10. 8. svátek má Vavřinec

Rekonstrukce náměstí Komenského v Dobříši jde do finále

AKTUALIZOVÁNO
21. listopadu 2022   (14:29)
Dalších 7 fotografií v galeriiRekonstrukce náměstí Komenského v Dobříši jde do finále
foto: MěÚ Dobříš

Letošní hlavní projekt města Dobříše jde do svého závěru. Kompletně zrekonstruované náměstí Komenského v centru změní tvář celého města. Na místě dnes probíhá finální výsadba stromů, pro které byly v podloží náměstí vybudovány speciální technologické podmínky.


V Dobříši na Příbramsku se blíží k závěru oprava Komenského náměstí. Na ploše někdejšího parkoviště vznikla klidová oblast pro setkávání, trhy a kulturní akce. Práce za 34 milionů korun začaly na jaře a hotové by měly být do půlky prosince. Dnes na náměstí začala výsadba stromů, pro něž jsou v podloží vytvořeny speciální podmínky. Se slavnostním otevřením se počítá začátkem příštího roku, informovala dnes Denisa Havlíčková z radnice.

Rekonstrukce začala bouráním starých dlažeb, asfaltů a obrub. Dělníci vybudovali rozvody pro pohodlné připojení na elektřinu. Využijí ho hlavně pořadatelé regionálních trhů, koncertů, kulturních akcí a dalších veřejných setkání. Náměstí má nový povrch, osvětlení a lavičky. Vrátit by se na něj měl ještě památník obětem první světové války, který na něm kdysi stával.
Dnes dopoledne na náměstí začala výsadba stromů. Podle radnice tu používají při sázení novou metodu, která v ČR ještě nebyla použita. Nejdříve dělníci v podloží vytvořili dostatečný prostor pro kořeny a zajistili, aby stromy byly co nejvíc zásobovány dešťovou vodou, která spadne přímo na náměstí. Díky technologického mostu a propojení výsadbových míst budou kořeny téměř pod celým náměstím, což podle radnice přispěje k lepšímu růstu stromů.

Fotogalerie

Rekonstrukce náměstí Komenského v Dobříši jde do finále (1) Rekonstrukce náměstí Komenského v Dobříši jde do finále (2) Rekonstrukce náměstí Komenského v Dobříši jde do finále (3) Rekonstrukce náměstí Komenského v Dobříši jde do finále (4) Rekonstrukce náměstí Komenského v Dobříši jde do finále (5) Rekonstrukce náměstí Komenského v Dobříši jde do finále (6) Rekonstrukce náměstí Komenského v Dobříši jde do finále (7)

foto: MěÚ Dobříš

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/MěÚ Dobříš
autor: Denisa Havlíčková








Související


Další články

Pronajmout si dnes byt? Nejvíc letí malé. A zrekonstruované mizí nejrychleji Pronajmout si dnes byt? Nejvíc letí malé. A zrekonstruované mizí nejrychleji Nájemné dál roste a lidé mění své preference. Největší zájem je o menší byty, které se … NEPŘEHLÉDNĚTE Série požárů na Příbramsku: Sucho a silný vítr komplikují žně, v Boroticích platí třetí stupeň poplachu Série požárů na Příbramsku: Sucho a silný vítr komplikují žně, v Boroticích platí třetí stupeň poplachu Žně na Příbramsku dnes dramaticky komplikuje extrémní sucho a silný vítr, které … AKTUALIZOVÁNO Procházka lesem může skončit nebezpečným nálezem. Policie radí: Na munici nesahejte! Procházka lesem může skončit nebezpečným nálezem. Policie radí: Na munici nesahejte! Je čas prázdnin a dovolených a tak se v přírodě pohybuje více lidí než jindy. S tím … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeský kraj rozdělí 7,4 mil. Kč na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči Středočeský kraj rozdělí 7,4 mil. Kč na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči Na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči poskytne Středočeský kraj 15 organizacím … AKTUÁLNĚ Další vlna veder před námi. Po krátkém ochlazení znovu tropy Další vlna veder před námi. Po krátkém ochlazení znovu tropy Tento týden přinese převážně slunečné, teplé a suché počasí. Po krátkém ochlazení v … AKTUÁLNĚ Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti představili společnou kandidátku Příbram ZDOLA Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti představili společnou kandidátku Příbram ZDOLA Uskupení Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti oznámilo vznik společné kandidátky pro … VOLBY 2026 Dobříš bude patřit BMX! Skatepark ovládne česká špička, pojede se o tituly mistrů republiky Dobříš bude patřit BMX! Skatepark ovládne česká špička, pojede se o tituly mistrů republiky Dobříš se na konci srpna stane dějištěm jedné z nejatraktivnějších sportovních akcí … DOBŘÍŠ Voda mizí před očima. Orlík odhaluje rozsah sucha, vysychají řeky, potoky, studny i mokřady Voda mizí před očima. Orlík odhaluje rozsah sucha, vysychají řeky, potoky, studny i mokřady Na Orlické přehradě si současného sucha všimne každý. Hladina největší české přehradní … AKTUÁLNĚ Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost Úmyslné znečištění požární nádrže v obci Nepomuk u Rožmitálu pod Třemšínem ropnými … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince Každé léto se na noční obloze odehrává úchvatná podívaná, kterou známe jako Perseidy. … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz