Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní
29. září 2024 (17:30)
foto: pixabay
Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, nachodíme denně při běžném „provozu“ tisíce kroků, pojďme to tedy počítat a zapojit se společně za Příbram do říjnové výzvy 10 000 kroků.
Na stránkách desettisickroků.cz probíhá registrace do říjnové výzvy, která odstartuje v úterý 1. října. Ačkoliv název výzvy hlásá 10 000 kroků, jejím cílem není ujít každý den tento limit, ale začít chodit pravidelně. Chodit se dá v rámci běžného dne – cesta do práce, za nákupy, běžné denní pochůzky, procházky, venčení psa, to vše se počítá.
V našem městě se každoročně přihlašují do výzvy jak jednotlivci, tak i skupiny. „Občané našeho města jsou ve výzvě aktivní a velmi rád se s nimi setkávám při ocenění nejlepších chodců. Není výjimkou, že máme zástupce na předních místech v celorepublikových tabulkách,“ říká 1. místostarosta Vladimír Karpíšek.
Cílem je rozpohybovat co nejvíce lidí, zejména lidí se sedavým zaměstnáním, vyšším věkem a nadváhou, kterým pravidelný pohyb může výrazně zvýšit kvalitu života, se může zapojit každý občan, a to včetně dětí od šesti let věku (účastníci od 6 do 18 let musejí mít souhlas zákonných zástupců). Výzvu je možné plnit jako jednotlivec, v rámci tvořených týmů nebo za město. Všichni účastníci výzvy se zároveň zapojují do soutěže o zajímavé ceny od organizátorů, a samozřejmě také od města.
Cílem je rozpohybovat co nejvíce lidí, zejména lidí se sedavým zaměstnáním, vyšším věkem a nadváhou, kterým pravidelný pohyb může výrazně zvýšit kvalitu života, se může zapojit každý občan, a to včetně dětí od šesti let věku (účastníci od 6 do 18 let musejí mít souhlas zákonných zástupců). Výzvu je možné plnit jako jednotlivec, v rámci tvořených týmů nebo za město. Všichni účastníci výzvy se zároveň zapojují do soutěže o zajímavé ceny od organizátorů, a samozřejmě také od města.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Zoo Praha si v sobotu připomene výročí záchrany divokého koně
•Kocourům se vstup do nové sezony příliš nepovedl, doma podlehli 2:3 Brnu
•V sobotu startuje 31. Běh města Příbrami
Další články
Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice
Německo ruší výjimku, která dovolovala čtrnácti- a patnáctiletým pít pivo nebo víno v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy
Česko se musí připravit na další výraznou bouřkovou situaci. Meteorologové vydali …
AKTUALIZOVÁNO
Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji
Teplé letní večery přímo vybízejí k posezení s přáteli, grilování nebo oslavám pod …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Noční požár ubytovny v Příbrami: Plameny v přízemí vyhnaly lidi z postelí, tři lidé skončili v péči záchranářů
V Příbrami pod Čertovým pahorkem v noci na včerejšek opět hořelo v jedné z tamních …
Orlická přehrada se blíží minimální hladině, jeřáb už vytahuje lodě z vody
Vodní nádrže ve správě Povodí Vltavy zlepšují při letošním hydrologickém suchu průtoky …
AKTUÁLNĚ
Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče
V areálu výstavby rodinných domů v Orlově u Příbrami se dnes odpoledne vymklo kontrole …
AKTUÁLNĚ
Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník
Léto vrcholí a s ním i období dovolených a koupání. Mnozí lidé míří za vodními …
AKTUALIZOVÁNO
Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září
Letní měsíce bývají pro transfuzní oddělení náročné. Lidé odjíždějí na dovolené a …
AKTUÁLNĚ
Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla
Od 4. do 6. září 2026 přivítá Příbram třetí ročník Pískfestu — jediného festivalu …
KULTURA
Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší
Žně ve Středočeském kraji jsou téměř u konce, zbývá sklidit zhruba 495 hektarů …
AKTUÁLNĚ




