Rodina usmrcené dívky z Orlické přehrady ani po třech letech nemá klid
25. července 2019 (06:24)
„Vím, že mi peníze nikdy nenahradí to, co jsem ztratila, ale když jsem nedocílila toho, aby byl viník uvalen do vazby, tak toto je nyní jeho jediný trest,“ uvádí paní Šárka, matka dívky, která byla usmrcena řidičem skútru na Orlické přehradě
Je to již tři roky, co na Orlické přehradě narazil devatenáctiletý mladík s vodním skútrem do pramice a usmrtil tak osmnáctiletou dívku. Soud obvinil řidiče skútru z usmrcení z nedbalosti a udělil mu podmíněný trest tři roky s odkladem na pět let a zákaz řízení plavidel na osm let.
„Nevěřím tomu, že ho oslnilo slunce. Myslím, že kdyby se chovali tak, jak měli, tak se to nestalo. Trvala jsem na tom, aby byl odsouzen k odnětí svobody, to se však bohužel nestalo,“ říká Šárka, matka dívky.
Zároveň soud viníkovi nařídil zaplatit matce dívky částku 800 tisíc korun a otci částku 600 tisíc korun. Podle slov Šárky však dodnes žádné peníze nedostali.
Matka dívky se zpočátku vůbec soudit nechtěla
„Já jsem se zpočátku vůbec soudit nechtěla, ale moje rodina trvala na tom, že to tak nemohu nechat, že musí být viník potrestán. Lidé se diví, jak vůbec mohu po smrti dcery chtít peníze. Vím, že mi ty peníze nikdy nenahradí to, co jsem ztratila, ale když jsem nedocílila toho, aby byl uvalen do vazby, tak toto je nyní jeho jediný trest. Náš rodinný přítel, který je mi dodnes velkou oporou, mi neustále opakuje: Simonka vždy říkala, že se o Tebe postará. Tak to ber tak, že toto je ta její pomoc,“ svěřuje se Šárka.
Viník poslal matce zemřelé dívky pouze složenku na 1000 korun
„Poslal mi složenku na 1000 korun. Přijde mi, že se mi ještě vysmívají. Bohužel v rozsudku není určen pevný termín, do kdy má odškodné zaplatit. Nevím tedy, zda peníze vůbec dostaneme,“ dodává.
Matka Simonky se po nešťastné události svěřila do rukou odborníků a strávila nějaký čas v léčebně. Po propuštění z léčebny se na místo neštěstí vrátila, aby Simonce udělala pomníček na místě, kde ji záchranáři naposledy oživili.
Pomohl jí kontakt s matkami, které také přišly o dítě
"Jsem ve spojení s maminkami, které přišly o své dítě, a to mi hodně pomáhá. Zjišťuji, že to všechny máme stejně. Je jedno, jestli je to tři roky nebo deset let," říká Šárka.
Letos si s manželem koupili člun a vyplouvají společně na vodu
„První den, kdy jsme měli vyplout, jsem se hrozně bála, ale dali jsme to. S manželem se nebojím, jezdíme opatrně. I ostatní lidé na plavidlech se chovají ohleduplně. Zastaví, pustí nás, mávnou na nás. Nedokážu si vůbec vysvětlit, proč se to tenkrát stalo. Myslím, že to nebyla nedbalost, ale hloupost,“ dodává na závěr.
Dokázala se vrátit na místo neštěstí, které jí převrátilo život naruby. Paní Šárka ušla za ty tři roky obrovský kus cesty. Přesto, jak ona sama říká, je jedno, kolik času od neštěstí uběhlo. Zapomenout nelze nikdy.
„Nevěřím tomu, že ho oslnilo slunce. Myslím, že kdyby se chovali tak, jak měli, tak se to nestalo. Trvala jsem na tom, aby byl odsouzen k odnětí svobody, to se však bohužel nestalo,“ říká Šárka, matka dívky.
Zároveň soud viníkovi nařídil zaplatit matce dívky částku 800 tisíc korun a otci částku 600 tisíc korun. Podle slov Šárky však dodnes žádné peníze nedostali.
