21. 7. svátek má Vítězslav

Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny

22. května 2018   (06:09)
Dalších 6 fotografií v galeriiRestauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny

Provedenou kontrolou byly zjištěny hygienické nedostatky a hrubé závady v poskytování informací spotřebiteli


Na základě podnětu spotřebitele, který upozorňoval na hygienické nedostatky a porušování zákazu kouření v Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku u Březnice, provedli dne 4. 5. 2018 zaměstnanci Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze, územního pracoviště Příbram, ve výše uvedené provozovně stravovacích služeb, kontrolu.
 
Jedná se o v současné době nevyvařující provozovnu, ve které jsou kromě nápojů podávány dovážené studené pokrmy. Při akcích jsou zde připravována jednoduchá jídla, převážně vyráběná z polotovarů.
 
Kontrolou restaurace bylo zjištěno nedodržování základních zásad provozní hygieny.  Ve všech prostorách zařízení tj. v kuchyni, v úseku mytí nádobí, ve skladech, na hygienickém zařízení a v komunikačních prostorách se asi již dlouho pořádně neuklízelo.  Podlahy, keramické obklady stěn, pracovní stoly, technologické vybavení, odkládací pracovní plochy, úložné regály, dveře, elektrické vypínače a zásuvky byly silně znečištěny mastnotou, špínou tmavé barvy, prachem, pavučinami a místy i uhynulým hmyzem (mouchy). Ve vlastní kuchyni a manipulačních prostorách zázemí restaurace bylo uloženo značné množství předmětů nesouvisejících s provozem (osobní věci provozovatele zařízení, léky, malířské potřeby, součástky k vodovodnímu potrubí, kartonové krabice apod.). V chladícím zařízení a na policích v prostoru přípravny uloženy společně s potravinami určenými pro potřeby restaurace i osobní potraviny kontrolované osoby.

Na základě podnětu spotřebitele, který …
Provedenou kontrolou byly zjištěny hrubé nedostatky v poskytování informací spotřebiteli týkající se alergenů obsažených v nabízených pokrmech a nápojích. Porušování zákazu kouření se nepodařilo prokázat.
 
S provozovatelem zařízení byla projednána nezbytná nápravná opatření a bylo mu nařízeno ihned provést sanitaci všech provozních prostor restaurace a vyklizení nepotřebného inventáře. Kontrolovaná osoba projevila součinnost a ihned po kontrole byl zahájen úklid spočívající v důkladném vyčištění a umytí všech prostor zařízení. 
 
Opakovanou kontrolou provedenou hygieniky dne 14. 5. 2018 bylo ověřeno, že nařízené opatření bylo v plném rozsahu splněno. Za zjištěné závady byla provozovateli uložena finanční sankce.

Provedenou kontrolou byly zjištěny hrubé …

Fotogalerie

Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny () Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny (1) Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny (2) Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny (3) Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny (4) Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny (5)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje

autor: mipDalší články

Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Doprava je v místě omezena 21. července 2019   (18:55) Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Cílem pobytu je zvýšení úrovně pohybových aktivit seniorů. 21. července 2019   (17:12) Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Jak reagovat při setkání se zvěří na komunikaci? 21. července 2019   (14:32) Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Šijí spolu děti, jejich rodiče a babičky. Chceme, aby se lidé na chvíli zastavili a zamysleli se nad tím, co je v životě důležité. Že to není o honbě za penězi, ale o tom být spolu,“ říká Jakub Jánský, předseda správní rady nadačního fondu Děti bez mobilu 21. července 2019   (11:32) Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání SFC Opava - 1.FK Příbram 1:0 (0:0) V sobotu 20. července zavítala ve 2. kole FORTUNA:LIGY Příbram na stadion v Městských sadech do Opavy. 21. července 2019   (09:19) Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Stavební práce by měly být hotovy během podzimu. 21. července 2019   (06:57) Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Posádka Letecké záchranné služby zasahovala u obce Planiny 20. července 2019   (18:57) Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Dítě se ztratilo z dohledu 20. července 2019   (18:15) Základní škola v Jincích dostane nové moderní učebny Základní škola v Jincích dostane nové moderní učebny V nové půdní vestavbě vznikne moderní učebna chemie, fyziky, biologie a PC. Žáci budou mít k dispozici dokonce i 3D tiskárnu 20. července 2019   (14:52) Táborníci si pobyt užívají Táborníci si pobyt užívají V průběhu dvou dnů navštívil starosta města dva letní tábory. 20. července 2019   (12:02)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz