28. 10. je státní svátek
Říjnový program Podbrdského muzea ukáže Nepatřičnosti

6. října 2021   (17:49)
Říjnový program Podbrdského muzea ukáže Nepatřičnosti
foto: Podbrdské muzeum (z plakátu k výstavě Nepatřičnosti 3)

Výstava příbramského výtvarníka Iva Buriana bude v Rožmitále pod Třemšínem otevřena od 7. října do 14. listopadu. Pro děti je v posledním říjnovém týdnu připravena Podzimní tvořivá dílna.


S nástupem podzimu otevírá Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem novou výstavu. Po letní interaktivní expozici Zažij skauting se v prostorách muzea zabydlí Nepatřičnosti 3, kde bude svá díla prezentovat příbramský výtvarník Ivo Burian. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 7. října od 17.00, návštěvu za dobrovolné vstupné stihnete do 14. listopadu.
 

Burianovy práce budou také inspirací pro náplň Podzimní tvořivé dílny, kterou kulturní instituce chystá v posledním říjnovém týdnu. „Prozkoumáme barvy a struktury podzimu a vytvoříme originální suvenýr,“ zve na akci Podbrdské muzeum. Děti se do tvorby mohou ponořit od 25. do 31. října v otevírací době, tj. od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00.
 
Dalším avizovaným bodem říjnového programu je Večer s Čestmírem Vidmanem věnovaný jeho životu a dílu. Koná se ve středu 27. října od 17.00 a součástí je také divadelní představení „Já, Johana z Rožmitálu, královna česká“ připravené podle Vidmanovy předlohy. Básníka a esperantistu představí rovněž výstava ve foyer muzea s názvem Čestmír Vidman – 100 let od narození, která je plánována na listopad.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz