16. 10. svátek má Havel
Repete Fest poprvé: Do prostor renesančního zámku se o víkendu nastěhuje současné umění

7. srpna 2021   (18:14)
Repete Fest poprvé: Do prostor renesančního zámku se o víkendu nastěhuje současné umění
foto: spolek Odd!Spot/se souhlasem

Během 14. a 15. srpna se v Rožmitále pod Třemšínem uskuteční hudební koncerty, filmová promítání a výstavy. Na festivalu, který má podpořit místní památku, bude také bleší trh.


Od 14. do 15. srpna se v Rožmitále pod Třemšínem odehraje první ročník festivalu Repete Fest 2021. Studentský spolek Odd!Spot do místního zámku pozval hudební kapely a další umělce nejen kvůli jeho krátkodobému oživení. „Jelikož je zámek v dlouhodobé rekonstrukci, rádi bychom ho touto kulturní akcí podpořili,“ uvedla jedna z členek spolku Julie Brabcová. Studenti zároveň vytvořili crowdfundingovou kampaň na internetovém portálu Donio. Do výzvy, jejímž cílem bylo získat částku 130 tisíc korun, se zapojilo osmdesát dárců a na projekt bylo finálně vybráno přes čtyřicet tisíc korun. K realizaci akce přispěl také Středočeský kraj.

Festival startuje v sobotu ve 13.00. Na pódiu zazní hudba různých žánrů od interpretů Baby Lou, Čtyři čluny, Older, Alone Against One, April Weather, Stayj, Shizzle Orchestra a Purplefox Town. Promítání krátkometrážních filmů doprovodí debaty s tvůrci, studenti uměleckých oborů vystaví v prostorách zámku svá díla a místo zde budou mít i prodejní stánky blešího trhu.
„Pevně doufáme, že naším projektem rozšíříme povědomí o této krásné kulturní památce a že z uskutečnění festivalu bude mít přínos i město samotné. Chceme totiž nabízet lokální občerstvení či využít ubytovací zařízení přímo v Rožmitále pod Třemšínem,“ doplnila Julie Brabcová. Po tanci na nádvoří mohou zájemci přespat také na zámecké zahradě.
„Pevně doufáme, že naším projektem rozšíříme …
foto: spolek Odd!Spot/se souhlasem


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz