Rozhledna Studený vrch je skvělým místem k procházce i odpočinku
17. srpna 2018 (17:18)
Měřící věž na vrcholu Studeného vrchu je od roku 2005 přístupná turistům, výhled do krajiny není po výstupu na rozhlednu jedinou odměnou za mírně náročný výšlap.
Studený vrch je s výškou 660,3 m nejvyšší horou Hřebenů, podcelku Brdské vrchoviny. Na vrcholu se nachází kamenná osmiboká věž, která byla postavena roku 1940 za účelem zemského měření. Vrch leží 3,3 km jihovýchodně od Hostomic a 6 km severozápadně od Dobříše a spolehlivě vás k němu dovede turistické značení. Přízvisko „studený“ získal díky chladnému větru, který tu často vane.
Ačkoli osmnáctimetrová věž na vrcholu není téměř vidět, protože o mnoho nepřevyšuje stromy v okolí, je z ní překvapivě hezký výhled. Pouhým okem můžete v krajině nalézt například hrad Karlštejn. V dáli lze za dobré viditelnosti objevit i hřebeny Krušných hor a televizní vysílač na vrcholu Klínovce. Ti odvážnější se hustě zalesněným terénem mohou za vyhlídkou vydat i na horském kole.
V rozhledně je zajištěn provoz o sobotách a nedělích v tomto rozmezí:
14. dubna – 30. září 10:00 - 17:00 hodin
6.- 28. října: 10:00 - 15:00 hodin
Doplnit zde můžete nejen tekutiny na další cestu, ale také si zakoupit exluzivní domácí klobásku nebo špekáček. Oheň pod dohledem obsluhy hoří téměř nepřetržitě, a tak můžete usednout, opékat i rozjímat v tichu lesa.
Mimo uvedené dny, nebude-li včas zveřejněno jinak, je pro veřejnost rozhledna uzavřena
V rozhledně je zajištěn provoz o sobotách a nedělích v tomto rozmezí:
14. dubna – 30. září 10:00 - 17:00 hodin
6.- 28. října: 10:00 - 15:00 hodin
Doplnit zde můžete nejen tekutiny na další cestu, ale také si zakoupit exluzivní domácí klobásku nebo špekáček. Oheň pod dohledem obsluhy hoří téměř nepřetržitě, a tak můžete usednout, opékat i rozjímat v tichu lesa.
Mimo uvedené dny, nebude-li včas zveřejněno jinak, je pro veřejnost rozhledna uzavřena
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk
Další články
Robotická chirurgie přichází do Příbrami. Pomůže i pacientům s nádorovými onemocněními
Na začátku září zahájí Oblastní nemocnice Příbram provoz robotického chirurgického …
AKTUÁLNĚ
Z hospody do záchranné stanice: Neuvěřitelný příběh lišáka Větrníka z Hrachova pokračuje i po dvanácti letech
Dojemný životní příběh lišáka Větrníka, který jako malé osiřelé mládě našel azyl v …
ZVÍŘATA
Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice
Německo ruší výjimku, která dovolovala čtrnácti- a patnáctiletým pít pivo nebo víno v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy
Česko se musí připravit na další výraznou bouřkovou situaci. Meteorologové vydali …
AKTUALIZOVÁNO
Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji
Teplé letní večery přímo vybízejí k posezení s přáteli, grilování nebo oslavám pod …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Noční požár ubytovny v Příbrami: Plameny v přízemí vyhnaly lidi z postelí, tři lidé skončili v péči záchranářů
V Příbrami pod Čertovým pahorkem v noci na včerejšek opět hořelo v jedné z tamních …
Orlická přehrada se blíží minimální hladině, jeřáb už vytahuje lodě z vody
Vodní nádrže ve správě Povodí Vltavy zlepšují při letošním hydrologickém suchu průtoky …
AKTUÁLNĚ
Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče
V areálu výstavby rodinných domů v Orlově u Příbrami se dnes odpoledne vymklo kontrole …
AKTUÁLNĚ
Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník
Léto vrcholí a s ním i období dovolených a koupání. Mnozí lidé míří za vodními …
AKTUALIZOVÁNO
Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září
Letní měsíce bývají pro transfuzní oddělení náročné. Lidé odjíždějí na dovolené a …
AKTUÁLNĚ






