Ritch Bitch s.r.o., vlastnící pozemky na Fantově louce, se vyjádřila k rozhodnutí o zrušení zastavitelnosti
NÁZOR
17. dubna 2025 (17:00)
foto: Fantova louka. / pribram.cz
Ve středu zastupitelstvo posunulo zrušení zastavitelnosti téměř celého území Fantovy louky do dalšího procesu. Město zřídilo tuto rozvojovou oblast v roce 2003 a 15 let ji rozvíjelo různými studiemi a projekty.
Město zřídilo tuto rozvojovou oblast v roce 2003 a 15 let ji rozvíjelo různými studiemi a projekty. Po roce 2018 se město aktivně účastnilo na studiích a dalších pracích a vyzývalo investory ke společnému a koordinovanému postupu. Investoři vyšli městu vstříc a při legitimním očekávání vynakládali investice směřující k výstavbě.
Pak nastal náhlý obrat o 180 stupňů. Pod tlakem místních aktivistů a s podporou různých do té doby skrytých posudků, začalo úsilí o zrušení rozvojové plochy a dialog s investory náhle skončil. Investoři postupovali v dobré víře a běžnými postupy ve shodě s městem, náhle však byly veškeré investice znehodnoceny. Upozorňovali jsme na možné důsledky takového obratu i na to, že chyby města a úřadů mohou mit vliv na možné náhrady. Myslíme si, že toto rozhodnutí směřuje proti rozvoji města a jeho zájmům. Stalo se součástí politického boje a věcné argumenty bohužel zůstaly stranou.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Limpouch Jiří, jednatel společnosti
Související
•Švenda upozornil na možný střet zájmu zastupitele Holého v kauze Fantovy louky
•Zasedání zastupitelů přineslo bouřlivou debatu o Fantově louce i ceně města
•Chodník ke Zdaboři komplikuje vedení, pozemky i vjezdy. Osadní výbor bojuje dál
Další články
Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata
Milovníci přírody i rodinných výletů by si neměli nechat ujít XII. jarní výstup na …
TIP NA VÝLET
Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,10 Kč …
DOPRAVA
V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy
Na silnici I/19 zasahují záchranáři u dopravní nehody osobního vozu. Na místě byla i …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram útočí na krajské trůny: Vocílka, Bobcats i Tománek jdou do boje o titul nejlepších sportovců!
Velký sportovní večer se blíží a Příbram u toho nebude chybět. Hned několik jmen z …
SPORT
Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit
Příbramsko čeká v sobotu 25. dubna nevšední podívaná. Silnice regionu zaplní desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HOTOVO! Jiráskovy sady se po uzavírce znovu otevírají. První autobus projede už v sobotu v 4:30
Jiráskovy sady, které byly od 1. dubna uzavřené kvůli výměně vodovodu a kanalizace, se …
AKTUÁLNĚ
Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti
Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. …
AKTUÁLNĚ
Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online
Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání …
ON-LINE PŘENOS
Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla
Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. …
Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter
Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně …
FOTOGALERIE




