Řidiči pozor: Příští týden budou četné přízemní mrazíky
10. října 2020 (09:43)
foto: pribram.cz, ČTK
"Minimální noční teploty se budou pohybovat po většinu týdne kolem tří stupňů Celsia s četnými přízemními mrazíky," přepokládají meteorologové.
Nejvyšší denní teploty v příštím týdnu budou kolem deseti stupňů Celsia. Zejména řidiči už musí v noci počítat s přízemními mrazíky. V dalších dvou týdnech se mírně oteplí. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
"Předpokládáme, že období od 12. října do 8. listopadu 2020 bude teplotně průměrné," uvedli meteorologové. Od hodnot běžných pro tuto část roku by se příští čtyři týdny neměly lišit ani množstvím deště. Srážkové úhrny se budou pohybovat většinou mezi pěti a deseti milimetry vody na metr čtvereční za týden.
Týdenní průměr denních maxim bude v příštím týdnu kolem deseti stupňů Celsia, v úterý jen mezi šesti a deseti stupni. "Minimální noční teploty se budou pohybovat po většinu týdne kolem tří stupňů Celsia s četnými přízemními mrazíky," přepokládají meteorologové. Ke konci týdne by se noční minima mohla dostat na šest stupňů.
Navazující dva týdny by měly být mírně teplejší. V noci budou teploty klesat nejčastěji ke čtyřem stupňům, přes den bude kolem 11 stupňů. Počátkem listopadu by se mělo opět mírně ochladit.
Dlouhodobá průměrná teplota pro období od 12. října do 8. listopadu je 6,3 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1974, kdy průměr činil 3,3 stupně. Zatím nejvyšší průměr 9,6 stupně Celsia meteorologové zaznamenali na podzim před dvěma lety.
Měsíční výhled se podle ČHMÚ zaměřuje na týdenní průměry, nepostihuje proto všechny možné výkyvy počasí. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek je zhruba 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro daná období.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb
Dramatické chvíle zažívají od nedělního poledne záchranáři a hasiči na dálnici D4 u …
AKTUALIZOVÁNO
Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě
Kočka divoká, jedna z nejvzácnějších šelem české přírody, se v posledních letech …
ZAJÍMAVOSTI
Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online
Od 1. července spustila Státní veterinární správa (SVS) nový Klientský portál (KLIP), …
AKTUÁLNĚ
U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu
Řidiči využívající dálnici D4 a mimoúrovňovou křižovatku (MÚK) Lety musí od pondělí 6. …
AKTUÁLNĚ
Bodnárová ve formě. Benidorm, státnice, Praha
Příbramská judistka Tereza Bodnárová prožívá mimořádně úspěšné období. V květnu …
SPORT
Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic
Oblíbený výletní vlak Cyklohráček vyráží i letos na mimořádné prázdninové výlety. Od …
AKTUÁLNĚ
Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií
Léto a prázdniny jsou obdobím, kdy tisíce lidí míří k moři, na koupaliště, k rybníkům …
AKTUÁLNĚ
Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice
Příbram má nový velký sportovní úspěch. Petruška Škopková se na letošním Mistrovství …
SPORT
Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu
První červencový víkend patří v Příbrami tradiční Prokopské pouti. Největší a …
ZAJÍMAVOSTI
Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí
Červencové státní svátky letos připadají na neděli 5. července a pondělí 6. července. …
AKTUÁLNĚ




