Rekonstrukce domů v Březnické by vyšla na 15 milionů, město je prodává
16. února 2016 (11:19)
Zastupitelstvo Příbrami se v pondělí bude mimo jiného zabývat i prodejem budov v Březnické ulici. Podle doporučení rady města budou domy určené k prodeji a to za minimální požadovanou cenu danou aktuálním znaleckým posudkem, která činí 4.803.431,00 Kč. Záměr prodeje byl již vyvěšen na úřední desce.
„Na základě analýzy potřebných investic a budoucí ekonomiky provozu těchto budov doporučila RM zastupitelům schválit záměr jejich prodeje. O tom, zda se budovy prodají, či ne, definitivně rozhodne zastupitelstvo,“ informovala již dříve tisková mluvčí příbramské radnice Pavlína Svobodová.
Návratnost investice by byla 70 let
Podle dostupných analýz by rekonstrukce nemovitostí vyšla na více než 15 milionů korun. Roční výnos z nájemného se přitom podle odhadů může pohybovat nad 200 tisíci korunami ročně. Návratnost investice by se tak pohybovala kolem 70 let.
Z 18 bytů, které se v domech nacházejí, je 15 stále ve vlastnictví města. V 10 z těchto bytů jsou aktuálně nájemníci.
Město v předminulém roce odmítlo žádost na odkup od soukromého investora, který sliboval rekonstrukci objektů při zachování stejných finančních podmínek pro současné nájemce. Bývalé vedení radnice v čele s Pavlem Pikrtem ale tomuto záměru nevěřilo a objekty si ponechalo.
Na rekonstrukci budov je velmi problematické získat dotaci, protože v domech je několik vlastníků, kteří si již odkoupili byt.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Město Příbram
pribram.cz
pribram.cz
autor: MJ
Další články
Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem
Dotčené osoby využily právo na odpověď podle § 10 tiskového zákona. Text zveřejňujeme …
Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky
Česká pošta dočasně uzavřela devět poboček Pošta Partner. Důvodem je finanční schodek …
AKTUÁLNĚ
Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání
Nedělní závod Brdská 25, který je součástí Brdského poháru, letos provázely nepříjemné …
SPORT
Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce
V České republice byl po zhruba měsíci znovu potvrzen výskyt nebezpečného parazita …
AKTUALIZOVÁNO
Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren
Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrné elektrárny nebo elektráren v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO
Současný místostarosta Vladimír Karpíšek dnes na svém profilu uvedl, že se v letošních …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života
Psychologové upozorňují, že české děti mají méně odolnosti vůči stresu než jejich …
ZAJÍMAVOSTI
Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“
U základní školy v Bohutíně proběhla preventivní dopravní akce s názvem „Slunce na …
AKTUÁLNĚ
Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016
Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo 245 obcí z celé České …
ZAJÍMAVOSTI
Vznikající malba na Březových Horách budí emoce. Lidé řeší autora i její budoucnost
Na Březových horách vzniká velkoplošná malba, která má na zhruba sto metrech …
NÁZOR





