27. 3. svátek má Dita




Roboti míří do škol

25. září 2020   (16:44)
Roboti míří do škol
foto: ehlová

Projekt Erasmus+ přinese digitální technologie do výuky.


Tématem projektu Erasmus+ je robotika. Město Příbram bylo opět úspěšné s žádostí o grant v rámci vzdělávacího programu Evropské unie Erasmus+, a tak bude v letech 2020–2023 společně se ZŠ Jiráskovy sady, ZŠ 28. října a s volnočasovým centrem Techak Březnice realizovat projekt s názvem „Robotika hýbe světem“. Zahraničními partnery projektu jsou partnerská města Příbrami, nizozemský Hoorn a slovenský Kežmarok, a jejich základní školy a centra volného času.

V každém projektovém roce budou partneři pracovat na konkrétním tématu. Žáci i učitelé se naučí ovládat malé roboty Ozoboty, budou pracovat s robotickou stavebnicí WeDo a zapojí do výuky i nástroje virtuální reality. Techak Březnice připraví kurzy pro české i zahraniční partnery a bude hlavním garantem výstupu projektu. V průběhu projektu budou vznikat pracovní listy a virtuální medailonky všech zapojených měst.
Úkolem města Příbram jako garanta celého projektu bude zajistit zdárné plnění pracovního plánu a koordinovat zahraniční výjezdy. V každém městě se uskuteční jedno projektové setkání všech partnerů a jedno setkání pro žáky a učitele zapojených škol. Příbramští žáci se tedy vydají do Holandska a na Slovensko a naopak budou hostit zahraniční partnery. V období mezi těmito setkáními bude probíhat práce na projektu prostřednictvím platformy eTwinning.
„Žijeme v digitálním světě a robotika je aktuálním tématem. Je velmi důležité rozvíjet počítačové dovednosti žáků již v raném věku. Spolupráce se zahraničními partnery přispěje i k rozvíjení jazykových, komunikačních i interkulturních dovedností všech účastníků,“ říká starosta města Jan Konvalinka a dodává: „Přeji, ať se projekt vydaří a roboti hýbou naším školním i neškolním světem.“

Spolupráce s partnerskými městy má v Příbrami dlouholetou tradici. Díky projektům Erasmus+ je možné do této spolupráce zapojit kromě měst samotných i školní a mimoškolní organizace. První projekt Erasmus+ s partnery v holandském Hoornu byl realizován v letech 2014–2017 a kromě města Příbram do něj byly zapojeny příbramské mateřské a základní školy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová
autor: Jana Fedorová








Další články

Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! O víkendu se bude konat již 26. ročník akce Noc s andersenem. V Příbrami mohou děti … V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí Hasiči v pátek 27. března od přibližně deváté hodiny ranní zasahovali u požáru v obci … AKTUALIZOVÁNO Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři letos vypustí do svých revírů tisíce úhořů říčních. Cílem je obnova … PŘÍRODA Falešný web láká na levné dálniční známky Falešný web láká na levné dálniční známky Policisté varují obyvatele před podvodnými nabídkami při nákupu dálničních známek přes … KRIMI Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Květen a červen jsou pro osoby samostatně výdělečně činné každoročně nejdůležitějším … ZAJÍMAVOSTI Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen Na základě informace Ředitelství silnic a dálnic ČR bude pravděpodobně od konce dubna … AKTUÁLNĚ Benzin i nafta stále zdražují. Nejlevněji doplníte nádrž stále u Silmetu Benzin i nafta stále zdražují. Nejlevněji doplníte nádrž stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 42,50 … AKTUÁLNĚ Developerský projekt v Žežické: 144 bytů, příspěvek 8,4 milionu. Kdo za projektem stojí? Developerský projekt v Žežické: 144 bytů, příspěvek 8,4 milionu. Kdo za projektem stojí? V Žežické má vyrůst 144 nových bytů a jde o jeden z největších bytových projektů, … POLITIKA Starosta omluven, jednání vedl místostarosta Karpíšek. Kdo čekal ostré střety, ten se nedočkal — přesto jeden bod dokázal zastupitele rychle vrátit na zem Starosta omluven, jednání vedl místostarosta Karpíšek. Kdo čekal ostré střety, ten se nedočkal — přesto jeden bod dokázal zastupitele rychle vrátit na zem Čtyřicáté zasedání Zastupitelstva města Příbrami proběhlo ve středu 25. března 2026. … POLITIKA
Brdy už hasiče nezastaví. Nová čtyřkolka jim šetří čas i síly Brdy už hasiče nezastaví. Nová čtyřkolka jim šetří čas i síly Příbramští profesionální hasiči mají nového parťáka do terénu. Do jejich výbavy nově … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz