vývoj COVID-19
26. 10. 2020
Bezděkov 2
Bohostice 2
Bohutín 28
Borotice 3
Bratkovice 4
Březnice 50
Buková u Pb 4
Čenkov 12
Chotilsko 2
Chraštice 4
Čím 1
Daleké Duš. 4
Dlouhá Lh. 1
Dobříš 235
Dolní Hbity 7
Drahlín 5
Drásov 7
Drhovy 1
Dublovice 22
Dubno 6
Háje 6
Hluboš 19
Hlubyně 1
Horčápsko 1
Hřiměždice 6
Hudčice 3
Hvožďany 7
Jablonná 10
Jesenice 2
Jince 37
Kamýk n. V. 18
Kňovice 1
Korkyně 2
Kosova H. 37
Kotenčice 5
Kozárovice 4
Krásná H. 41
Láz 3
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 3
M. Hraštice 9
Milín 23
Modřovice 3
Mokrovraty 2
Nalžovice 33
Narysov 3
Nechvalice 5
Nečín 1
Nedrahovice 7
Nepomuk 1
Nová Ves p. P. 14
Nové Dvory 6
Nový Knín 44
Občov 3
Obecnice 13
Obořiště 21
Obory 4
Ohrazenice 5
Osečany 4
Ouběnice 1
Pečice 8
Petrovice 23
Pičín 12
Počaply 1
Počepice 6
Podlesí 13
Příbram 600
Příčovy 7
Prosen. L. 5
Radětice 2
Radíč 1
Rosovice 30
Rožmitál 77
Rybníky 2
Sádek 1
Sedlčany 229
Sedlec-Prč. 71
Sedlice 2
Smolotely 2
Solenice 3
Stará Huť 46
Starosed. H. 2
Suchodol 3
Svaté Pole 3
Svatý Jan 6
Tochovice 11
Třebsko 6
Trhové D. 7
V. Lečice 1
Věšín 9
Višňová 11
Volenice 3
Voznice 5
Vrančice 2
Vranovice 1
Vysoká u Pb. 1
Vysoký Ch. 10
Zalužany 6
Zbenice 5
Zduchovice 8
Ředitelka ZŠ: Přeji dětem i jejich rodičům prázdniny bez úrazu, plné zážitků a letních dobrodružství

25. června 2020   (08:35)
Ředitelka ZŠ: Přeji dětem i jejich rodičům prázdniny bez úrazu, plné zážitků a letních dobrodružství

Většina dětí ukončí školní rok již v pátek. „Pro vysvědčení si žáci přijdou podle předem daného harmonogramu, všichni zákonní zástupci obdrželi detailní informace, říká Klára Karlíková, ředitelka ZŠ Školní v Příbrami.


Příbramští žáci na konci školního roku dostanou klasické vysvědčení se známkami. Možnosti slovního hodnocení, ke kterému letos v souvislosti s mimořádnou situací kolem koronaviru vyzývalo i ministerstvo školství, školy na vysvědčení nevyužijí. Rozdávání vysvědčení se uskuteční ve většině škol již tento pátek, i když oficiálně skončí školní rok až v úterý 30. června. Díky uvolnění epidemiologických opatření se budou moct sejít celé třídy bez omezení počtu dětí, někde ale ředitelé nepustí do školy všechny třídy najednou.

„Vzhledem k dosavadním zkušenostem i školnímu řádu jsme se rozhodli ponechat klasické hodnocení pomocí známek. Na prvním stupni však všechny děti obdrží spolu s vysvědčením i písemné slovní zhodnocení své práce ve druhém pololetí,“ řekla Klára Karlíková, ředitelka ZŠ Školní v Příbrami.
Většina ředitelů ZŠ vyhlásila na poslední dva červnové dny, které budou v pondělí a úterý, ředitelské volno. Vysvědčení se tak bude předávat na většině míst už v pátek 26. června. Jediné základní školy, které předají vysvědčení v řádném termínu, jsou ZŠ Bratří Čapků, ZŠ pod Svatou Horou a Waldorfská škola, řekla pro pribram.cz Lea Enenkelová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu.
Navzdory rozvolnění protiepidemiologických opatření bude ale konec školního roku trochu jiný než běžně. Děti budou muset při vstupu do školy odevzdat čestné prohlášení o své bezinfekčnosti a při nedodržení rozestupů 1,5 metru budou muset mít nasazené roušky. „Pro vysvědčení si žáci přijdou podle předem daného harmonogramu, všichni zákonní zástupci obdrželi detailní informace. Využijeme možnost danou MŠMT a třídní učitelé se při rozdávání vysvědčení setkají s celou svojí třídou,“ uvedla Karlíková s tím, že při závěrečném hodnocení vycházeli z aktuální vyhlášky MŠMT. „Zohledňujeme výsledky dosažené při prezenční výuce na začátku pololetí, přihlížíme však i k průběhu distanční výuky, zejména u starších žáků, kteří by si již měli uvědomovat zodpovědnost za svoji práci. Hodnotíme a oceňujeme ale spíše aktivitu než úroveň odevzdaných prací. V neposlední řadě se naše hodnocení opírá o výsledky v prvním pololetí,“ řekla.

Vysvědčení zřejmě letos bude hlavně na základě výsledků žáků z prezenční výuky v únoru a březnu. Učitelé budou moci přihlédnout i ke snaze dětí v období výuky na dálku a k jejich výsledkům z prvního pololetí. Žáci v průběhu epidemie dostávali materiály postupně a také průběžně požadované výstupy odevzdávali a získávali zpětnou vazbu od učitelů. „Rodičům bych tímto chtěla opětovně poděkovat za jejich součinnost, uplynulé měsíce pro ně byly velmi náročné a spolupráce se školou byla zcela zásadní,“ dodala Karlíková s tím, že dětem i jejich rodičům přeje prázdniny bez úrazu, plné zážitků a letních dobrodružství. „Věřím, že načerpají hodně elánu. Nám všem bych přála, aby se děti směly vrátit do klasické třídy a s paní učitelkou i ostatními spolužáky si mohly popovídat naživo, nejen on-line“.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: archiv_Klára Karlíková

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Vláda rozhodne o možném návratu žáků prvního stupně základních škol Vláda rozhodne o možném návratu žáků prvního stupně základních škol Vláda zakázala vycházení v noci, v neděli budou obchody zavřené Vláda zakázala vycházení v noci, v neděli budou obchody zavřené Muž spadl při česání ovoce ze stromu. Záchranáři přivolali vrtulník Muž spadl při česání ovoce ze stromu. Záchranáři přivolali vrtulník Pacientů s covidem ve středočeských nemocnicích přibývá, chybí personál Pacientů s covidem ve středočeských nemocnicích přibývá, chybí personál Příbramské nemocnici chybí již 67 pozitivně testovaných zdravotníků. 26. října 2020   (15:54) Na Příbramsku se nakazilo covidem již 3431 lidí. Aktuálně je 2181 nemocných Na Příbramsku se nakazilo covidem již 3431 lidí. Aktuálně je 2181 nemocných Ministerstvo zasaženým obchodníkům odloží splatnost DPH do konce roku Ministerstvo zasaženým obchodníkům odloží splatnost DPH do konce roku Splatnost DPH za třetí čtvrtletí a září, která je dnes, posune resort do konce roku. 26. října 2020   (11:25) Nejdelší část obchvatu Příbrami má pravomocné územní rozhodnutí Nejdelší část obchvatu Příbrami má pravomocné územní rozhodnutí Tisíce nových stromů se i s vaší pomocí vysadí v okolí Milešova a Nového Knína Tisíce nových stromů se i s vaší pomocí vysadí v okolí Milešova a Nového Knína I vy můžete českým lesům pomoci. Nadace dřevo pro život obnovuje zeleň a přispívá tak k podpoře životního prostředí. 26. října 2020   (08:52) Fotbalisté nezahálí, trénují a čekají na restart ligy Fotbalisté nezahálí, trénují a čekají na restart ligy Pandemie utlumila, co se dalo. Hráči 1. FK Příbram hrají alespoň simulované zápasy. 26. října 2020   (06:26)
Video: Pokud se nestane zázrak, s opatřeními přitvrdíme, řekl Babiš Video: Pokud se nestane zázrak, s opatřeními přitvrdíme, řekl Babiš
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz