášen na lince 158. Z bezpečnostních důvodů jsme vyslali hned několik hlídek. V okamžiku, kdy dorazily na místo, zápas byl už ukončený a hráči byli v kabinách. Jeden z hráčů měl údajně srazit rozhodčího. Na místě se nezjistilo, zda to udělal úmyslně a incident se dále prošetřuje,“ sdělila tisková mluvčí PČR, por. Bc. Eva Stulíková.
 
„Nedivím se, že to rozhodčí psychicky neunesl, diváci na něj po celou dobu řvali. Zodpovědnosti se ale zbavovat nechceme, přiznáváme chybu. K incidentu na hřišti došlo, to nás moc mrzí a také jsme o tom informovali disciplinární komisi. Očekáváme velký trest. Pokud nám seberou body, sestoupíme. Víc nás ale mrzí, že se o tom bude rozhodovat od stolu a ne na hřišti. Přijímáme svůj díl viny, ale také jsme chtěli vyjádřit svůj názor, že rozhodčí byl ovlivněn soupeřem a navíc pod vlivem alkoholu. Dechovou zkoušku však odmítl,“ dodává Zdeněk Vlasák.
 
Disciplinární komise rozhodne o udělení trestu ve čtvrtek. „Věří se vždy rozhodčím, my očekáváme velký postih,“ říká Zdeněk Vlasák. Vzhledem k tomu, že se hráči Rožmitálu nenechali ovládnout emocemi poprvé, je předpoklad trestu většího rozsahu nasnadě. Jak komise zhodnotí celý zápas, kde stojí slovo proti slovu, se necháme překvapit.
 
„Raději dám své děti na hokej, nespravedlnost, která se děje ve fotbale, vidět nemusí,“
završil svým názorem rožmitálský obránce Ondřej Pejsar.


 
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Skokem pod vlak vyhasl lidský život Skokem pod vlak vyhasl lidský život K tragické události došlo dnes u Staré Huti na Příbramsku 12. prosince 2019   (20:17) AKTUALIZOVÁNO Video: Včasným zásahem hasiči uchránili rodinný dům před jistou zkázou Video: Včasným zásahem hasiči uchránili rodinný dům před jistou zkázou Příčinou vzniku požáru je nedbalost při manipulaci se žhavým popelem. Výši škody vzniklé požárem vyčíslil vyšetřovatel na jeden milion korun. Včasným zásahem hasiči uchránili hodnoty za dva miliony korun. Celá událost se obešla bez zranění. 12. prosince 2019   (17:14) Ve Středočeském kraji od ledna do září přibylo 12.232 obyvatel Ve Středočeském kraji od ledna do září přibylo 12.232 obyvatel Na Příbramsku víc lidí zemřelo, než se narodilo. 12. prosince 2019   (15:48) Vodohospodářský majetek investice potřebuje Vodohospodářský majetek investice potřebuje Je majetek, který je viditelný na první pohled, a je majetek, který je našemu oku skrytý a víme o něm pouze v okamžiku, kdy přestane fungovat. Přesně takovým majetkem je ten vodohospodářský. 12. prosince 2019   (13:27) Rodinný dům zachvátily plameny. Devět hasičských jednotek bojuje s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny. Devět hasičských jednotek bojuje s ohněm Požár rodinného domu v obci Nechvalice byl ohlášen ve čtvrtek před desátou hodinou ranní. Hasiči vyhlásili druhý poplachový stupeň. 12. prosince 2019   (11:09) Výsuvné sloupky zamezí vjezdu vozidel do Pražské ulice Výsuvné sloupky zamezí vjezdu vozidel do Pražské ulice Vjezdy do Pražské ulice budou nově o víkendu uzamykány tak, jako je tomu ve všedních dnech, tj. v deset hodin dopoledne 12. prosince 2019   (08:43) Svatá Hora o svátcích otevře jinak nepřístupnou chodbu Svatá Hora o svátcích otevře jinak nepřístupnou chodbu Součástí prohlídky jsou unikátní podlahové barokní hodiny, které byly nedávno zrestaurovány 12. prosince 2019   (06:07) Vánoční jarmark zaplnil školu Vánoční jarmark zaplnil školu V úterý se v budově základní školy ve Školní ulici uskutečnil vánoční jarmark za veliké účasti rodičů. 11. prosince 2019   (19:01) Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Slavnostní dakarské pódium čeká na závodníky 4. ledna a o den později závod odstartuje 11. prosince 2019   (17:02) Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Příbramští policisté zintenzivňují kvůli zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti či plynulosti silničního provozu výkon služby. Zaměřovat se budou především na obchodní centra, parkoviště u nich a na místa, kde se soustřeďuje větší množství osob. 11. prosince 2019   (14:28)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz