2. 8. svátek má Gustav
Rekord pokořen: Dobříšská pikniková deka je největší v Česku

30. září 2019   (06:24)
Rekord pokořen: Dobříšská pikniková deka je největší v Česku

S nápadem ušít rekordní piknikovou deku přišly Děti bez mobilu. „Vůbec to není o rekordu, ale o tom, že to spojuje lidi,“ řekla iniciátorka VěrkaNadační fond Děti bez mobilu oslavil své první narozeniny. Dorazilo spoustu hostů, jeden dokonce až z dalekého Pelhřimova. Byl to komisař, který do Dobříše přijel přeměřit piknikovou deku ze zbytků látek, montérek, lůžkovin, rozstříhaných starých džín.

S nápadem ušít piknikovou deku přišly samy děti. Chtěly si na ní s kamarády udělat piknik. Pak přišla myšlenka, že by bylo fajn, kdyby ta deka nebyla jen pro Děti bez mobilu, ale i pro ostatní. Nakonec se do šití zapojily maminky, tatínkové, babičky v domovech důchodců, v domově s pečovatelskou službou, dokonce i postižené děti.

A právě onen zmiňovaný pelhřimovský komisař tuto deku prohlásil za rekordní. V Dobříši vznikla největší ručně ušitá pikniková deka v  Česku.

Výjimečná však není jen svou velikostí. Tak, jak se spojovaly jednotlivé kusy látky, se k sobě dostávali lidé, kteří by se třeba jinak nikdy nepotkali. Jak řekla iniciátorka Věrka, vůbec to není o rekordu, je to o tom, že to spojuje lidi. A to se povedlo. Vznikla spousta nových přátelství. A tak důležitější, než zápis do knihy rekordů je nakonec to, jak krásně se „zapsala“ do všech, kteří se na ní podíleli.

Nadační fond Děti bez mobilu vznikl 1. října 2018 s jediným cílem – ukázat dětem alternativu k pasivnímu vysedávání u počítače a s telefonem v ruce. Smysluplně dětem vyplnit odpolední hodiny po škole, před příjezdem rodičů ze zaměstnání.
Nadační fond Děti bez mobilu oslavil své první …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: mir

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz