2. 12. svátek má Blanka

Rekonstrukce Obecnické čeká na vyjádření policie, hrozí dopravní kolaps kvůli dalším rekonstrukcím

20. července 2021   (16:02)
Rekonstrukce Obecnické čeká na vyjádření policie, hrozí dopravní kolaps kvůli dalším rekonstrukcím
foto: pribram.cz (Jakub Pečenka)

Stavební práce by mohly začít již po prázdninách.


Oprava Obecnické ulice stále čeká na svůj datum zahájení. K tomu je potřeba vyjádření policie, protože vzhledem k nedaleké jednosměrné uzavírce mostu do Plzeňské ulice by v tomto místě mohly nastat dopravní komplikace. Podle projektu je i zde počítáno s jednosměrným provozem a po nějakou dobu bude třeba ulici zcela uzavřít, k tomu by ale mělo docházet o víkendech s vytyčenou objízdnou trasou. Pokud by stanovisko policie bylo kladné, mohou stavební práce začít již v září. Rekonstrukci provede firma STRABAG za 13 milionů bez DPH. Jedná se o společný projekt Středočeského kraje a města Příbram.
 

Jen o kousek vedle je v tuto chvíli opravován také most na výjezdu do Plzeňské ulice, který je ve směru z kruhového objezdu jednosměrně uzavřen. Dále je v plánu oprava mostu v Husově ulici za 25 milionů bez DPH. Investorem této stavy je Ředitelství silnic a dálnic. Doba rekonstrukce tohoto mostu je pak stanovena na 25 týdnů, začít by naplno měla ale až v příštím roce, letos půjde pouze o přípravné práce a vytyčení inženýrských sítí.
 
 „Letos tak budou probíhat všechny práce, které lze provést, a současně nebudou omezovat provoz ve městě. Jedním z důvodů je i souběžné omezení na nedalekém mostě na silnici I/66. Hlavní práce na opravě tohoto mostu tak přijdou na řadu v roce 2022 a ty již sebou přinesou výrazné dopravní omezení,“ varuje ŘSD ve své informační zprávě.
 
Dopravní situace v Příbrami tak projde zatěžkávací zkouškou. Pomoci by měla výstavba jihovýchodního obchvatu Příbram, která by měla začít již v příštích letech.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ŘSD
autor: Jakub Pečenka

Další články

Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální … Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Přednáška o díle jednoho z nejznámějších českých fotografů v Galerii Františka … V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob Krizový štáb ORP Příbram byl aktivován, první schůzka, při které byla zmapována … O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout Sněžit má i na začátku příštího týdne. Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží V ostatních městech vidíme nové zajímavé projekty a můžeme jen závidět. Právě proto … Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Příbramští kriminalisté prošetřují důvod vzniku požáru řadové garáže v Březnické … Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Lidé na sociálních sítích si začali z nefunkčních semaforů v Příbrami dělat … Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Prosinec a první část ledna bude v Galerii Františka Drtikola mimo jiné patřit … Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Motocykl neměl registrační značky a muž má platný zákaz řízení.
Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Řidič osobního auta zemřel dnes poté, co na silnici mezi Vysokým Chlumcem a Týnčany …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz