29. 11. svátek má Zina
Restaurace v Příbrami prozatím neřeší závažnější problémy při dokládání potvrzení o bezinfekčnosti hostů

Nepřehlédněte
2. listopadu 2021   (17:00)
Restaurace v Příbrami prozatím neřeší závažnější problémy při dokládání potvrzení o bezinfekčnosti hostů
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Personál restaurací by neměl obsloužit nikoho, kdo není očkovaný proti covidu-19, toto onemocnění v posledním půlroce prokazatelně neprodělal, případně nemá platný negativní test na koronavirus. Bezinfekčnost mohou hosté prokázat také tím, že na místě podstoupí samotest.


Hospodští a restauratéři musí od pondělí kontrolovat doklady o bezinfekčnosti hostů. Rozhodla o tom vláda kvůli rychle stoupajícím počtům lidí nakažených novým typem koronaviru. Pro většinu lidí nenaočkovaných proti covidu-19 to bude znamenat povinnost mít u sebe při návštěvě restaurace potvrzení o negativním testu, jinak by je personál neměl obsloužit. Doba platnosti testů se počínaje dneškem zkracuje na 24 hodin v případě antigenních testů a na tři dny u přesnější PCR metody. Výrazně se také omezuje okruh lidí s nárokem na bezplatný preventivní test na covid.

Restaurace v Příbrami podle průzkumu pribram.cz začaly bezinfekčnost hostů kontrolovat, ačkoliv je jim to většinou nepříjemné. Například v Pizzerii La Colore v pondělí nemuseli řešit situace, kdy by hosté odmítali potvrzení předložit. „Nikdo z hostů zásadně neprotestoval, ale je to pro ně i pro nás nepříjemné. Za pondělí odešla pouze jedna slečna, která potvrzení neměla,“ řekl pribram.cz provozní Miroslav Doležal.
Podobné zkušenosti mají i v restauraci Zlatý Soudek. „Zatím jsme nepocítili, že by lidé potvrzení odmítali předložit. Za pondělí jsme ale museli požádat některé hosty, kteří neměli žádné potvrzení, aby odešli,“ odpověděla obsluha na telefonický dotaz.
Ani v restauraci Šatlava nezaznamenali zatím žádné hosty, kteří by odmítali bezinfekčnost předložit. „Pouze jsme poprosili jednoho muže bez potvrzení, aby odešel,“ řekl pribram.cz Jaroslav Černý.

V Pizzerii Atollo nezaznamenali nikoho, kdo by potvrzení odmítl předložit, nemuseli nikoho vykázat. U Modré Kočky proběhl první den s novým nařízením zcela bez problémů. „Byla jsem překvapena, že vše proběhlo bez starostí, hosté byli úplně úžasní, potvrzení měli všichni. Nedošlo k situaci, že bychom museli někoho požádat, aby restauraci opustil,“ řekla redakci Milada Havačová.
Zda se nové nařízení promítne i v poklesu příjmů se podle restauratérů ukáže až v následujícím období. „V pondělí jsme měli tržbu menší, lidé pravděpodobně nevědí, co je v restauraci čeká. V gastronomii jsou tradičně měsíce září a říjen horší a v listopadu, kdy by mělo být lépe, nám nové nařízení situaci komplikuje,“ řekl Doležal. Obrovský propad tržeb zaznamenávají podle telefonického rozhovoru v Pizzerii Atollo. „Nelíbí se nám nové nařízení, nejsme zde od toho, abychom hosty takovým způsobem kontrolovali,“ řekla obsluha.
Mírný pokles návštěvnosti byl v pondělí podle obsluhy i v restauraci Zlatý Soudek. U Modré Kočky však zatím nezaznamenali, že by nové nařízení odradilo hosty od návštěvy restaurace. „Čekali jsme, že to bude horší, ale zatím je vše v pořádku. Jsme menší podnik, takže lidé chodí pravidelně, navzájem se známe a problémy s hosty nemáme,“ doplnila Havačová.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka Jakub Pečenka

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz