28. 10. je státní svátek
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní

27. září 2021   (11:43)
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní
foto: ilustr/freepik

Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, nachodíme denně při běžném „provozu“ tisíce kroků, pojďme to tedy počítat a zapojit se společně za Příbram do říjnové výzvy 10 000 kroků.


Říjnová výzva 10 000 kroků startuje v pátek 1. října. Ačkoliv název výzvy hlásá 10 000 kroků, jejím cílem není ujít každý den tento limit, ale začít chodit pravidelně. Chodit se dá v rámci běžného dne – cesta do práce, za nákupy, běžné denní pochůzky, procházky, venčení psa, to vše se počítá.

„Pokud začneme počítat tyto běžné denní aktivity, zjistíme, že splnit výzvu deseti tisíc kroků není tak nemožné, pojďme to společně zkusit v rámci říjnové výzvy. Zúčastnit se výzvy je velmi jednoduché, stačí se zaregistrovat na stránkách desettisickroku.cz, kde má naše město svůj „účet“. Své výkony, ať už ty jednorázové či celodenní, měřené na chytrém mobilním telefonu s instalovanými aplikacemi, jako Step Tracker, Pedometer, Krokoměr a Počítání Kroků a řadou dalších, počítat. Počty absolvovaných kroků a trasu (snímek obrazovky mobilu) pak budete pravidelně zaznamenávat pod svým přihlašovacím jménem na uvedených stránkách,“ přibližuje princip výzvy koordinátorka městské mobility Martina Nuslová.
Do výzvy, která si klade za cíl rozpohybovat co nejvíce lidí, zejména lidí se sedavým zaměstnáním, vyšším věkem a nadváhou, kterým pravidelný pohyb může výrazně zvýšit kvalitu života, se může zapojit každý občan, a to včetně dětí od šesti let věku (účastníci od 6 do 18 let musejí mít souhlas zákonných zástupců). Výzvu je možné plnit jako jednotlivec, v rámci tvořených týmů nebo za město. Všichni účastníci výzvy se zároveň zapojují do soutěže o zajímavé ceny od organizátorů, a samozřejmě také od města.

Pojďme ukázat, kolik toho v Příbrami nachodíme, registraci je možné provést až do 4. října 2021.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/MěÚ Příbram
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz