2. 8. svátek má Gustav
Rekonstrukce Obecnické čeká na vyjádření policie, hrozí dopravní kolaps kvůli dalším rekonstrukcím

20. července 2021   (16:02)
Rekonstrukce Obecnické čeká na vyjádření policie, hrozí dopravní kolaps kvůli dalším rekonstrukcím
foto: pribram.cz (Jakub Pečenka)

Stavební práce by mohly začít již po prázdninách.


Oprava Obecnické ulice stále čeká na svůj datum zahájení. K tomu je potřeba vyjádření policie, protože vzhledem k nedaleké jednosměrné uzavírce mostu do Plzeňské ulice by v tomto místě mohly nastat dopravní komplikace. Podle projektu je i zde počítáno s jednosměrným provozem a po nějakou dobu bude třeba ulici zcela uzavřít, k tomu by ale mělo docházet o víkendech s vytyčenou objízdnou trasou. Pokud by stanovisko policie bylo kladné, mohou stavební práce začít již v září. Rekonstrukci provede firma STRABAG za 13 milionů bez DPH. Jedná se o společný projekt Středočeského kraje a města Příbram.
 

Jen o kousek vedle je v tuto chvíli opravován také most na výjezdu do Plzeňské ulice, který je ve směru z kruhového objezdu jednosměrně uzavřen. Dále je v plánu oprava mostu v Husově ulici za 25 milionů bez DPH. Investorem této stavy je Ředitelství silnic a dálnic. Doba rekonstrukce tohoto mostu je pak stanovena na 25 týdnů, začít by naplno měla ale až v příštím roce, letos půjde pouze o přípravné práce a vytyčení inženýrských sítí.
 
 „Letos tak budou probíhat všechny práce, které lze provést, a současně nebudou omezovat provoz ve městě. Jedním z důvodů je i souběžné omezení na nedalekém mostě na silnici I/66. Hlavní práce na opravě tohoto mostu tak přijdou na řadu v roce 2022 a ty již sebou přinesou výrazné dopravní omezení,“ varuje ŘSD ve své informační zprávě.
 
Dopravní situace v Příbrami tak projde zatěžkávací zkouškou. Pomoci by měla výstavba jihovýchodního obchvatu Příbram, která by měla začít již v příštích letech.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ŘSD
autor: Jakub Pečenka

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz