22. 8. svátek má Bohuslav

Rekonstrukce příbramského akvaparku bude stát 100 až 230 mil.Kč

26. října 2016   (06:25)
Rekonstrukce příbramského akvaparku bude stát 100 až 230 mil.Kč
foto: pribram.cz

O konkrétní variantě rozhodnou příbramští zastupitelé.



Chystaná rekonstrukce příbramského akvaparku může vyjít až na 230 milionů korun bez DPH. Bude záležet na tom, pro jak rozsáhlou přestavbu se zastupitelé rozhodnou. Na stůl dostanou několik návrhů. Nejlevnější varianta počítá s náklady kolem 100 milionů korun, řekl novinářům místostarosta Václav Švenda (TOP 09).

"Máme připraveno pro zastupitele několik variant možných rekonstrukcí. Základní rekonstrukce, kterou musí podstoupit akvapark zcela určitě, je v podstatě modernizace nynějšího stavu bez dalšího rozvoje. To je minimum. Pak jsou tam další varianty, které počítají s rozšířením o relaxační svět, saunový svět a fitness centrum," uvedl Švenda.

Návrhy, které projednala rada města, by se zastupitelé měli zabývat na nejbližším zasedání. Se zahájením prací se počítá v příštím roce.

Problémem příbramského akvaparku jsou hlavně technologie, které jsou i 40 let staré. Radnice má k rekonstrukci hotovou studii, oponentní posudek a uspořádala anketu mezi obyvateli města, které se zúčastnilo 1650 respondentů. Z ní mimo jiné vyplynulo, že by v areálu už neměl být snackbar. Co by bylo s tímto prostorem, pokud by zastupitelé dali zelenou jen základní variantě, zatím není vyřešeno. Současným nájemcům snackbaru v prosinci končí smlouva.

Starosta Jindřich Vařeka (ANO) už dříve uvedl, že si město chce vzít na rekonstrukci akvaparku úvěr, žádná vhodná dotace podle něj není. Část nákladů by se podle něj mohla zaplatit z očekávané zvýšené návštěvnosti.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj hj








Další články

Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít. Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít. Národní den „Buď andělem“ připomíná jednoduchou věc: dobrý skutek není otázka … LIFESTYLE Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Houslový virtuos Pavel Šporcl patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. … ROZHOVOR Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice Práce na pokládce kabelů zavřou Hailovu ulici v Příbrami od pondělí 24. do pátku 28. … DOPRAVA Čechy zasáhly vydatné deště: místy spadlo až 90 mm, rekord drží Nedrahovice Čechy zasáhly vydatné deště: místy spadlo až 90 mm, rekord drží Nedrahovice Česko má za sebou výraznou srážkovou epizodu. Zatímco v Čechách za posledních 24 hodin … AKTUÁLNĚ Silniční kontroly přitvrdí: Policie řidiče o posledním prázdninovém víkendu pořádně prověří Silniční kontroly přitvrdí: Policie řidiče o posledním prázdninovém víkendu pořádně prověří Konec prázdnin tradičně znamená výrazný nárůst dopravy. Policie proto o posledním … DOPRAVA Modráskové louky: Když neposečená tráva znamená, že se hospodaří správně Modráskové louky: Když neposečená tráva znamená, že se hospodaří správně Možná jste si při procházce přes Brdy všimli zvláštního rozdílu. Zatímco některé louky … POZNÁVÁME BRDY Senioři mají svůj den. Udělejte dnes něco hezkého pro někoho, kdo si to zaslouží Senioři mají svůj den. Udělejte dnes něco hezkého pro někoho, kdo si to zaslouží Pátek 21. srpna připadá National Senior Citizens Day, tedy dni věnovanému seniorům. … NEPŘEHLÉDNĚTE Poznejte život v lese při komentované vycházce s lesníkem Poznejte život v lese při komentované vycházce s lesníkem Brdská příroda ukrývá řadu zajímavostí, které při běžné procházce snadno přehlédnete. … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: S létem se můžete začít postupně loučit na hradech a zámcích, Příbramsko ale stále nabízí spoustu letních akcí! Tipy na víkend: S létem se můžete začít postupně loučit na hradech a zámcích, Příbramsko ale stále nabízí spoustu letních akcí! O víkendu se můžete zúčastnit oblíbené celorepublikové akce Hradozámecká noc, a to … AKTUÁLNĚ
Pohonné hmoty v Příbrami: Nafta stále zdražuje Pohonné hmoty v Příbrami: Nafta stále zdražuje Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,99 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz