Rekreační areál Monínec v sobotu zahájí letní sezonu
28. května 2021 (10:25)
foto: Monínec/PR
Kromě lanové dráhy a občerstvení na hotelové terase bude v provozu i aktivity park, který letos nabídne návštěvníkům několik novinek.
Rekreační areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku v sobotu zahájí letní sezonu. Kromě lanové dráhy a občerstvení na hotelové terase bude v provozu i aktivity park, který letos nabídne návštěvníkům několik novinek. Zájemci si budou moci vyzkoušet novou dvacetimetrovou kuličkovou dráhu se dvěma trasami, jež se na konci spojí. Ve vodním světě, který se otevře začátkem prázdnin, ocení hlavně děti nádrže a korýtka, v nichž budou moci pouštět vodu nebo měnit její průtok. ČTK o tom dnes informoval mluvčí střediska Radek Polák.
„Loňské léto jsme měli jednu z nejvíce navštěvovaných sezon. Možnosti cest do zahraničí zůstávají stále omezené. Věříme proto, že si k nám i letos najdou cestu ti, kteří u nás třeba ještě nebyli, ale samozřejmě rovněž stálí hosté. Navážeme na animační programy a čtvrteční pravidelné podvečery z loňska, současně ale chystáme několik novinek,“ uvedl výkonný ředitel areálu Jaroslav Krejčí.
Monínec už dávno není jen lyžařským střediskem. Součástí aktivity parku v dolní části areálu je tubing neboli jízda na speciálních pneumatikách tvarovaným korytem, trampolíny, lukostřelba, discgolf či lanový park. Ze začátku bude park otevřený o víkendech od 10:00 do 17:00, později se provoz rozšíří. Během léta se postupně otevřou i další atrakce v areálu, zejména vyhřívaný bazén s protiproudem a perličkovou lázní. V případě teplejšího počasí bude k dispozici 100 metrů dlouhá vodní skluzavka nebo blízký Pilský rybník s písečnou pláží a hřištěm.
Monínec leží 70 kilometrů jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje v srdci České Sibiře a Českého Meránu. Podrobnější informace zájemci najdou na jejich webových stránkách.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Do Příbrami míří první ročník Víkendu aktivních seniorů, dorazí i Kateřina Cajthamlová
Co kdyby stáří nebylo o zpomalování, ale o nové energii, pohybu a setkávání? Právě na …
ZAJÍMAVOSTI
Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června
Koncert je určen všem bez rozdílu a není na něj třeba žádná vstupenka.
Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí
Případ jízdy závodního monopostu v barvách Ferrari po dálnici D4, který v uplynulých …
AKTUÁLNĚ
Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem
Nejen Česká republika, ale především západní Evropa zažívá mimořádnou a v mnoha …
AKTUÁLNĚ
Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu
Na mistrovství České republiky v kickboxu v Lovosicích uspěli dva zástupci …
SPORT
Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem!
Vodní dílo Kamýk, jeden z méně nápadných, ale naprosto klíčových článků Vltavské …
ZAJÍMAVOSTI
V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ
K nahlášení mimořádné události došlo v úterý odpoledne krátce po šestnácté hodině. …
AKTUALIZOVÁNO
Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu
Hudba různých žánrů, mladé talenty i celodenní festivalová atmosféra. Náměstí T. G. …
KULTURA
Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů
Inspekce silniční dopravy (INSID) dál pokračuje v kontrolách kamionů a nákladních …
DOPRAVA
KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec
Fastfoodový řetězec KFC zveřejnil omluvu zákazníkům a oznámil rozsáhlé změny ve …
AKTUÁLNĚ




