Nastavte si pribram.cz jako domovskou stránku.
25. 11. svátek má Kateřina

Rekord pokořen: Dobříšská pikniková deka je největší v Česku

30. září 2019   (06:24)
Rekord pokořen: Dobříšská pikniková deka je největší v Česku

S nápadem ušít rekordní piknikovou deku přišly Děti bez mobilu. „Vůbec to není o rekordu, ale o tom, že to spojuje lidi,“ řekla iniciátorka VěrkaNadační fond Děti bez mobilu oslavil své první narozeniny. Dorazilo spoustu hostů, jeden dokonce až z dalekého Pelhřimova. Byl to komisař, který do Dobříše přijel přeměřit piknikovou deku ze zbytků látek, montérek, lůžkovin, rozstříhaných starých džín.

S nápadem ušít piknikovou deku přišly samy děti. Chtěly si na ní s kamarády udělat piknik. Pak přišla myšlenka, že by bylo fajn, kdyby ta deka nebyla jen pro Děti bez mobilu, ale i pro ostatní. Nakonec se do šití zapojily maminky, tatínkové, babičky v domovech důchodců, v domově s pečovatelskou službou, dokonce i postižené děti.

A právě onen zmiňovaný pelhřimovský komisař tuto deku prohlásil za rekordní. V Dobříši vznikla největší ručně ušitá pikniková deka v  Česku.

Výjimečná však není jen svou velikostí. Tak, jak se spojovaly jednotlivé kusy látky, se k sobě dostávali lidé, kteří by se třeba jinak nikdy nepotkali. Jak řekla iniciátorka Věrka, vůbec to není o rekordu, je to o tom, že to spojuje lidi. A to se povedlo. Vznikla spousta nových přátelství. A tak důležitější, než zápis do knihy rekordů je nakonec to, jak krásně se „zapsala“ do všech, kteří se na ní podíleli.

Nadační fond Děti bez mobilu vznikl 1. října 2018 s jediným cílem – ukázat dětem alternativu k pasivnímu vysedávání u počítače a s telefonem v ruce. Smysluplně dětem vyplnit odpolední hodiny po škole, před příjezdem rodičů ze zaměstnání.
Nadační fond Děti bez mobilu oslavil své první …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir

Další články

Skanzen Vysoký Chlumec je nyní kompletní Skanzen Vysoký Chlumec je nyní kompletní Přežrané kočky, husté pavučiny, vysoké krtince. Zeptejte se přírody, jaká bude zima Přežrané kočky, husté pavučiny, vysoké krtince. Zeptejte se přírody, jaká bude zima Chováním zvířat, růstem rostlin či počasím v předchozích měsících se lidé řídili odjakživa 25. listopadu 2020   (08:27) Už může padat. Velkokapacitní frézy i lopaty jsou přichystány Už může padat. Velkokapacitní frézy i lopaty jsou přichystány Stav komunikací na Příbramsku zajišťuje stát, kraj a místní technické služby. V jakém časovém limitu je nutné odklidit sníh z dálnice nebo místní silnice? 25. listopadu 2020   (06:27) Chtěl být malířem, jeho sen ale uskutečnil až jeho syn Chtěl být malířem, jeho sen ale uskutečnil až jeho syn Otakar Mrkvička byl známou příbramskou osobností. Do jeho fotoateliéru chodily tisícovky zájemců o portrét. Uplatnění nacházel ale i v dalších uměleckých směrech. 24. listopadu 2020   (18:45) Meet the buyer podruhé, tentokrát online Meet the buyer podruhé, tentokrát online Plán investičních akcí pro rok 2021 bude představen potencionálním dodavatelům při setkání Meet the buyer – poznej svého zadavatele. Uskuteční se online formou v pátek 4. prosince 2020. 24. listopadu 2020   (16:45) Odběrové místo bude od pondělí přijímat samoplátce, fungovat bude už jen v hlavním areálu Odběrové místo bude od pondělí přijímat samoplátce, fungovat bude už jen v hlavním areálu Platba za odběr pro samoplátce bude možná pouze kartou. 24. listopadu 2020   (15:06) Záchranáři vyjížděli k uvázlé osobě v popelnici, na místě našli muže s lahví alkoholu Záchranáři vyjížděli k uvázlé osobě v popelnici, na místě našli muže s lahví alkoholu Zloděj vypustil a ukradl bazén, nyní mu hrozí až osm let ve vězení Zloděj vypustil a ukradl bazén, nyní mu hrozí až osm let ve vězení Ukrást se dá opravdu všechno. O tom se v minulém týdnu přesvědčili majitelé nafukovacího bazénu na Březnicku. 24. listopadu 2020   (09:47) Otevřete obuv, venku mrzne a dětem je zima, rozčilují se rodiče Otevřete obuv, venku mrzne a dětem je zima, rozčilují se rodiče
Vy nemáte rýži? Máte dudlík? I s takovými otázkami se dnes setkává obsluha čerpací stanice Vy nemáte rýži? Máte dudlík? I s takovými otázkami se dnes setkává obsluha čerpací stanice
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz