vývoj COVID-19
16. 4. 2021
Bohutín 19
Březnice 25
Bukovany 1
Čenkov 1
Cetyně 1
Chraštice 1
Čím 1
Dobříš 80
Dolní Hbity 14
Drahenice 1
Drahlín 2
Drhovy 4
Dubenec 4
Dublovice 9
Háje 1
Hluboš 5
Hlubyně 2
Hřiměždice 6
Hudčice 2
Hvožďany 7
Jablonná 2
Jince 13
Kamýk n. V. 12
Klučenice 1
Kosova H. 6
Kotenčice 1
Kozárovice 3
Krásná H. 17
Křepenice 1
Křešín 1
Láz 5
Lazsko 1
Lešetice 1
Lhota u Pb 2
M. Hraštice 7
Milešov 1
Milín 29
Mokrovraty 3
Nalžovice 7
Nechvalice 2
Nečín 11
Nedrahovice 5
Nepomuk 1
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 8
Nový Knín 20
Občov 3
Obecnice 18
Obořiště 6
Obory 1
Osečany 1
Ostrov 1
Ouběnice 1
Petrovice 5
Pičín 3
Počepice 1
Podlesí 1
Příbram 286
Radětice 1
Rosovice 2
Rožmitál p. T. 30
Sedlčany 71
Sedlec-Prč. 17
Solenice 1
Stará Huť 13
Starosedlský H. 3
Svaté Pole 1
Svatý Jan 6
Tochovice 1
Třebsko 1
Trhové Dušníky 1
Věšín 1
Višňová 6
Volenice 2
Voznice 1
Vranovice 3
Vys. Chlumec 2
Vysoká u Pb 3
Zalužany 1
Zduchovice 5
ONP Příbram
Čekající na termín očkování1528
Přiřazený termín / den139
ONP Příbram Zdaboř
Čekající na termín očkování414
Přiřazený termín / den236
Rekonstrukce Granitu by měla být dokončena do konce roku

Nepřehlédněte
12. března 2021   (17:37)
Rekonstrukce Granitu by měla být dokončena do konce roku
foto: pribram.cz, Miroslava Poláková

Příbram schválila záměr nového provozu chaty Granit.


Příbram si ponechá rekreační chatu Granit na šumavském Zadově a její provoz svěří příspěvkové organizaci Sportovní zařízení města Příbram (SZM). Rozhodli o tom v lednu zastupitelé. Radní chtěli původně chatu prodat, její provoz je problematický a prodělečný. Záměr měl řadu kritiků. Starosta Jan Konvalinka (za ANO) navrhl zkusit jako poslední možnost dát objekt do pronájmu městským sportovním zařízením, která mají s ubytovacími a stravovacími službami zkušenosti.

Provozování chaty bylo doposud vedeno v rámci agendy Odboru správy majetku města Příbram (OSM). „Čas se nyní snaží ze svých pozic vyčlenit zaměstnanci SZM, jak jen je to možné. Avšak bez personálu, který bude mít na starost celkový chod chaty Granit, to nepůjde. Proto je v současné době na úřední desce města Příbram vypsána pozice manažera chaty a také správce, který by svou práci vykonával přímo v místě,“ říká ředitel SZM Jan Slaba.
Bylo potřeba provést stavebně technický audit budovy
V období od přijetí usnesení (18. 1. 2021) do současnosti probíhal sběr informací, dokumentace a podkladů k objektu chaty a byl proveden stavebně technický audit. Probíhala komunikace s dodavateli, ředitelem sousedního hotelu Zadov a dále jednání s úředníky OSM a vedením města Příbram. Proběhly rešerše na rezervační a vstupní systém.
Kromě návrhu nového záměru opravy/ rekonstrukce objektu byl také realizován odborný odhad investičních nákladů. Proběhla odborná prohlídka nutná pro realizaci projektové dokumentace, sondy do konstrukcí, zhodnocení nalezených nedostatků z revizních zpráv vůči skutečnosti apod. Lze konstatovat, že po podrobné vizuální prohlídce objektu nebyly nalezeny žádné významné degradace konstrukcí. Objevuje se mírné zvlhčení zdiva, bude nutné provést zásahy do elektroinstalace a také výměna kotle. Dále bude nutná oprava popraskaných podlah v podkrovní koupelně a chodbě.

Byl stanoven nový záměr provozu
Záměrem provozovatele rekreační chaty Granit je zvýšit její komfort a uživatelský standard rekreačního ubytování. Chata je v současnosti koncipována pro 38 ubytovaných, což má za následek velmi nízký ubytovací komfort.
Cílem nového provozu pod vedením SZM je skrze provedení citlivých stavebních úprav, obnovy zastaralého vybavení, navýšení počtu sociálních zařízení atd. vytvořit uživatelsky komfortní prostředí rozdělené do dvou druhů ubytování, s možností pronájmu také celé budovy pro skupinové zájezdy. Nový dispoziční návrh pracuje s myšlenkou vytvoření rodinných apartmánů pro 4-6 osob s vlastním sociálním zařízením a vlastní kuchyňkou na pokoji v 1. patře chaty a samostatných horských pokojů s vlastním sociálním zařízením mimo pokoj a společnou kuchyňkou v přízemí chaty. Současně s tím by došlo k vyčlenění jednoho z pokojů v přízemí pro správce budovy a zrušením jednoho z pokojů by vznikl prostor pro budoucí výstavbu privátní sauny. „Novými dispozičními změnami sice dojde k faktickému snížení kapacity ubytovaných z 38 na 28, nicméně kvalita se tím dostane mnohem výše. V rodinných apartmánech lze navíc počítat s přistýlkami, a tak bude chata Granit ve výsledku schopna ubytovat až 34 osob,“ říká Slaba.
Se změnami dispozic bude souviset i obnova nábytku v pokojích, v kuchyňkách i společenské místnosti.

Nový záměr provozu je schválen
Rada města Příbram na svém posledním zasedání schválila záměr nového provozu a nyní mohou probíhat další akce, jako zpracování kompletní projektové dokumentace nového řešení budovy včetně zpracování položkového rozpočtu stavby, příprava a realizace výběrových řízení na dodavatele elektroinstalace, kotle, stavebních úprav, vnitřního mobiliáře apod. „Realizace oprav by měly proběhnout v období září - listopad 2021 a chata by tak měla být připravena v celé své nové kráse na případné vánoční a silvestrovské oslavy letošního roku,“ říká Slaba.

V současné době probíhají budoucí rezervace ubytování stále pod záštitou odboru správy majetku města Příbram, SZM předpokládá přebírání agendy během května a června. „V letní sezoně si chceme ještě vyzkoušet provoz stávajícího zařízení bez úprav, a to také z důvodu odhalení případných nových nedostatků či naopak příležitostí,“ říká závěrem Slaba.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
Miroslava Poláková
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Procházky městy vedou do vzpomínek a za kulturou Procházky městy vedou do vzpomínek a za kulturou Až do 30. dubna poznáte historii Rožmitálu pod Třemšínem a hudební bonbonek v … Na strakonické se přetočilo auto přes střechu. Hasiči kolonou neprojeli, na pomoc zraněné řidičce museli běžet Na strakonické se přetočilo auto přes střechu. Hasiči kolonou neprojeli, na pomoc zraněné řidičce museli běžet Policisté silnici I/4 v místě uzavřeli. Do Příbrami se vrátili trhovci. I přes nepříznivé počasí dorazily desítky lidí Do Příbrami se vrátili trhovci. I přes nepříznivé počasí dorazily desítky lidí Dnes se poprvé v tomto roce konal trh na Dvořákově nábřeží v Příbrami. Dnes začíná sčítání lidu přes papírový formulář Dnes začíná sčítání lidu přes papírový formulář Sčítání je povinné pro všechny obyvatele. Příbramská nemocnice se pravděpodobně během května vrátí k běžnému režimu Příbramská nemocnice se pravděpodobně během května vrátí k běžnému režimu Epidemiologická situace v regionu se postupně stále zlepšuje. Silničáři příští týden opraví část tahu mezi Příbramí a Rožmitálem pod Třemšínem Silničáři příští týden opraví část tahu mezi Příbramí a Rožmitálem pod Třemšínem Na silnici I/18 bude omezený provoz kyvadlově řízený pracovníky zhotovitelské … Vandal se zaměřil na autobusové zastávky. Lidská tupost je nedozírná, řekl starosta Vandal se zaměřil na autobusové zastávky. Lidská tupost je nedozírná, řekl starosta Autobusové zastávky v Příbrami se staly terčem útoku vandala. Škoda se pohybuje v … Hasiči likvidují požár střešní konstrukce výrobní haly v Komárově Hasiči likvidují požár střešní konstrukce výrobní haly v Komárově Oznámení o zahoření přijali hasiči v pátek před polednem. U Skalky havarovala dvě auta, nikdo se nezranil U Skalky havarovala dvě auta, nikdo se nezranil K nehodě došlo v pátek po desáté hodině.
Odpočívadlo doplní dřevěná socha, lesní hřiště i detailní mapa CHKO Brdy Odpočívadlo doplní dřevěná socha, lesní hřiště i detailní mapa CHKO Brdy Turismus je pro Příbram důležitý, proto se připravují stále nové atraktivity nejen ve …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz