21. 7. svátek má Vítězslav




Rekonstrukce příbramských ulic spěje ke svému závěru

FOTOGALERIE
21. srpna 2015   (06:24)
Další 3 fotografie v galeriiRekonstrukce příbramských ulic spěje ke svému závěru
foto: pribram.cz

Mariánská a Kutnohorská ulice má být dokončena 15. září.



Cestování autem po příbramském sídlišti není v letních měsících vůbec snadné. I přes slabší prázdninový provoz může cesta trvat mnohem déle, než je zvykem. Může zato rekonstrukce hned několika ulic, které v oblasti probíhají.

Zřejmě nejzásadnější je kompletní rekonstrukce úseku Mariánské ulice, která probíhá zatím bez větších obtíží podle plánu. Dílo by měli dělníci dokončit 15. září. Práce na 348 metrů dlouhém úseku zahrnují nejen výměnu povrchu, kdy dlažební kostky budou nahrazeny asfaltem, ale též nové vpustě a dešťovou kanalizaci. Nahrazeny budou i obrubníky a projekt počítá i s úpravou veřejné zeleně a přilehlých chodníků. Pro řidiče se zlepší také otáčení v Mariánské ulici ve směru z centra do dalšího úseku téže ulice směrem do centra. Pro osoby se zrakovým postižením přibudou nově vodící linie, chodníkové obrubníky budou sníženy na výšku 20 mm, což by mělo vyhovovat osobám se sníženou schopností pohybu či maminkám s kočárky.

Na stavbách probíhají pravidelně kontrolní dny a dle slov stavbyvedoucího Pavla Wanky se zatím neobjevily žádné problémy. Navíc i počasí stavbě přeje, a to i s ohledem na mírný déšť posledních dnů. Na stavbě se byl podívat také předseda kontrolního výboru města Příbrami Ing. Juraj Molnár (ČSSD), který k průběhu rekonstrukce řekl: "Jsem velmi rád, že se daří opravovat další úsek Mariánské ulice, který již komplexní rekonstrukci potřeboval dlouho. Po prohlídce stavby a rozhovoru s panem stavbyvedoucím jsem rád, že práce probíhají dle harmonogramu. Tato rekonstrukce je jedním z projektů u jehož přípravy jsem měl možnost být a věřím, že díky další investici bude Příbram zase o kus hezčím a lepším místem."

Rekonstrukci úseku mezi ulicemi Pod Haldou a A. Jiráska provádí teplická firma Vodohospodářské stavby, s. r. o., resp. její plzeňská divize Plzeňské komunikace. Výše investice činí asi 7,6 milionu korun vč. DPH a téměř polovina nákladů bude hrazena ze získané dotace.

Ve stejném datu (do 15. září) by měla být dokončena i rekonstrukce Kutnohorské ulice, kde bude kromě nového povrchu i nová kanalizace. Ulice Ostravská a Bož. Němcové by měly být dokončeny v nejbližších dnech. V Příbrami se dále rekonstruuje i Hrabákova ulice, která by měla být podle odhadů dokončena v říjnu.

Fotogalerie

Rekonstrukce příbramských ulic spěje ke svému závěru (1) Rekonstrukce příbramských ulic spěje ke svému závěru (2) Rekonstrukce příbramských ulic spěje ke svému závěru (3)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: red








Další články

Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony SILMET Rally Příbram se vrací v plné síle. Jubilejní 45. ročník, který se pojede 24. a … AKTUÁLNĚ Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Léto je v plném proudu a mnozí se ještě rozhodují, kde strávit zaslouženou dovolenou. … LIFESTYLE Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Vláda jednomyslně podpořila návrh na plošný zákaz používání mobilních telefonů a … ANKETA Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Tasemnice liščí (Echinococcus multilocularis) patří mezi nejnebezpečnější parazity, … NEPŘEHLÉDNĚTE Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) V podzimních senátních volbách na Příbramsku se bude ucházet o hlasy voličů příbramská … AKTUÁLNĚ Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána na příbramský hřbitov z parku V Zátiší prošla kompletní opravou. Má nové … AKTUÁLNĚ Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Kombinace alkoholu, pervitinu a ignorování soudních rozhodnutí opět ukázala svou … AKTUÁLNĚ Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi … DOPRAVA Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává … SPORT
Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz