30. 4. svátek má Blahoslav




Rodiče chtějí nové hřiště u 5. ZŠ

29. října 2015   (06:19)
Rodiče chtějí nové hřiště u 5. ZŠ
foto: sxc

ZŠ v ulici 28. října je poslední školou v Příbrami, kde má hřiště asfaltový povrch.



Pondělní zastupitelstvo mělo na programu i bod, který byl věnovaný hřišti u Základní školy v ulici 28. října. Rodiče zdejších dětí si stěžovali na stav tohoto hřiště, které má jako jediné v Příbrami asfaltový povrch. Podle revizní zprávy, které si město nechalo vypracovat, nepatří asfaltový povrch mezi nepovolené. Při kontrole však bylo zjištěno několik nedostatků, které mohou ohrozit uživatele, je potřeba provést i výměnu obrubníků.

Zastupitelé se nakonec shodli na usnesení, které radě města ukládá nedostatky vyřešit a to do konce školního pololetí, tedy do konce ledna 2016.

Zastupitelé také diskutovali o potřebě rekonstrukce tohoto hřiště. O tu už se pokoušelo minulé vedení města, které připravilo projekt, ale podle tehdejšího radního Juraje Molnára (ČSSD) se bohužel s žádostí o dotaci 28 milionů korun nepodařilo uspět. Podle našich informací město dotaci získat mohlo - více v článku ZDE.

Zastupitelé se shodli na tom, že je třeba pokračovat ve snaze o vybudování nového hřiště a to za pomoci různých nadací a dotací, nebo případně rekonstrukcí v několika etapách.

Rozpočet na rekonstrukci tohoto hřiště překračuje 30 milionů korun. Starosta Jindřich Vařeka (ANO) uvedl, že v novém programovacím období již nebude možné čerpat dotace na dětská hřiště, ale přislíbil, že vedení města se pokusí zalobovat u Nadace ČEZ. Vařeka také vyčetl škole, že za špatný stav hřiště může částečně i ona sama zanedbáním údržby.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Srážka auta s motocyklem u Buše: Dva zranění skončili v pražské nemocnici Srážka auta s motocyklem u Buše: Dva zranění skončili v pražské nemocnici Dopravní nehoda dnes v podvečer zkomplikovala provoz na silnici 102 u odbočky na obec … AKTUALIZOVÁNO Hranice s rozumem: V potocích je třetina vody, příroda je jako troud Hranice s rozumem: V potocích je třetina vody, příroda je jako troud Pálení čarodějnic je za dveřmi. Zatímco většina z nás se těší na tradici, pro hasiče … NEPŘEHLÉDNĚTE Pecen z Pece rozžhaví Řimbabu. Čarodějnice letos provoní čerstvý chléb Pecen z Pece rozžhaví Řimbabu. Čarodějnice letos provoní čerstvý chléb Oheň, západ slunce a vůně chleba z rozpálené pece. Tak budou letos vypadat Čarodějnice … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna lokalita, obec... Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna lokalita, obec... Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu. Pokračujeme v naší sérii krátkých … VIDEO Při zásahu v nemocnici měla policie zadržet i ředitele. Zdravotnická péče je i nadále poskytována v plném rozsahu Při zásahu v nemocnici měla policie zadržet i ředitele. Zdravotnická péče je i nadále poskytována v plném rozsahu Na středočeském krajském úřadě a v Oblastní nemocnici Příbram zasahovala v úterý 28. … AKTUÁLNĚ Brdský vrchol Praha nově zdobí další dřevěný označník s reliéfem jelena Brdský vrchol Praha nově zdobí další dřevěný označník s reliéfem jelena Turistická oblast Brdy a Podbrdsko představila v pondělí 27. dubna nový označník na … FOTO Festival květin v OBI již od pátku 1.5. do neděle 3.5. Již tradičně s osazováním truhlíků a zeminou zdarma Festival květin v OBI již od pátku 1.5. do neděle 3.5. Již tradičně s osazováním truhlíků a zeminou zdarma V OBI poradí při výběru květin, se substrátem zdarma je i osadí do přinesených nebo … KOMERČNÍ SDĚLENÍ /VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník /VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník V úterý 28. dubna v 16:15 přijala policie oznámení od záchranné služby o nehodě … AKTUALIZOVÁNO Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny V následujících dnech předpovídají meteorologové výrazné ochlazení, které může … AKTUÁLNĚ
Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery V příbramské nemocnici dnes dopoledne zasahují detektivové Národní centrály proti … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz