Rizikový konec prázdnin bude na silnicích pod dohledem policie
25. srpna 2021 (07:53)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Hlídky budou zejména na místech s velkou intenzitou dopravy a také na místech, kde často dochází k dopravním nehodám. Policie se zaměří také na cyklisty.
Policie naplánovala na konec prázdnin akci zaměřenou na bezpečnost v dopravě. Od pátku do neděle se chce soustředit mimo jiné na dodržování povolené rychlosti a zákazu pití alkoholu, používání bezpečnostních pásů a telefonování za jízdy.
„Konec prázdnin se v dopravě projevuje zejména podstatně vyšší hustotou silničního provozu, čímž stoupá pravděpodobnost vzniku dopravních nehod,“ informovala pribram.cz policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že cílem chystané akce bude upozornit řidiče, aby byli maximálně opatrní a ohleduplní, a aby se všichni účastníci silničního provozu v pořádku dostali do svých domovů.
Policie se zaměří i na cyklisty
Tento pátek proběhne v odpoledních hodinách v Příbrami u areálu Nového rybníku preventivní akce zaměřená na cyklisty s názvem „Na kole jen s přilbou“.
Policisté spolu se členy Týmu silniční bezpečnosti budou poskytovat cyklistům preventivní rady a doporučení, např. jak má vypadat správně vybavené jízdní kolo.
„Přestože cyklista nepotřebuje žádný řidičský průkaz, musí znát a dodržovat pravidla silničního provozu, a být k dalším účastníkům ohleduplný a opatrný,“ dodala mluvčí.
Tento pátek proběhne v odpoledních hodinách v Příbrami u areálu Nového rybníku preventivní akce zaměřená na cyklisty s názvem „Na kole jen s přilbou“.
Policisté spolu se členy Týmu silniční bezpečnosti budou poskytovat cyklistům preventivní rady a doporučení, např. jak má vypadat správně vybavené jízdní kolo.
„Přestože cyklista nepotřebuje žádný řidičský průkaz, musí znát a dodržovat pravidla silničního provozu, a být k dalším účastníkům ohleduplný a opatrný,“ dodala mluvčí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Pro psy smrtelný virus se šíří mezi divokými prasaty. První případy už jsou blízko Příbramska
Státní veterinární správa (SVS) spolu s Českomoravskou mysliveckou jednotou varují …
AKTUÁLNĚ
Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu
HC Baník Příbram stojí před vrcholem sezony – prvním zápasem čtvrtfinále play off, …
SPORT
Čapek by se zaradoval. Kiwanis klub pořádal ples a vybíral na charitu
Kdo přišel, odcházel spokojený. Taneční večer příbramského Kiwanis klubu se v Podlesí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dalibor Janda oslaví narozeniny velkolepým koncertem v Příbrami
Trojnásobný Zlatý slavík Dalibor Janda se vrací do Příbrami – a rovnou s jedním ze …
PR
Příprava na opravu mostu na D4 u Dobříše začala, řidiče čekají omezení
Stavbaři opraví most na dálnici D4 u Dobříše, který vede nad silnicí z Dobříše na …
DOPRAVA
Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova
Terasa u Belvederu patří k ikonickým místům příbramského kulturního domu. Po letech, …
FOTOGALERIE
Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc
V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě …
AKTUÁLNĚ
Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji
Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž …
DOPRAVA
Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky
V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě
Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. …
SPORT