Matka dívky se zpočátku vůbec soudit nechtěla
„Já jsem se zpočátku vůbec soudit nechtěla, ale moje rodina trvala na tom, že to tak nemohu nechat, že musí být viník potrestán. Lidé se diví, jak vůbec mohu po smrti dcery chtít peníze. Vím, že mi ty peníze nikdy nenahradí to, co jsem ztratila, ale když jsem nedocílila toho, aby byl uvalen do vazby, tak toto je nyní jeho jediný trest. Náš rodinný přítel, který je mi dodnes velkou oporou, mi neustále opakuje: Simonka vždy říkala, že se o Tebe postará. Tak to ber tak, že toto je ta její pomoc,“ svěřuje se Šárka.
Viník poslal matce zemřelé dívky pouze složenku na 1000 korun
„Poslal mi složenku na 1000 korun. Přijde mi, že se mi ještě vysmívají. Bohužel v rozsudku není určen pevný termín, do kdy má odškodné zaplatit. Nevím tedy, zda peníze vůbec dostaneme,“ dodává.
Matka Simonky se po nešťastné události svěřila do rukou odborníků a strávila nějaký čas v léčebně. Po propuštění z léčebny se na místo neštěstí vrátila, aby Simonce udělala pomníček na místě, kde ji záchranáři naposledy oživili.
Pomohl jí kontakt s matkami, které také přišly o dítě
"Jsem ve spojení s maminkami, které přišly o své dítě, a to mi hodně pomáhá. Zjišťuji, že to všechny máme stejně. Je jedno, jestli je to tři roky nebo deset let," říká Šárka.
Letos si s manželem koupili člun a vyplouvají společně na vodu
„První den, kdy jsme měli vyplout, jsem se hrozně bála, ale dali jsme to. S manželem se nebojím, jezdíme opatrně. I ostatní lidé na plavidlech se chovají ohleduplně. Zastaví, pustí nás, mávnou na nás. Nedokážu si vůbec vysvětlit, proč se to tenkrát stalo. Myslím, že to nebyla nedbalost, ale hloupost,“ dodává na závěr.
Dokázala se vrátit na místo neštěstí, které jí převrátilo život naruby. Paní Šárka ušla za ty tři roky obrovský kus cesty. Přesto, jak ona sama říká, je jedno, kolik času od neštěstí uběhlo. Zapomenout nelze nikdy.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: mir
Další články
Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje
Vzácná orchidej bradáček srdčitý se stal jedním z důvodů, proč k nám do regionu opět …
PŘÍRODA
Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss
Nejen Příbram zasáhla bolestná zpráva. Ve věku 37 let zemřela Bára Tlučhořová, rodačka …
AKTUÁLNĚ
Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů
Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. …
ROZHOVOR
Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody
Silně bouřky, které se po oba víkendové dny prohnaly Příbramskem a přímo i městem, …
AKTUÁLNĚ
Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program
Music Club Peklo v Příbrami čeká výrazná změna. Do vedení klubu přichází Tomáš …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce
Měla by Česká republika v budoucnu přijmout euro? Téma, které pravidelně vyvolává …
ANKETA
/FOTO, VIDEO/ Vážná nehoda u Rosovic. Na místě šest zraněných, přiletěl i vrtulník
V pondělí krátce po poledni se u Rosovic ve směru na Sychrov na silnici 11417 stala …
AKTUALIZOVÁNO
Tři vítězství na cizí půdě. Boxeři Rasken Gymu zazářili na galavečeru Bene Patron Boxing
V pátek 20. června se uskutečnil venkovní galavečer Bene Patron Boxing pod záštitou …
SPORT
U Milína vyletěl řidič s více než dvěma promile do pole, po kotrmelcích skončil na boku
Na silnici 604H nedaleko Milína na Příbramsku došlo v neděli večer k vážné havárii. …
AKTUALIZOVÁNO
Odjela sama do Afriky. Příběhy, které v Ugandě prožila, jí navždy změnily život
Studentka zdravotnického záchranářství Viktorie Ženíšková strávila dva měsíce na stáži …
ROZHOVOR




