Rodina usmrcené dívky z Orlické přehrady ani po třech letech nemá klid
25. července 2019 (06:24)
„Vím, že mi peníze nikdy nenahradí to, co jsem ztratila, ale když jsem nedocílila toho, aby byl viník uvalen do vazby, tak toto je nyní jeho jediný trest,“ uvádí paní Šárka, matka dívky, která byla usmrcena řidičem skútru na Orlické přehradě
Je to již tři roky, co na Orlické přehradě narazil devatenáctiletý mladík s vodním skútrem do pramice a usmrtil tak osmnáctiletou dívku. Soud obvinil řidiče skútru z usmrcení z nedbalosti a udělil mu podmíněný trest tři roky s odkladem na pět let a zákaz řízení plavidel na osm let.
„Nevěřím tomu, že ho oslnilo slunce. Myslím, že kdyby se chovali tak, jak měli, tak se to nestalo. Trvala jsem na tom, aby byl odsouzen k odnětí svobody, to se však bohužel nestalo,“ říká Šárka, matka dívky.
Zároveň soud viníkovi nařídil zaplatit matce dívky částku 800 tisíc korun a otci částku 600 tisíc korun. Podle slov Šárky však dodnes žádné peníze nedostali.
Matka dívky se zpočátku vůbec soudit nechtěla
„Já jsem se zpočátku vůbec soudit nechtěla, ale moje rodina trvala na tom, že to tak nemohu nechat, že musí být viník potrestán. Lidé se diví, jak vůbec mohu po smrti dcery chtít peníze. Vím, že mi ty peníze nikdy nenahradí to, co jsem ztratila, ale když jsem nedocílila toho, aby byl uvalen do vazby, tak toto je nyní jeho jediný trest. Náš rodinný přítel, který je mi dodnes velkou oporou, mi neustále opakuje: Simonka vždy říkala, že se o Tebe postará. Tak to ber tak, že toto je ta její pomoc,“ svěřuje se Šárka.
Viník poslal matce zemřelé dívky pouze složenku na 1000 korun
„Poslal mi složenku na 1000 korun. Přijde mi, že se mi ještě vysmívají. Bohužel v rozsudku není určen pevný termín, do kdy má odškodné zaplatit. Nevím tedy, zda peníze vůbec dostaneme,“ dodává.
Matka Simonky se po nešťastné události svěřila do rukou odborníků a strávila nějaký čas v léčebně. Po propuštění z léčebny se na místo neštěstí vrátila, aby Simonce udělala pomníček na místě, kde ji záchranáři naposledy oživili.
Pomohl jí kontakt s matkami, které také přišly o dítě
"Jsem ve spojení s maminkami, které přišly o své dítě, a to mi hodně pomáhá. Zjišťuji, že to všechny máme stejně. Je jedno, jestli je to tři roky nebo deset let," říká Šárka.
Letos si s manželem koupili člun a vyplouvají společně na vodu
„První den, kdy jsme měli vyplout, jsem se hrozně bála, ale dali jsme to. S manželem se nebojím, jezdíme opatrně. I ostatní lidé na plavidlech se chovají ohleduplně. Zastaví, pustí nás, mávnou na nás. Nedokážu si vůbec vysvětlit, proč se to tenkrát stalo. Myslím, že to nebyla nedbalost, ale hloupost,“ dodává na závěr.
Dokázala se vrátit na místo neštěstí, které jí převrátilo život naruby. Paní Šárka ušla za ty tři roky obrovský kus cesty. Přesto, jak ona sama říká, je jedno, kolik času od neštěstí uběhlo. Zapomenout nelze nikdy.
„Nevěřím tomu, že ho oslnilo slunce. Myslím, že kdyby se chovali tak, jak měli, tak se to nestalo. Trvala jsem na tom, aby byl odsouzen k odnětí svobody, to se však bohužel nestalo,“ říká Šárka, matka dívky.
Zároveň soud viníkovi nařídil zaplatit matce dívky částku 800 tisíc korun a otci částku 600 tisíc korun. Podle slov Šárky však dodnes žádné peníze nedostali.
Matka dívky se zpočátku vůbec soudit nechtěla
„Já jsem se zpočátku vůbec soudit nechtěla, ale moje rodina trvala na tom, že to tak nemohu nechat, že musí být viník potrestán. Lidé se diví, jak vůbec mohu po smrti dcery chtít peníze. Vím, že mi ty peníze nikdy nenahradí to, co jsem ztratila, ale když jsem nedocílila toho, aby byl uvalen do vazby, tak toto je nyní jeho jediný trest. Náš rodinný přítel, který je mi dodnes velkou oporou, mi neustále opakuje: Simonka vždy říkala, že se o Tebe postará. Tak to ber tak, že toto je ta její pomoc,“ svěřuje se Šárka.
Viník poslal matce zemřelé dívky pouze složenku na 1000 korun
„Poslal mi složenku na 1000 korun. Přijde mi, že se mi ještě vysmívají. Bohužel v rozsudku není určen pevný termín, do kdy má odškodné zaplatit. Nevím tedy, zda peníze vůbec dostaneme,“ dodává.
Matka Simonky se po nešťastné události svěřila do rukou odborníků a strávila nějaký čas v léčebně. Po propuštění z léčebny se na místo neštěstí vrátila, aby Simonce udělala pomníček na místě, kde ji záchranáři naposledy oživili.
Pomohl jí kontakt s matkami, které také přišly o dítě
"Jsem ve spojení s maminkami, které přišly o své dítě, a to mi hodně pomáhá. Zjišťuji, že to všechny máme stejně. Je jedno, jestli je to tři roky nebo deset let," říká Šárka.
Letos si s manželem koupili člun a vyplouvají společně na vodu
„První den, kdy jsme měli vyplout, jsem se hrozně bála, ale dali jsme to. S manželem se nebojím, jezdíme opatrně. I ostatní lidé na plavidlech se chovají ohleduplně. Zastaví, pustí nás, mávnou na nás. Nedokážu si vůbec vysvětlit, proč se to tenkrát stalo. Myslím, že to nebyla nedbalost, ale hloupost,“ dodává na závěr.
Dokázala se vrátit na místo neštěstí, které jí převrátilo život naruby. Paní Šárka ušla za ty tři roky obrovský kus cesty. Přesto, jak ona sama říká, je jedno, kolik času od neštěstí uběhlo. Zapomenout nelze nikdy.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: mir
Další články
Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř
V hlubokých lesích nad řekou Vltavou se ukrývá jedno z nejvýznamnějších míst české …
TIP NA VÝLET
Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny spadly i o několik korun
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 39,90 Kč …
DOPRAVA
Chystáte se na vodu? Ne všechny řeky mají dost vody, před cestou si ověřte jejich sjízdnost
S blížícími se letními prázdninami a obdobím dovolených začínají tisíce Čechů plánovat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Čekalík Kids Vol. 1: Vodník Pěnkava připlouvá — ideální odměna za školní rok
Na poslední školní den děti v Příbrami rozhodně nezapomenou. V pátek 26. června se u …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bolest, práce a spravedlnost. Má mít Česko menstruační volno?
Menstruační volno je téma, které se v posledních měsících dostává do popředí veřejné …
ANKETA
Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí
Turistika je obrovským trendem a Češi stále častěji vyrážejí do rakouských Alp nebo …
NÁZOR
Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění
Když dítě odmítá kontakt s jedním z rodičů, žádný soud ani pokuty nedokážou změnit …
AKTUÁLNĚ
Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou
Stačí jedno odpoledne na pláži bez klobouku nebo hodina v rozpáleném autě a lidský …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně
Bohutín si loni poprvé vyzkoušel, jak chutná vlastní pivní festival — a ukázalo se, že …
KULTURA
REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál
Možná jste si v posledních dnech všimli změny, která se objevila v oknech naší …
PR




