Roušky v MHD se možná vrátí od října či listopadu
14. července 2020 (11:29)
foto: pribram.cz, ČTK
Přesný termín se bude teprve určovat podle výskytu koronaviru, ale i ostatních infekcí dýchacích cest.
Roušky v městské hromadné dopravě by se podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) mohly znovu nosit od října či listopadu. Ke koronaviru se totiž přidají další respirační viry a později i chřipka. Řekl to dnes ČTK a Českému rozhlasu při návštěvě firmy Diana Biotechnologies, která vyvinula nový přístroj na testování vzorků na covid-19. Podle ministra bude na podzim kvůli vyloučení jiných nákaz také třeba víc testovat.
"Určitě to bude věc, kterou budeme zvažovat, abychom zabránili šíření infekce v době, kdy tu bude kolovat celá řada dalších respiračních virů, a situace tím pádem bude určitě složitější než je dnes," řekl Vojtěch k možnosti nošení roušek na podzim.
Přesný termín se bude podle něj teprve určovat podle výskytu koronaviru, ale i ostatních infekcí dýchacích cest. Neočekává, že by se roušky znovu nosily i venku. "Ale minimálně roušky v místech, kde se koncentruje větší množství osob a není možné dodržovat žádné sociální odstupy, což je případ přeplněných tramvají a autobusů," dodal.
V současné době jsou roušky povinné jen v pražském metru a v MHD v regionech, kde je více nakažených jako v Moravskoslezském kraji nebo nově na Jihlavsku. Dál se musí nosit také v lůžkových zdravotnických zařízeních a domovech pro seniory a také při akcích ve vnitřních prostorách pro více než 100 lidí.
Povinnost používat mimo domov roušku či jiné zakrytí nosu a úst zavedla česká vláda kvůli pandemii koronaviru od 19. března. K prvnímu zmírnění tohoto opatření přistoupil kabinet 25. května, odkdy mohli lidé venku odložit roušky, pokud zachovají od ostatních aspoň dvoumetrový odstup.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji
Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž …
DOPRAVA
Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky
V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě
Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. …
SPORT
Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení
Ministerstvo vnitra informuje o končící platnosti občanských průkazů. To se týká lidí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích
Do Příbrami se vrací filmový festival Jeden svět, který přináší dokumentární snímky o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc
Vandalismus v Příbrami se projevuje od poničených košů a laviček až po ohnuté stožáry …
FOTOGALERIE
V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny
Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny.
AKTUALIZOVÁNO
Známe 16 postupujích v anketě. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější?
Velká čtenářská anketa na portálu pribram.cz, která hledá nejoblíbenější fotbalový …
SPORT
Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu
Okolí rožmitálského zámku má za sebou další výrazné zlepšení. Skupina místních …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Velikonoční neděle v divadle: tvoření, pohádky a jarní kouzlo pro celou rodinu
Divadlo A. Dvořáka v Příbrami zve v neděli 22. března od 10 do 17 hodin všechny malé i …
KULTURA




