vývoj COVID-19
14. 4. 2021
Bohutín 21
Březnice 26
Buková u Pb 2
Bukovany 1
Čenkov 1
Cetyně 1
Chraštice 1
Čím 1
Dobříš 77
Dolní Hbity 12
Drahenice 1
Drahlín 2
Drhovy 4
Dubenec 4
Dublovice 10
Háje 1
Hluboš 6
Hlubyně 2
Hřiměždice 7
Hudčice 2
Hvožďany 5
Jablonná 2
Jesenice 1
Jince 12
Kamýk n. V. 17
Kosova H. 4
Kotenčice 1
Kozárovice 3
Krásná H. 17
Křepenice 1
Křešín 1
Láz 6
Lazsko 1
Lešetice 1
Lhota u Pb 2
M. Hraštice 7
Milešov 4
Milín 30
Mokrovraty 2
Nalžovice 7
Nechvalice 2
Nečín 10
Nedrahovice 4
Nepomuk 1
Nestrašovice 2
Nová Ves p. P. 8
Nový Knín 18
Občov 3
Obecnice 20
Obořiště 6
Obory 1
Ostrov 1
Ouběnice 1
Petrovice 7
Pičín 3
Počepice 1
Podlesí 1
Příbram 289
Radětice 1
Rosovice 2
Rožmitál p. T. 36
Sedlčany 71
Sedlec-Prč. 16
Sedlice 1
Solenice 1
Stará Huť 14
Starosedlský H. 3
Svaté Pole 2
Svatý Jan 6
Tochovice 1
Třebsko 1
Trhové Dušníky 1
Věšín 1
Višňová 7
Volenice 2
Voznice 1
Vranovice 3
Vys. Chlumec 1
Vysoká u Pb 2
Zalužany 1
Zduchovice 3
Rozhodčí ukončili fotbalový zápas předčasně a přivolali na pomoc policii. Dechovou zkoušku však sudí odmítli

5. června 2018   (06:09)
Rozhodčí ukončili fotbalový zápas předčasně a přivolali na pomoc policii. Dechovou zkoušku však sudí odmítli

Utkání vzalo za své po první penaltě. Hráči fotbalového oddílu TJ Spartak Rožmitál cítí vinu na obou stranách.Víkendové fotbalové utkání mezi Rožmitálem a Chlumcem bylo předčasně ukončeno. Oba týmy měly v 1. B třídě nastřádano před zápasem shodných 22 bodů a tvrdý zápas souputníků o záchranu v soutěži se tedy dal předpokládat.
 
„Přijďte nás podpořit v přímém boji o sestup. Doufáme, že zákulisní praktiky zůstanou stranou a rozhodne jen fotbalová stránka,“ hlásala pozvánka rožmitálských fotbalistů, kde vyzývali fanoušky k návštěvě důležitého utkání a zároveň vyjadřovali obavu o zachování fair-play hry již před zápasem.
 
Zápas se však ani nedohrál do konce. „Přijel jsem na hřiště v 15. minutě zápasu. Už v prvních minutách zápasu mi ale volal trenér a informoval mě, že pomezní rozhodčí se mu nezdá. Nejen že nadržoval soupeři, ale dění na hřišti nesledoval, věnoval se spíš dění na tribuně a i diváci viděli, že vrávorá,“ vypráví Zdeněk Vlasák, jednatel fotbalového Spartaku Rožmitál.
 
Po dalších minutách zápasu impulzivní trenér Šlehofer neudržel nervy na uzdě a po slovních komentářích byl vykázán sledovat další vývoj z divácké tribuny. Emoce na hřišti vygradovaly po nařízeném pokutovém kopu. Útočník Tomáš Drechsler, napadl cestou na střídačku čárového rozhodčího. Do sudího měl údajně silně vrazit, ten následkem nárazu upadl a zápas byl předčasně ukončen.
 
„Jen jsem stál a on do mě naběhl. Odrazil se ode mě a upadl. Zbytečná komedie a nedohraný zápas. Vinen se rozhodně necítím. Bohužel jsme zápas výjimečně nenatáčeli, jinak jsme mohli mít důkazy,“  říká údajný agresor Tomáš Drechsler. „Já jsem ale dechovou zkoušku po ukončení zápasu na rozdíl od rozhodčího neodmítl,“ dodává.  Následovalo předčasné ukončení zápasu s tím, že rozhodčí se necítil dobře ani fyzicky ani psychicky a byla přivolána i policie, která měla dohlédnout na bezpečnost.
 
„Incident byl hlášen na lince 158. Z bezpečnostních důvodů jsme vyslali hned několik hlídek. V okamžiku, kdy dorazily na místo, zápas byl už ukončený a hráči byli v kabinách. Jeden z hráčů měl údajně srazit rozhodčího. Na místě se nezjistilo, zda to udělal úmyslně a incident se dále prošetřuje,“ sdělila tisková mluvčí PČR, por. Bc. Eva Stulíková.
 
„Nedivím se, že to rozhodčí psychicky neunesl, diváci na něj po celou dobu řvali. Zodpovědnosti se ale zbavovat nechceme, přiznáváme chybu. K incidentu na hřišti došlo, to nás moc mrzí a také jsme o tom informovali disciplinární komisi. Očekáváme velký trest. Pokud nám seberou body, sestoupíme. Víc nás ale mrzí, že se o tom bude rozhodovat od stolu a ne na hřišti. Přijímáme svůj díl viny, ale také jsme chtěli vyjádřit svůj názor, že rozhodčí byl ovlivněn soupeřem a navíc pod vlivem alkoholu. Dechovou zkoušku však odmítl,“ dodává Zdeněk Vlasák.
 
Disciplinární komise rozhodne o udělení trestu ve čtvrtek. „Věří se vždy rozhodčím, my očekáváme velký postih,“ říká Zdeněk Vlasák. Vzhledem k tomu, že se hráči Rožmitálu nenechali ovládnout emocemi poprvé, je předpoklad trestu většího rozsahu nasnadě. Jak komise zhodnotí celý zápas, kde stojí slovo proti slovu, se necháme překvapit.
 
„Raději dám své děti na hokej, nespravedlnost, která se děje ve fotbale, vidět nemusí,“
završil svým názorem rožmitálský obránce Ondřej Pejsar.


 
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jk

Další články

U Dublovic skončilo auto v příkopu, pro těžce zraněného muže letěl vrtulník U Dublovic skončilo auto v příkopu, pro těžce zraněného muže letěl vrtulník Zjišťujeme veškeré okolnosti, taktéž prověřujeme, kdo vozidlo řídil, řekla pribram.cz … Den Země Příbram podpoří víkendovou úklidovou akcí Den Země Příbram podpoří víkendovou úklidovou akcí Místa na odkládání pytlů s odpadem budou na vytipovaných trasách přímo u samotných … Kultura prozatím žije online, čeká nás Jukebox z Junioru nebo projekt Příbram v Podcastu Kultura prozatím žije online, čeká nás Jukebox z Junioru nebo projekt Příbram v Podcastu Situace nám stále nedovoluje setkávání při kulturních akcích, a tak Městské kulturní … Stav hromadného postižení platí už jen ve dvou středočeských nemocnicích Stav hromadného postižení platí už jen ve dvou středočeských nemocnicích Většina nemocnic v regionu jej zrušila, pacientů s covidem ubylo. S testy školákům pomáhají učitelé i rodiče S testy školákům pomáhají učitelé i rodiče První samoodběr si již část žáků prvního stupně základních škol vyzkoušela. Testovat … Na Rynečku se začne stavět bytový dům, známe podrobnosti Na Rynečku se začne stavět bytový dům, známe podrobnosti Stavba by měla být zahájena v létě, první majitelé se nastěhují za dva roky. Příbramští atleti trénují „na koleně“. Díky novému stadionu by zvládli všechny disciplíny a zdvojnásobili počet členů Příbramští atleti trénují „na koleně“. Díky novému stadionu by zvládli všechny disciplíny a zdvojnásobili počet členů „Trénujeme v omezeném režimu,“ říká Petr Vocílka z klubu SK Sporting Příbram, který v … Zdrogovaný cyklista skončil po střetu s autobusem v nemocnici Zdrogovaný cyklista skončil po střetu s autobusem v nemocnici Policisté šetří okolnosti dopravní nehody v Tochovicích na Příbramsku. Žáci se budou před zkouškami testovat, při nich budou povinné roušky Žáci se budou před zkouškami testovat, při nich budou povinné roušky Podmínkou účasti u zkoušek bude potvrzení o negativním testu na covid-19 z posledních …
Během čtyř dnů kdosi na Příbramsku odcizil osm jízdních kol Během čtyř dnů kdosi na Příbramsku odcizil osm jízdních kol Policisté apelují na cyklisty, aby dbali na zabezpečení svých jízdních kol.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz