Revitalizace lesíku Pod Čertovým pahorkem nebo teplejší voda v aquaparku? Návrhy do participativního rozpočtu prochází posouzením
26. dubna 2022 (13:07)
foto: MěÚ Příbram
Do čtvrtého ročníku participativního rozpočtu města Příbram bylo podáno osmnáct návrhů, které v současné době prochází posouzením proveditelnosti. Vítězné návrhy bude veřejnost vybírat v červnu.
V rámci participativního rozpočtu bylo ve městě doposud realizováno osm projektů. První participativní rozpočet s částkou 1 milion korun byl vyhlášen v roce 2018 a stejnými pravidly se projekt řídil i v roce 2019. Změna nastala v roce 2020, kdy byla částka navýšena na 2 miliony korun. S navýšením rozpočtu souvisí také změna ve vyhlašování participativního rozpočtu, který je vyhlašován nově jednou za dva roky.
Do čtvrtého ročníku bylo podáno osmnáct návrhů týkajících se města a jeho osad. Navrhovatelé měli na začátku dubna možnost své projekty představit při setkání se zástupci zainteresovaných odborů města. Nyní probíhá posouzení proveditelnosti jednotlivých projektů, při kterých se zjišťuje, zda je možné projekt realizovat – zda je veřejně prospěšný, proveditelný na pozemcích města, zda není v kolizi s plánovaným projektem města a zda jsou předpokládané náklady a časová náročnost přiměřené.
„Z přihlášených projektů bych osobně vybral několik, které se mi opravdu líbí. Jsem proto velmi zvědav, s jakým výsledkem projdou tyto projekty posouzením proveditelnosti a následným hlasováním,“ říká starosta Jan Konvalinka.
Dalším krokem projektu, který je opět určen veřejnosti, je samotné hlasování. To bude probíhat prostřednictvím elektronické hlasovací platformy D21 s použitím plusových a minusových hlasů od 1. do 17. června.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/MěÚ Příbram
autor: Jakub Pečenka
Související
•Konvalinka: Prošla podpora Rally Příbram, za což jsem nesmírně rád
•Středočeský kraj rozdělí statutárním divadlům čtyři miliony korun
•Drtikolův život v komiksu. Workshop v příbramské galerii povede výtvarnice Vendula Chalánková
Další články
Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr
Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně …
AKTUALIZOVÁNO
Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte
Cyklovýlet, slunce, vítr v zádech a zastávka na zahrádce. K létu to prostě patří. A …
ANKETA
Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu
Malí návštěvníci se o víkendu 20. a 21. června mohou vydat na nevšední cestu do světa …
ZAJÍMAVOSTI
Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk
Když se řekne kapradina, většina z nás si představí prostě kapradinu s bohatě …
POZNÁVÁME BRDY
/KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení
Rožmitál pod Třemšínem se v sobotu 20. června opět vrátí do doby krále Jiřího z …
KULTURA
Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny
Ve středu 17. června byl v Kulturním domě Příbram slavnostně vyhodnocen další ročník …
FOTOGALERIE
Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů
Vedoucí lesní správy Mirošov z divize Hořovice Vojenských lesů a statků ČR(VLS) Tomáš …
AKTUÁLNĚ
Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy
Středočeský kraj získá od Příbrami budovu Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Díky!FEST, farmářské trhy i různé oslavy
Tento víkend si budete moci vybrat z opravdu široké nabídky akcí - od historických …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Rožmitálský Bivoj se vrací. Petr Svoboda míří za třetím vítězstvím a svým životním snem
Rožmitál pod Třemšínem se chystá na událost, která má sílu i legendu. V sobotu 20. …
SPORT




