12. 6. svátek má Antonie

„Rejsek“ odhalil pětici zlodějů

26. září 2014   (13:53)
„Rejsek“ odhalil pětici zlodějů
foto: pribram.cz

Příbramští kriminalisté odhalili v minulém týdnu rozsáhlou trestnou činnost pětice osob, která kradla komponenty k bagrům.



Tento týden zažila policie v Příbrami další akci, která nesla název Rejsek. Při té byla zadržena čtveřice mužů a jedna žena ve věku 22 do 34 let. I tato skupina napáchala škodu za více než jeden milion korun. Parta se specializovala především na vykrádání domů, prodejen a chalup.

„Od začátku roku do září se dopustili 26 případů krádeží, nejčipernější byli v květnu a červnu. Nejčastěji jezdili do Příbrami, na Dobříšsko, dále na Sedlčansko či Berounsko. Jejich největší specializací byla jízdní kola, vzali jich kolem dvaceti. Největší úlovek se jim povedl v prodejně kol v Dobříši, odnesli si jich osm a byla v hodnotě 170 tisíc korun. Ostatní kola brali ze zahrad domů, garáží či ze společných prostor panelových domů,“ popsala činy pachatelů policejní mluvčí Monika Schindlová.

Za zmínku stojí krádež, která se odehrála 3. června v obci Nový Knín. Zde bylo vykradeno vozidlo, ze kterého pachatelé odcizili klíče od jiného auta a také klíče od bytu. Poté jeli do bytu v Praze, kde díky klíčům otevřeli dveře a ukradli zde věci za 50 tisíc korun. Šlo o fotoaparát, hodinky a finanční hotovost. Pokusili se ukrást i vozidlo Škoda Superb, které díky klíčům odemkli, ale spustili zabezpečovací alarm.
„Nejstarší z pachatelů se také např. vloupal dne 22. června do domu v Příbrami, když jeho majitelka odešla na chvíli na zahradu. Dovnitř vnikl pootevřeným oknem, které se nachází ve výšce tří metrů. Odnesl si odtud platební kartu, 20 tisíc korun, hodinky, kameru, navigaci, fotoaparát a notebook. Ten samý muž byl dne 13. září zadržen jedním oznamovatelem, který ho nachytal při krádeži dvou jízdních kol z balkonu domu v Šachetní ulici v Příbrami,“ popsala dále Schindlová.

Všichni zadržení byli obviněni z trestného činu krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody, někteří navíc z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a neoprávněné užívání cizí věci, jeden z pachatelů ještě z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Distribuoval v několika případech drogy, šlo konkrétně o pervitin.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Kdo může za drahé nemovitosti? A může za to vůbec někdo? Kdo může za drahé nemovitosti? A může za to vůbec někdo? Poslední dobou člověk slyší jednu větu skoro na každém kroku: „Ty ceny nemovitostí … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Tipy na víkend: Příbram zaplaví horníci z Čech i zahraničí Tipy na víkend: Příbram zaplaví horníci z Čech i zahraničí Na tento víkend připadá jedna z nejvýznamnějších akcí roku - 30. Setkání hornických … AKTUÁLNĚ V Příbrami startují Hornické slavnosti. Páteční koncerty zdarma, večer malá hornická paráda V Příbrami startují Hornické slavnosti. Páteční koncerty zdarma, večer malá hornická paráda Příbram v pátek 12. června po deseti letech znovu přivítá Hornické slavnosti. Město … KULTURA Městu dochází trpělivost. U Pátého hamru vyrostla černá skládka, popelnice ukryly další překvapení Městu dochází trpělivost. U Pátého hamru vyrostla černá skládka, popelnice ukryly další překvapení Nejen Příbram trápí černé skládky. Nelegální černou skládku v přírodě a popelnice plné … FOTO Most přes dálnici u Jíloviště půjde o víkendu k zemi Most přes dálnici u Jíloviště půjde o víkendu k zemi Most přes dálnici D4 u Jíloviště se bude bourat a na jeho místě vyroste nový. Důvodem … AKTUÁLNĚ Z Pičína do Řitky: Pikantní pochod roku láká na 31 kilometrů recese i trasu pro kočárky Z Pičína do Řitky: Pikantní pochod roku láká na 31 kilometrů recese i trasu pro kočárky Legendární pochod s originálním názvem je zpět! Už v sobotu 13. června odstartuje 8. … TIP NA VÝLET Jinecké slavnosti 2026: Anna K., Turbo a skvělá atmosféra Jinecké slavnosti 2026: Anna K., Turbo a skvělá atmosféra Jince se chystají na jednu z největších akcí roku. Jinecké slavnosti 2026 ovládnou v … KULTURA Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin za týden zlevnil až o korunu, nafta zůstává téměř beze změny Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin za týden zlevnil až o korunu, nafta zůstává téměř beze změny Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 40,90 Kč … DOPRAVA Čeká nás mokrý čtvrtek i pátek. Zlepšení dorazí až v neděli Čeká nás mokrý čtvrtek i pátek. Zlepšení dorazí až v neděli Deštivé počasí, jak předpovídali meteorologové, už drazilo. Počasí bude nejen ve …
Eduarts v centru Příbrami: místo, kde děti rostou s jistotou a radostí z učení Eduarts v centru Příbrami: místo, kde děti rostou s jistotou a radostí z učení Každý rodič si přeje, aby jeho dítě zvládalo školu, objevilo, co ho baví, a cítilo se … KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz