16. 10. svátek má Havel
Renovace veřejného osvětlení v Příbrami má přinést úsporu

17. září 2021   (06:50)
Renovace veřejného osvětlení v Příbrami má přinést úsporu
foto: ilustr/pixabay

Zakázku na výměnu svítidel získala společnost ČEZ Energetické služby za nabídkovou cenu 2,5 milionu korun bez DPH.


Příbram čeká obnova veřejného osvětlení, kdy bude instalováno více než 300 nových svítidel. Kromě výměny svítidel dojde i na výměnu kabelových svodů, úpravu stožárů a rekonstrukci stávajících rozvaděčů. Renovace proběhne např. v ulicích Evropská, Husova, Obecnická, K Podlesí, Rožmitálská, Sportovní nebo Školní.
 

Jednou z podmínek při zadávání zakázky bylo dodání energeticky šetrných svítidel, která přinesou úsporu celkové spotřeby elektrické energie při provozování dotčené části veřejné sítě minimálně ve výši 35 %. Účastníci výběrového řízení tudíž museli prokázat, že maximální hodnota instalovaného příkonu u všech nově navržených svítidel nepřesáhne 17,7 kW, a spolu s nabídkou také dodat vzorky svítidel. Město Příbram si jako zadavatel rovněž vymínilo, že splnění zadaných a deklarovaných parametrů může ověřit ve fotometrické laboratoři.
 
Rada města svým rozhodnutím z konce prázdnin svěřila zakázku společnosti ČEZ Energetické služby, jejíž cenová nabídka ve výši téměř 2,5 milionu korun (bez DPH) obstála jako nejvhodnější. O realizaci projektu se ucházela také firma Eltodo osvětlení s nabídkovou cenou téměř 2,8 milionu korun (bez DPH). Dvě společnosti byly pro nesplnění zadávacích podmínek z výběrového řízení vyloučeny.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz