Rezerva Olomouce se výhrou v Příbrami posunula ve druhé lize na pátou příčku
12. dubna 2024 (21:53)
Fotbalisté Příbrami v utkání 22. kola druhé ligy nedokázali navázat na vítězství na hřišti lídra soutěže Dukly a doma podlehli rezervnímu týmu Olomouce 0:1. Hanáci se posunuli na páté místo a zaostávají jen o dva body za barážovými příčkami. Opava i v deseti porazila B tým pražské Sparty 3:2, utkání Jihlavy s Vlašimí skončilo nerozhodně 1:1.
Příbram sice byla nebezpečnější, své možnosti ale nevyužila. Když už se zdálo, že se budou u Litavky body dělit, v nastavení o výhře Olomouce rozhodl Šíp. Středočeši prohráli na jaře poměrem 0:1 i třetí domácí střetnutí a jsou šestí. Svého soupeře pustili před sebe, Sigma z posledních čtyř kol vybojovala deset bodů.
Opavě se vydařila odveta za nedávné vyřazení v semifinále domácího poháru s prvním týmem Sparty. Přestože Slezané hráli od 40. minuty v deseti po vyloučení Helebranda, porazili béčko letenského týmu i v oslabení. Ještě v plném počtu si domácí vytvořili dvoubrankový náskok. Pražané se po přestávce dvakrát dostali na kontakt, vyrovnat už nestačili. Sparta je osmá, Opava se stejným bodovým ziskem desátá.
Jihlava protáhla remízou s Vlašimí čekání na soutěžní vítězství na sedm kol. Skóre otevřel hostující Osuagwu, po hodině hry vyrovnal Vedral. Vysočina alespoň ukončila sérii tří duelů bez bodu. V tabulce je jedenáctá, Vlašim šestá.
22. kolo druhé fotbalové ligy:
Příbram - Sigma Olomouc B 0:1 (0:0)
Branka: 90.+2 Šíp. Rozhodčí: Ulrich - Pečenka, Kotalík. ŽK: Fall, Hošek, Novotný - Israel, Digaňa. Diváci: 696.
Příbram - Sigma Olomouc B 0:1 (0:0)
Branka: 90.+2 Šíp. Rozhodčí: Ulrich - Pečenka, Kotalík. ŽK: Fall, Hošek, Novotný - Israel, Digaňa. Diváci: 696.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Svatohorské sady přivítají stovky brigádníků i prvomájové romantiky
•Středočeští radní schválili rozdělení 58 milionů Kč na sport a aktivity dětí
•Kdo se v Příbrami zapojí do boje o aquatlonový triumf?
Další články
Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek
Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo …
LIFESTYLE
PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic
Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. …
AKTUÁLNĚ
Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve
Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se …
Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky?
Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle …
AKTUÁLNĚ
Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony.
Už několik dní se na sociálních sítích objevovaly varovné příběhy lidí, kteří …
AKTUÁLNĚ
Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží
Povinné čipování psů v Česku platí už několik let, přesto tisíce majitelů dělají …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám?
V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i …
ZAJÍMAVOSTI
Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst
Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 …
Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů
Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? Na D4 otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis
Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá …
AKTUÁLNĚ





