19. 7. svátek má Čeněk

Řihák v Senátu končí, na druhé kolo chybělo 220 hlasů

12. října 2014   (11:15)
Řihák v Senátu končí, na druhé kolo chybělo 220 hlasů
foto: pribram.cz

O mandát za Příbram se utkají Danda a Burian



Senátor za Příbramsko Josef Řihák (ČSSD) mandát v horní komoře Parlamentu neobhájí. Do druhého kola voleb postoupil se ziskem 21,02 procenta hlasů nestraník Vladimír Danda kandidující za ANO a Jiří Burian z ODS, který získal 19,36 procenta hlasů. Nynější člen Senátu a bývalý středočeský hejtman Řihák skončil těsně třetí, dostal o 220 hlasů méně než druhý Burian. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu zveřejněných na serveru www.volby.cz.

"Je to pro mě velký úspěch, nechť rozhodnou za týden voliči," komentoval výsledek Burian. Jak volební klání dopadne, nechtěl odhadovat. Za více než 20 let v komunální politice se prý naučil o podobných věcech nespekulovat.

Volební účast v prvním kole voleb v tomto senátním obvodu dosáhla 42,39 procenta, přes šesti lety byla 41,22 procenta a tehdy přinesla vítězství Řihákovi. Letos Řihák dostal v prvním kole 18,89 procenta hlasů. Řiháka se v sobotu ČTK nepodařilo zastihnout, podle zástupců příbramské ČSSD bude volební výsledky komentovat v neděli.

Za ním, tedy na čtvrtém místě skončil kandidát TOP 09, který kandidoval na společné kandidátní listině TOP 09 a STAN Václav Švenda. Získal 16,29 procenta hlasů. Za ním byli komunista Josef Hála s 13,85 procenta, Karel Beneš (Svobodní) dostal 5,51 procenta a Martin Bartoš (za Úsvit), který obdržel 5,05 procenta hlasů. Volební obvod zahrnuje kromě celého okresu Příbram i jihozápadní část okresu Benešov a jižní část okresu Praha-západ.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: hj khj vsj








Další články

Záchranná akce se šťastným koncem: Hasiči ruku v ruce s ochránci přírody vyprostili z pasti malou vydru Záchranná akce se šťastným koncem: Hasiči ruku v ruce s ochránci přírody vyprostili z pasti malou vydru Profesionální hasiči ze Sedlčan spěchali na pomoc záchranné stanici do obce Příčovy. V … AKTUÁLNĚ „Tohle jsme nečekali.“ Co lidi při prodeji nemovitosti nejvíc překvapí? „Tohle jsme nečekali.“ Co lidi při prodeji nemovitosti nejvíc překvapí? Co nám říkají klienti: „Myslel jsem si, že nejtěžší bude najít kupujícího.“ Tohle je … PR Pražský okruh bude v noci z 18. na 19. července zcela uzavřen. Demolují se dva nadjezdy, doprava pojede přes Strakonickou a tunely Pražský okruh bude v noci z 18. na 19. července zcela uzavřen. Demolují se dva nadjezdy, doprava pojede přes Strakonickou a tunely Řidiče čeká významné noční omezení na Pražském okruhu. V noci ze soboty 18. července … BLESKOVÁ ZPRÁVA Příbramská nemocnice má za sebou první rok jednodenní chirurgie. Moderním oddělením prošlo téměř 900 pacientů Příbramská nemocnice má za sebou první rok jednodenní chirurgie. Moderním oddělením prošlo téměř 900 pacientů Oddělení jednodenní péče Oblastní nemocnice Příbram slaví první rok provozu. Od svého … ZDRAVOTNICTVÍ Festival chutí, vůní a rytmů znovu oživí Březnici. Třetí ročník nabídne speciality z celého světa i pestrý hudební program Festival chutí, vůní a rytmů znovu oživí Březnici. Třetí ročník nabídne speciality z celého světa i pestrý hudební program Březnické staré kluziště se promění 18. července v místo, kde se setkají chutě, vůně i … Mladí střelci z Příbrami překvapili Evropu. Co je za jejich úspěchem? Mladí střelci z Příbrami překvapili Evropu. Co je za jejich úspěchem? Ve veřejných debatách se střelba často objevuje jako téma rizika. Zbraně jako hrozba, … SPORT Čolka horského můžete objevit i v lesní louži Čolka horského můžete objevit i v lesní louži Na první pohled zaujme pestré vybarvení samečka čolka horského během období … POZNÁVÁME BRDY Bez nich bychom nepřežili Bez nich bychom nepřežili V sobotu 18. července 2026 od 10 do 16 hodin nahlédnete v Ochranné stanici fauny v … PŘÍRODA Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Příjemná hudba, letní drinky, posezení u vody a pohodová atmosféra. To vše nabídne … KULTURA
Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,50 Kč do 41,50 Kč … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz