18. 4. svátek má Valérie

Reflexní kolíky v poli. Druhá část obchvatu Příbrami získává pomyslné obrysy

NEPŘEHLÉDNĚTE
10. února 2021   (10:36)
Reflexní kolíky v poli. Druhá část obchvatu Příbrami získává pomyslné obrysy
foto: pribram.cz

V letošním roce očekává zadavatel stavby Ředitelství silnic a dálnic ČR vydání stavebního povolení. Aktuálně jsou zaměřovány části stavby pro výkup pozemků.


Kdo v posledních týdnech procházel nad příbramskou Zdaboří – v okolí zdabořské studánky a přes pole dále na Červenou – jistě je zaznamenal. Rostoucí počet dřevěných kolíků označených reflexní barvou dává tušit, kudy v budoucnu povede tzv. Jihovýchodní obchvat města Příbram. Druhá část celého obchvatu, která vede v úseku od Bohutína k Ornovu mlýnu, má být dokončena v roce 2024.

„V současné době jsou na stavbě druhé části jihovýchodního obchvatu připravovány geometrické plány pro výkup pozemků. Kolíky vyznačují takzvaný trvalý zábor pro výkup pozemků potřebných pro samotnou stavbu,“ sdělila tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Nina Ledvinová.
Platný harmonogram ŘSD ČR předpokládá, že v letošním roce získá projekt stavební povolení. „Pro účely dokumentace stavebního povolení probíhá na místě podrobný geotechnický průzkum. Pokud by při jejím zpracovávání bylo nutné prověřit další skutečnosti, mohlo by dojít k doplňkovému průzkumu,“ dodala Nina Ledvinová. Příprava před dalšími fázemi projektu zahrnuje také archeologické šetření.
Po vydání stavebního povolení bude vyhlášeno výběrové řízení na dodavatele stavby, na které by mělo navázat zahájení prací. Výběrové řízení a start výstavby jsou plánovány na rok 2022.
Po vydání stavebního povolení bude vyhlášeno …
foto: pribram.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má … ROZHOVOR Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří … NEPŘEHLÉDNĚTE Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi … POZNÁVÁME BRDY Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani … LIFESTYLE Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! V … SPORT Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tento víkend se v Příbrami budou opět konat farmářské trhy, podívat se můžete i na … NEPŘEHLÉDNĚTE TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu Už 18. dubna se Náměstí T. G. Masaryka od 10:00 do 19:00 promění v ráj všech milovníků … KOMERČNÍ SDĚLENÍ V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou … KULTURA Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu … AKTUÁLNĚ
Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly I když sami řidiči mohli navrhovat místa k měření rychlosti, bezmála tři sta z nich … VIDEO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz