22. 4. svátek má Evžénie

Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny

22. května 2018   (06:09)
Dalších 6 fotografií v galeriiRestauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny

Provedenou kontrolou byly zjištěny hygienické nedostatky a hrubé závady v poskytování informací spotřebiteli


Na základě podnětu spotřebitele, který upozorňoval na hygienické nedostatky a porušování zákazu kouření v Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku u Březnice, provedli dne 4. 5. 2018 zaměstnanci Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze, územního pracoviště Příbram, ve výše uvedené provozovně stravovacích služeb, kontrolu.
 
Jedná se o v současné době nevyvařující provozovnu, ve které jsou kromě nápojů podávány dovážené studené pokrmy. Při akcích jsou zde připravována jednoduchá jídla, převážně vyráběná z polotovarů.
 
Kontrolou restaurace bylo zjištěno nedodržování základních zásad provozní hygieny.  Ve všech prostorách zařízení tj. v kuchyni, v úseku mytí nádobí, ve skladech, na hygienickém zařízení a v komunikačních prostorách se asi již dlouho pořádně neuklízelo.  Podlahy, keramické obklady stěn, pracovní stoly, technologické vybavení, odkládací pracovní plochy, úložné regály, dveře, elektrické vypínače a zásuvky byly silně znečištěny mastnotou, špínou tmavé barvy, prachem, pavučinami a místy i uhynulým hmyzem (mouchy). Ve vlastní kuchyni a manipulačních prostorách zázemí restaurace bylo uloženo značné množství předmětů nesouvisejících s provozem (osobní věci provozovatele zařízení, léky, malířské potřeby, součástky k vodovodnímu potrubí, kartonové krabice apod.). V chladícím zařízení a na policích v prostoru přípravny uloženy společně s potravinami určenými pro potřeby restaurace i osobní potraviny kontrolované osoby.

Na základě podnětu spotřebitele, který …
Provedenou kontrolou byly zjištěny hrubé nedostatky v poskytování informací spotřebiteli týkající se alergenů obsažených v nabízených pokrmech a nápojích. Porušování zákazu kouření se nepodařilo prokázat.
 
S provozovatelem zařízení byla projednána nezbytná nápravná opatření a bylo mu nařízeno ihned provést sanitaci všech provozních prostor restaurace a vyklizení nepotřebného inventáře. Kontrolovaná osoba projevila součinnost a ihned po kontrole byl zahájen úklid spočívající v důkladném vyčištění a umytí všech prostor zařízení. 
 
Opakovanou kontrolou provedenou hygieniky dne 14. 5. 2018 bylo ověřeno, že nařízené opatření bylo v plném rozsahu splněno. Za zjištěné závady byla provozovateli uložena finanční sankce.

Provedenou kontrolou byly zjištěny hrubé …

Fotogalerie

Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny () Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny (1) Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny (2) Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny (3) Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny (4) Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny (5)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje

autor: mipDalší články

Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Dětská varianta bude k dispozici od května tohoto roku. 21. dubna 2019   (18:19) Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnešní den je tím nejdůležitějším v křesťanském kalendáři. 21. dubna 2019   (14:14) Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Náměstí 17. listopadu bylo uzavřeno 21. dubna 2019   (10:39) AKTUÁLNĚ Provozovatelé kolotočů píšou zastupitelům: Nová vyhláška nás zničí Provozovatelé kolotočů píšou zastupitelům: Nová vyhláška nás zničí Poplatek za zábor veřejného prostranství se několikanásobně zvýšil. 21. dubna 2019   (09:23) České brambory nejsou, musí je nahrazovat dovážené, dražší České brambory nejsou, musí je nahrazovat dovážené, dražší Loňské sucho se výrazně podepsalo na sklizni 21. dubna 2019   (07:07) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky Ukázky tradičních velikonočních zvyků a rukodělných činností v autentickém prostředí venkovských chalup, dvorků a zápraží. To vše je k vidění ve Vysokém Chlumci. 20. dubna 2019   (19:47) Hasiči varují: V lese a jejich blízkosti je zakázáno rozdělávání ohňů! Hasiči varují: V lese a jejich blízkosti je zakázáno rozdělávání ohňů! Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu na zvýšené nebezpečí vzniku požárů. 20. dubna 2019   (16:24) Rekonstrukce sportovní haly na Dobříši uzavře restauraci a na prázdniny i knihovnu Rekonstrukce sportovní haly na Dobříši uzavře restauraci a na prázdniny i knihovnu Projekt byl vysoutěžen za 53 milionů korun. 20. dubna 2019   (13:50) ​Na zápase Příbrami s Plzní budou zajíčci nadělovat vajíčka ​Na zápase Příbrami s Plzní budou zajíčci nadělovat vajíčka Už tuto neděli 21. dubna, na Boží hod Velikonoční, se koná jeden z velmi očekávaných zápasů jara. Do hornické Příbrami dorazí Viktorka Plzeň, která je jedním z hlavních aspirantů na titul. Pro děti je připravena velikonoční nadílka 20. dubna 2019   (11:08) Zdemoloval dopravní značení a omezil provoz na sjezdu z dálnice Zdemoloval dopravní značení a omezil provoz na sjezdu z dálnice Hasiči likvidují uniklé provozní kapaliny 20. dubna 2019   (09:43) AKTUALIZOVÁNOKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz