Referendum o další zástavbě v okolí Dobříše nebude, rozhodli zastupitelé
29. dubna 2022 (12:27)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Uspořádání referenda navrhla bývalá starostka Jana Vlnasová spolu s dalšími třemi zastupiteli za Pro Dobříš Václavem Bálkem, Jaromírem Bláhou a Romanou Bodorovou.
Zastupitelé Dobříše na Příbramsku neschválili návrh na vyhlášení referenda, které by zjišťovalo názor lidí na zástavbu v okolí města. Navrhovatelé materiál předložili již podruhé, minule ho po diskusi stáhli. Nově předložený návrh měl dvě varianty, ani jedna však nenašla u zastupitelů dostatečnou podporu. Téma rozděluje nejsilnější uskupení Pro Dobříš, podle starosty Pavla Svobody (Pro Dobříš) se kvůli němu rozpadla koalice. Do voleb by se ale už vedení města měnit nemělo.
Uspořádání referenda navrhla bývalá starostka Jana Vlnasová spolu s dalšími třemi zastupiteli za Pro Dobříš Václavem Bálkem, Jaromírem Bláhou a Romanou Bodorovou. Plebiscit se měl konat na podzim spolu s komunálními volbami. Veřejnost si podle autorů návrhu přeje, aby Dobříš zůstala malým městem do 10.000 obyvatel. Po zastavění většiny míst vymezených nynějším územním plánem však podle nich hrozí, že se objeví návrhy na další rozšíření zastavitelného území.
Svoboda už minule namítl, že tyto otázky řeší územní plán. Podivil se i požadavku, aby počet obyvatel nepřesáhl 10.000. Podotkl, že počátkem roku v Dobříši žilo 8571 lidí a naopak jich ubývá. Také podle dalších zastupitelů by se město nemělo stát "skanzenem" pro dosavadní obyvatele.
Bláha uvedl, že impulzem k návrhu referenda byla diskuze o zástavbě v oblasti Brodce. Veřejnosti podle něj záleží na tom, aby tato oblast zůstala nezastavěná, což podle něj potvrdila i petice. Vlnasová referendum označila za jedinou cestu, jak naplňovat volební program.
Koalice Pro Dobříš, ODS a KDU-ČSL a nezávislých měla donedávna v jednadvacetičlenném zastupitelstvu těsnou většinu 11 hlasů. Podle Svobody to již neplatí a pro schvalování některých návrhů nyní vedení města potřebuje hlasy opozice.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Zastupitelé Dobříše neschválili návrh na přejmenování ulice Plk. B. Petroviče
•V Dobříši začala oprava Komenského náměstí za 34 milionů korun
•V Dobříši končí rozsáhlá rekonstrukce hlavního průtahu městem
Další články
Do Příbrami míří první ročník Víkendu aktivních seniorů, dorazí i Kateřina Cajthamlová
Co kdyby stáří nebylo o zpomalování, ale o nové energii, pohybu a setkávání? Právě na …
ZAJÍMAVOSTI
Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června
Koncert je určen všem bez rozdílu a není na něj třeba žádná vstupenka.
Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí
Případ jízdy závodního monopostu v barvách Ferrari po dálnici D4, který v uplynulých …
AKTUÁLNĚ
Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem
Nejen Česká republika, ale především západní Evropa zažívá mimořádnou a v mnoha …
AKTUÁLNĚ
Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu
Na mistrovství České republiky v kickboxu v Lovosicích uspěli dva zástupci …
SPORT
Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem!
Vodní dílo Kamýk, jeden z méně nápadných, ale naprosto klíčových článků Vltavské …
ZAJÍMAVOSTI
V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ
K nahlášení mimořádné události došlo v úterý odpoledne krátce po šestnácté hodině. …
AKTUALIZOVÁNO
Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu
Hudba různých žánrů, mladé talenty i celodenní festivalová atmosféra. Náměstí T. G. …
KULTURA
Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů
Inspekce silniční dopravy (INSID) dál pokračuje v kontrolách kamionů a nákladních …
DOPRAVA
KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec
Fastfoodový řetězec KFC zveřejnil omluvu zákazníkům a oznámil rozsáhlé změny ve …
AKTUÁLNĚ




