12. 12. svátek má Simona

Rekord pokořen: Dobříšská pikniková deka je největší v Česku

30. září 2019   (06:24)
Rekord pokořen: Dobříšská pikniková deka je největší v Česku

S nápadem ušít rekordní piknikovou deku přišly Děti bez mobilu. „Vůbec to není o rekordu, ale o tom, že to spojuje lidi,“ řekla iniciátorka Věrka


Nadační fond Děti bez mobilu oslavil své první narozeniny. Dorazilo spoustu hostů, jeden dokonce až z dalekého Pelhřimova. Byl to komisař, který do Dobříše přijel přeměřit piknikovou deku ze zbytků látek, montérek, lůžkovin, rozstříhaných starých džín.

S nápadem ušít piknikovou deku přišly samy děti. Chtěly si na ní s kamarády udělat piknik. Pak přišla myšlenka, že by bylo fajn, kdyby ta deka nebyla jen pro Děti bez mobilu, ale i pro ostatní. Nakonec se do šití zapojily maminky, tatínkové, babičky v domovech důchodců, v domově s pečovatelskou službou, dokonce i postižené děti.

A právě onen zmiňovaný pelhřimovský komisař tuto deku prohlásil za rekordní. V Dobříši vznikla největší ručně ušitá pikniková deka v  Česku.

Výjimečná však není jen svou velikostí. Tak, jak se spojovaly jednotlivé kusy látky, se k sobě dostávali lidé, kteří by se třeba jinak nikdy nepotkali. Jak řekla iniciátorka Věrka, vůbec to není o rekordu, je to o tom, že to spojuje lidi. A to se povedlo. Vznikla spousta nových přátelství. A tak důležitější, než zápis do knihy rekordů je nakonec to, jak krásně se „zapsala“ do všech, kteří se na ní podíleli.

Nadační fond Děti bez mobilu vznikl 1. října 2018 s jediným cílem – ukázat dětem alternativu k pasivnímu vysedávání u počítače a s telefonem v ruce. Smysluplně dětem vyplnit odpolední hodiny po škole, před příjezdem rodičů ze zaměstnání.

Nadační fond Děti bez mobilu oslavil své první …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Ve Středočeském kraji od ledna do září přibylo 12.232 obyvatel Ve Středočeském kraji od ledna do září přibylo 12.232 obyvatel Na Příbramsku víc lidí zemřelo, než se narodilo. 12. prosince 2019   (15:48) Vodohospodářský majetek investice potřebuje Vodohospodářský majetek investice potřebuje Je majetek, který je viditelný na první pohled, a je majetek, který je našemu oku skrytý a víme o něm pouze v okamžiku, kdy přestane fungovat. Přesně takovým majetkem je ten vodohospodářský. 12. prosince 2019   (13:27) Rodinný dům zachvátily plameny. Devět hasičských jednotek bojuje s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny. Devět hasičských jednotek bojuje s ohněm Požár rodinného domu v obci Nechvalice byl ohlášen ve čtvrtek před desátou hodinou ranní. Hasiči vyhlásili druhý poplachový stupeň. 12. prosince 2019   (11:09) Výsuvné sloupky zamezí vjezdu vozidel do Pražské ulice Výsuvné sloupky zamezí vjezdu vozidel do Pražské ulice Vjezdy do Pražské ulice budou nově o víkendu uzamykány tak, jako je tomu ve všedních dnech, tj. v deset hodin dopoledne 12. prosince 2019   (08:43) Svatá Hora o svátcích otevře jinak nepřístupnou chodbu Svatá Hora o svátcích otevře jinak nepřístupnou chodbu Součástí prohlídky jsou unikátní podlahové barokní hodiny, které byly nedávno zrestaurovány 12. prosince 2019   (06:07) Vánoční jarmark zaplnil školu Vánoční jarmark zaplnil školu V úterý se v budově základní školy ve Školní ulici uskutečnil vánoční jarmark za veliké účasti rodičů. 11. prosince 2019   (19:01) Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Slavnostní dakarské pódium čeká na závodníky 4. ledna a o den později závod odstartuje 11. prosince 2019   (17:02) Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Příbramští policisté zintenzivňují kvůli zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti či plynulosti silničního provozu výkon služby. Zaměřovat se budou především na obchodní centra, parkoviště u nich a na místa, kde se soustřeďuje větší množství osob. 11. prosince 2019   (14:28) Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Nakreslete vánoční obrázek pro Ježíška a zapojte se do jedinečné mezinárodní soutěže 11. prosince 2019   (12:17) Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Ve voze cestovaly dvě osoby 11. prosince 2019   (09:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz