13. 2. svátek má Věnceslav




Ředitelka: Chovatelka, které odebrali veterináři psy, naší školce vyhrožovala

Nejčtenější
19. října 2023   (15:06)
Ředitelka: Chovatelka, které odebrali veterináři psy, naší školce vyhrožovala
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Chovatelka na sociálních sítích uvedla, že i ten největší mazlíček a nejhodnější pes se po vyhladovění změní v šelmu a nezbývá mu nic jiného, než lovit menší a slabší jedince.


Žena z Lázu na Příbramsku chovala 34 psů v nevhodných podmínkách. Problémem bylo mimo jiné vzájemné napadání, které nejméně v jednom případě skončilo úhynem pokousané feny. Veterináři při kontrole konstatovali porušení zákona o ochraně zvířat proti týrání. Obec s rozšířenou působností následně pro psy nařídila předběžnou náhradní péči. Všechna zvířata byla odchycena a po skupinkách podle velikosti umístěna do útulků. Podle ředitelky místní mateřinky Kateřiny Bysterské žena v minulosti vyhrožovala i dětem, které školku navštěvují.

„Tu ženu neznám vůbec, jen jsme po jejím přistěhování do Lázu byli upozorněni, že její psi napadli dívku v Praze. Dále nám bylo obcí doporučeno, aby učitelky s dětmi nechodily kolem jejího domu. V minulosti ji zde dva psi utekli,“ řekla pribram.cz ředitelka.
Podle ředitelky se situace zhoršila na konci letošního léta. „Vyhrožovala, že nechá psy vyhladovět a přijde sem, aby pokousali a ‚sežrali‘ děti.“ Příspěvky měla žena podle zjištění pribram.cz uvedeny na sociálních sítích. Zmiňovala v nich, že i ten největší mazlíček a nejhodnější pes se po vyhladovění změní v šelmu a nezbývá mu nic jiného, než lovit menší a slabší jedince. „Doufám, že těm deb*lům, co tohle zapříčinili, pak půjdou nešťastné a truchlící matky a nasr*ní otcové rozbít držku,“ uvedla s tím, že to lidé uvidí ve zprávách. „Budou tam tělíčka čtyřletých dětí s roztrhaným hrdlem a okousanou svalovinou ze zadku.“
Učitelky z mateřinky podle ředitelky raději s dětmi nechodily celé září mimo zahradu. „I zde jsme pro jistotu branky zamykaly,“ dodala.

Mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová začátkem týdne uvedla, že šlo o psy různých plemen, věku i pohlaví, kteří vykazovali negativní znaky chování smečky. Zdravotní i výživový stav zvířat byl podle mluvčího Státní veterinární správy Petra Majera dobrý, všechna měla platné očkování proti vzteklině a byla označena čipem. Problémem však byl značný nepořádek ve výběhu, kde leželo mnoho předmětů, o něž se zvířata mohla zranit. Špatná byla také hygiena chovu, inspektoři v něm našli četné exkrementy, z nichž se šířil zápach. "Při umístění do předběžné náhradní péče se začalo s veterinárními prohlídkami, při kterých jsou zjišťovány zdravotní potíže, které pochází z doby, kdy byli psi v péči chovatelky," dodala Švehlová. Chovatelce proto nařídili, aby výběh uklidila a nebezpečné předměty odstranila, což žena učinila.
Podobné případy nejsou zcela neobvyklé. Veterináři v minulosti například opakovaně zabavovali větší množství psů chovateli z Mladé Boleslavi. V roce 2014 mu odebrali 34 psů a umístili je do útulku. Majitel si ale přes zákaz chovu opatřil nová zvířata. O rok později mu veterináři zabavili dalších 38 psů a šest štěňat.
Inspektoři se v minulosti zabývali také případem ženy z Benešovska, která měla doma kolem 150 psů. Při kontrole jich sama sedm desítek rozdala novým majitelům. Dostala pokutu, psi byli ale na rozdíl od jiných případů v relativně dobrém stavu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Ševčinský důl na Březových Horách zaplní masky a veselí. Vstupné je za jednu korunu Ševčinský důl na Březových Horách zaplní masky a veselí. Vstupné je za jednu korunu Historické báňské objekty Ševčinského dolu na Březových Horách se v sobotu 14. února … Masopust Nenechte si ujít! Šest planet na jedné obloze a Příbram bude u toho Nenechte si ujít! Šest planet na jedné obloze a Příbram bude u toho Večer 28. února nabídne obloha vzácnou podívanou, která se jen tak neopakuje. Šest … Zajímavosti Napadení učitelky v Nečíně: policie vyšetřuje incident mezi žákem a dospělou osobou Napadení učitelky v Nečíně: policie vyšetřuje incident mezi žákem a dospělou osobou Na základní škole v Nečíně došlo v pátek 13. února k incidentu, při kterém měl žák … AKTUÁLNĚ Rožmitálští vedoucí se vzdělávali na krajském semináři rybářských kroužků Rožmitálští vedoucí se vzdělávali na krajském semináři rybářských kroužků Zástupci rybářského kroužku z Rožmitálu pod Třemšínem nechyběli na krajském semináři … Nepřehlédněte Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráze natankujete  na čerpacích stanicích značky OMV Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráze natankujete na čerpacích stanicích značky OMV Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,91 … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Tematické plesy, Šibřinky, oslavy masopustu – to vše nabídne valentýnský víkend! Tipy na víkend: Tematické plesy, Šibřinky, oslavy masopustu – to vše nabídne valentýnský víkend! Tento víkend si můžete vybrat z opravdu široké nabídky kulturních akcí – od … Dva příslušníci z Věznice Příbram pomohli zachránit lidské životy Dva příslušníci z Věznice Příbram pomohli zachránit lidské životy Dva příslušníci z Věznice Příbram převzali z rukou generálního ředitele genmjr. Tomáše … Kauza „dezinfekce stadionů“ míří k soudu. Obžalobě čelí i FK Příbram Kauza „dezinfekce stadionů“ míří k soudu. Obžalobě čelí i FK Příbram Obvodní soud pro Prahu 6 může zahájit hlavní líčení v rozsáhlé kauze spojené se … Zdravotní stav starší populace se lepší. Proto první lékařská prohlídka kvůli řidičáku od 70 let Zdravotní stav starší populace se lepší. Proto první lékařská prohlídka kvůli řidičáku od 70 let Řidiči senioři si polepšili. Připomínáme, že první povinná lékařská prohlídka už se … Doprava
Studenti architektury FA ČVUT představili svůj pohled na urbanismus Příbrami Studenti architektury FA ČVUT představili svůj pohled na urbanismus Příbrami Příbram se stala na několik dní místem setkání mladých architektů a nadšenců … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz