16. 12. svátek má Albína

Restauraci Na Růžku v Dobříši navštívila hygiena

3. července 2019   (08:12)
Restauraci Na Růžku v Dobříši navštívila hygiena

V restauraci byly zjištěny hrubé hygienické nedostatky, provozovateli byl uložen finanční postih a pozastavení činnosti


Dne 13. 6. 2019 provedli zaměstnanci KHS, územního pracoviště Příbram, kontrolu v restauraci Na Růžku v Dobříši. Jedná se o restauraci, ve které jsou připravovány teplé hotové pokrmy ve třech druzích, v množství do 70 porcí/den, dále zde probíhá také příprava minutkových pokrmů.
 
Provedenou kontrolou byly zjištěny hrubé hygienické nedostatky, zejména při skladování a přípravě potravin a manipulaci s teplými pokrmy. V prostoru umývárny nádobí byla zcela nevhodně prováděna manipulace s neočištěnou zeleninou včetně loupání brambor.

Ve skladu potravin byla uložena přímo na podlaze, při teplotě prostředí, přepravka, ve které bylo rozmrazováno syrové maso, v regálu skladovány vejce v papírových proložkách. V kuchyni a ve skladu potravin (na pracovních plochách a v regálech) byly dále uloženy hotové pokrmy v nekontrolovaném teplotním režimu (teplota prostředí byla v době kontroly +30°C). Jednalo se o vařené těstoviny, pečené rybí filé, guláš, rajská omáčka aj. V mrazícím zařízení ve skladu potravin byly uloženy společně s potravinami určenými pro stravovací službu i potraviny s prošlým datem spotřeby (bramborový knedlík, Hot Dog, anglická slanina, dušená šunka).

 
V provozovně vyrobené polotovary, rozpracované pokrmy a studené pokrmy nebyly žádným způsobem značeny, a z tohoto důvodu nešlo jednoznačně určit, kdy byly vyrobeny. Provozovatel restaurace žádným způsobem neinformoval spotřebitele o výskytu alergenů obsažených v nabízených pokrmech a nápojích.
 
Zaměstnanci KHS neprodleně rozhodnutím nařídili likvidaci potravin jiných než bezpečných a příkazem pozastavili výkon činnosti v rozsahu manipulace s neočištěnou zeleninou.
 
S kontrolovanou osobou byla neprodleně projednána potřebná nápravná opatření včetně termínů jejich realizace. Za zjištěné nedostatky byl provozovateli uložen finanční postih.
 
Opakovanou kontrolou provedenou v restauraci dne 26. 6. 2019 bylo ověřeno, že zjištěné nedostatky byly odstraněny. Byla opět zprovozněna hrubá přípravna brambor a zeleniny, byla provedena likvidace potravin s prošlým datem spotřeby a v celém provozním zázemí restaurace byl proveden důkladný úklid.
 
 

Dne 13. 6. 2019 provedli zaměstnanci KHS, …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Khs

autor: mirDalší články

Když jsou popelnice plné a odpad z bistra musí pryč, poslouží i temné zákoutí ulic Když jsou popelnice plné a odpad z bistra musí pryč, poslouží i temné zákoutí ulic Ze zbytků potravin udělali skládku. 15. prosince 2019   (20:30) Plamínek z betlémské jeskyně opět rozsvítí svatohorskou baziliku Plamínek z betlémské jeskyně opět rozsvítí svatohorskou baziliku Betlémské světlo rozveze po Česku 62 vlaků. Na Svatou Horu dorazí poslední adventní neděli 15. prosince 2019   (17:26) Dějiny betlémů v Čechách začínají rokem 1560. Marie Terezie je později zakázala Dějiny betlémů v Čechách začínají rokem 1560. Marie Terezie je později zakázala Kde se vzala tradice betlémů? 15. prosince 2019   (14:14) Krabice od bot potěší stovky dětí na Příbramsku Krabice od bot potěší stovky dětí na Příbramsku Dárkové krabice od bot věnovali chudším dětem i žáci příbramského Gymnázia Legionářů. Děti z celého regionu připravily celkem 970 dárků, v Příbrami udělají na Štědrý den radost 420 chlapcům a dívkám 15. prosince 2019   (11:59) Příbram má již 41 nových „zelených“ parkovacích míst Příbram má již 41 nových „zelených“ parkovacích míst Tento týden byla dokončena parkovací místa ve vnitrobloku v Šachetní ulici 15. prosince 2019   (09:32) Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení Škodu vzniklou požárem odhadl vyšetřovatel hasičů po konzultaci se zástupcem firmy na dva miliony korun, hodnoty ve stejné výši se hasičům podařilo uchránit. 15. prosince 2019   (07:14) AKTUALIZOVÁNO Fotografie z Prahy v galerii nemocnice Fotografie z Prahy v galerii nemocnice V polovině prosince bude v nemocniční galerii zase rušno. Ještě před Vánocemi obsadí prostory galerie Fotografie z Prahy. 14. prosince 2019   (18:07) Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hustý dým je vidět na kilometry 14. prosince 2019   (14:14) AKTUALIZOVÁNO Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Už několik dní se řidiči potýkají s dopravními komplikacemi při výjezdu z obchodních domů. 14. prosince 2019   (13:13) Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Pokles hladiny Orlíku vyvolal pozornost některých obyvatel měst, jež využívají vodu z Vltavy k výrobě pitné vody. 14. prosince 2019   (09:50)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz