ŘIDIČI POZOR! Na Příbramsku by dnes mělo začít intenzívně sněžit
17. února 2018 (12:48)
Podle předpovědních grafů a map se na silnice Příbramska dnes začne po obědě sypat sníh, největší přikrývka se chystá v noci na neděli
Nezbývá nám, než opět varovat řidiče. Podle aktuální situace se na nás chystá pěkná sněhová peřina. Žádáme proto řidiče, aby ve svém uvažování byli za volantem soudní a nepřeceňovali své schopnosti. Teploty se přitom budou pohybovat maximálně okolo 1 až 4°C, což znamená jedno: Bude se místy tvořit náledí, ledovka a podobně nepříjemné komplikace na silnicích.
Přehled: Oblast vyššího tlaku vzduchu ustoupí ze střední Evropy k východu a počasí u nás začne od jihozápadu ovlivňovat frontální vlna.
Počasí (06-22): Zataženo až oblačno. Zpočátku ojediněle mrznoucí mlhy a ojediněle i polojasno. Odpoledne a večer postupně od jihozápadu na většině území se sněžením, v polohách pod 400 m zpočátku i déšť se sněhem. Nejvyšší teploty 1 až 4 °C. Slabý, postupně mírný východní vítr 2 až 5 m/s se bude večer měnit na severovýchodní.
Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, postupně většinou dobré
Přehled: Oblast vyššího tlaku vzduchu ustoupí ze střední Evropy k východu a počasí u nás začne od jihozápadu ovlivňovat frontální vlna.
Počasí (06-22): Zataženo až oblačno. Zpočátku ojediněle mrznoucí mlhy a ojediněle i polojasno. Odpoledne a večer postupně od jihozápadu na většině území se sněžením, v polohách pod 400 m zpočátku i déšť se sněhem. Nejvyšší teploty 1 až 4 °C. Slabý, postupně mírný východní vítr 2 až 5 m/s se bude večer měnit na severovýchodní.
Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, postupně většinou dobré
Předpověď na noc a neděli
Situace: Frontální vlna ustoupí z našeho území k jihovýchodu a za ní se do střední Evropy rozšíří od západu tlaková výše.
Počasí v noci (22-07): Zataženo, na většině území se sněžením, na jihu kraje i vydatnějším. Během noci od severu ustávání srážek a částečné protrhávání oblačnosti. Nejnižší teploty -1 až -4 °C. Slabý severovýchodní, postupně severní až severozápadní vítr 1 až 4 m/s.
Včera napadlo sněhu jen málo, silnice klouzaly a dopadlo to i takto: Právě teď: Dostal smyk a skončil na střeše
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Info ČHMÚ
Info ČHMÚ
autor: mip
Další články
Příbramská ČOV (ne)má vítěze. Vyřazený uchazeč chystá námitku
Rada města vybrala nabídku na rekonstrukci příbramské čistírny odpadních vod, …
Politika
Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů, krajský úřad zvažuje dotační titul na pořízení defibrilátorů
Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů. Ošetřili téměř 144.000 pacientů, …
Polární záře ve středních Čechách. Snímky ze Sedlčanska vás dostanou
Předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu se v pondělí večer potvrdily. Nad …
Počasí
Chřipka není jen rýmička. Ohrožuje hlavně chronicky nemocné, varují lékaři
Chřipka patří mezi vysoce infekční virová onemocnění dýchacích cest a každoročně …
Pět důležitých důvodů, proč mít v zimě auto dokonale očištěné a perfektní výhled
Zima dává řidičům zabrat. Sníh, námraza a špatná viditelnost jsou každodenní realitou. …
Srdce Příbrami v Sydney: Adéla Křenková slaví bronz z MS
České juniorky to dokázaly — potřetí v řadě vezou domů medaili z mistrovství světa. V …
Sport
Živá voda. Tradice, mýty nebo skutečnost?
Voda nabraná v noci z 18. na 19. ledna je podle starých tradic i některých moderních …
Zajímavosti
Gastro agent: Pizzeria Sicilia
Fast‑food má být rychlý, jednoduchý a cenově přijatelný. Ale i u rychlého občerstvení …
Fast food
Obrázky nejen příbramské: Nová výstava v nemocniční galerii představuje deset let tvorby Karla Plačka
Galerie Gaudii gratia Oblastní nemocnice Příbram hostí novou fotografickou výstavu s …
Brdské lesy se mění. Díky péči VLS jsou zdravější, pestřejší a lépe odolávají klimatickým výzvám
Brdy procházejí v posledních letech výraznou proměnou. Území, které ještě nedávno …




