vývoj COVID-19
18. 1. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 11
Bohutín 23
Borotice 6
Březnice 55
Buková u Pb 10
Bukovany 5
Čenkov 11
Cetyně 2
Chotilsko 6
Chrást 3
Chraštice 1
Čím 7
Daleké Dušníky 3
Dobříš 119
Dolní Hbity 22
Drahenice 2
Drahlín 8
Drásov 5
Drevníky 2
Drhovy 2
Dubenec 8
Dublovice 13
Dubno 3
Háje 4
Hluboš 9
Hřiměždice 10
Hudčice 2
Hvožďany 14
Jablonná 8
Jesenice 16
Jince 19
Kamýk n. V. 8
Klučenice 7
Kňovice 1
Korkyně 3
Kosova H. 11
Kotenčice 2
Koupě 4
Kozárovice 3
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 8
Lazsko 3
Lešetice 3
Lhota u Pb 10
M. Hraštice 22
Milín 37
Modřovice 1
Mokrovraty 18
Nalžovice 7
Narysov 9
Nechvalice 15
Nečín 7
Nedrahovice 8
Nepomuk 5
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 6
Nové Dvory 6
Nový Knín 22
Občov 4
Obecnice 34
Obořiště 13
Osečany 1
Ostrov 4
Ouběnice 2
Pečice 1
Petrovice 15
Pičín 10
Počaply 5
Počepice 6
Podlesí 14
Příbram 369
Příčovy 3
Prosen. L. 1
Radětice 1
Rosovice 7
Rožmitál p. T. 62
Rybníky 4
Sádek 4
Sedlčany 55
Sedlec-Prč. 32
Smolotely 9
Solenice 6
Stará Huť 10
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 5
Svatý Jan 7
Svojšice 3
Tochovice 23
Třebsko 7
Tušovice 1
Věšín 8
Višňová 7
Volenice 6
Voznice 8
Vrančice 1
Vranovice 6
Vševily 2
Vys. Chlumec 7
Vysoká u Příbramě 3
Zalužany 8
Zduchovice 1
Ředitelé základních škol návrat dětí vítají

13. listopadu 2020   (06:19)
Ředitelé základních škol návrat dětí vítají

Už příští středu znovu usednou do školních lavic první a druhé třídy. Ředitelé by ocenili návrat všech, i když k tomu do konce roku nejspíš nedojde.


Návrat žáků příbramští ředitelé vnímají velmi pozitivně. Všichni by byli raději, kdyby se do škol mohly vrátit všechny třídy. Nicméně jsou rádi, že mají tu možnost alespoň první dva ročníky, které výuku ve škole potřebují nejvíce.

V září a na začátku října byly roušky povinné jen na chodbách, teď však budou povinné i ve třídách. Nošení roušek možná bude pro malé žáky nepříjemné, ale i to se podle ředitelů zvládne. Pracovníci školy budou dbát na všechna hygienická opatření, aby se skupiny mezi sebou co nejméně potkávaly, budou pravidelně větrat a další. Zásadně se ale oproti začátku školního roku nic nemění.
Základní školy přešly na distanční výuku úplně od 14. října. Odborníci upozorňovali, že taková forma vzdělávání prvňáků a druháků nemůže fungovat bez intenzivní spolupráce s rodiči. Robert Plaga proto již dříve označil znovuotevření škol pro tyto ročníky za svou prioritu.
Josef Strejc, ředitel Základní školy Březové Hory, návrat žáků vítá. „Nejraději bychom, aby se vrátili už všichni, ale alespoň první a druhé třídy, kde online výuka funguje nejméně. Družina bude v provozu normálně, po třídách, které se nebudou potkávat. Jiná zvláštní opatření nezavádíme. Roušky ve třídách jsme měli povinné už na začátku školního roku, takže na to jsou žáci zvyklí. Jako sportovní škola budeme chtít s dětmi chodit ven.“

Na Základní škole Jiráskovy sady se už také na návrat dětí připravují. Zvláštní opatření ale také nezavádí, jedná se totiž jen o několik tříd. „V množství pěti tříd, a při zachování všech opatření, nevidíme v návratu žáků žádný problém. Navíc první a druhé třídy vzdělávání potřebují nejvíce,“ sděluje ředitelka Šárka Jendruščáková.
K návratu žáků se vyjádřila i ředitelka Základní školy Školní, Klára Karlíková: „Na děti už se moc těšíme, hlavně paní učitelky. Kontakt, především u prvních a druhých tříd, je nezbytný. Samozřejmě by ale bylo nejlepší, kdyby se navrátili všichni.“
Josef Strejc předpokládá, že by vláda mohla povolit návrat na začátku prosince i devátým ročníkům. I když u nich prý online výuka funguje nejlépe. Přes Google Meet dělají paní učitelky i doučování, takže se žákům dostává dostatek vzdělávání a přípravy na další studium. Do konce roku pak podle něj zbytek tříd vláda do školy nepustí.
Podle předsedy spolku Pedagogické komory Radka Sárköziho je návrat dětí do škol unáhlený. „Počet pozitivně testovaných je nyní obdobný, jaký byl, když se školy před měsícem zavíraly," upozornil. Vláda podle něj měla nejdřív zveřejnit plán postupného otevírání škol a předložit ho k veřejné diskusi.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Jana Fedorová

autor: Jana Fedorová

Další články

Gymnázium pod Svatou Horou otevře i v novém školním roce Gymnázium pod Svatou Horou otevře i v novém školním roce Podle radního Středočeského kraje pro školství Milana Váchy nedojde po dnešním jednání ke sloučení obou příbramských gymnázií až tak rychle. 18. ledna 2021   (20:43) Školy budou v současném režimu pokračovat i příští týden Školy budou v současném režimu pokračovat i příští týden Aktuálně jsou otevřené pouze mateřské a speciální školy a první a druhé třídy škol základních. 18. ledna 2021   (18:18) Finanční výbor v Příbrami je prozatím bez předsedy Finanční výbor v Příbrami je prozatím bez předsedy Na prosincovém jednání zastupitelstva města byly politické subjekty vyzvány k nominaci předsedy a člena finančního výboru. Nominace přišla pouze jedna. 18. ledna 2021   (18:05) Svaz obchodu: Otevření vybraných obchodů zásadně nezvýší mobilitu Svaz obchodu: Otevření vybraných obchodů zásadně nezvýší mobilitu "Zatímco na hračky nebo oblečení pro dospělé si jde klidně dva měsíce počkat, pastelky, oblečení pro nejmenší nebo ponožky lidé potřebují průběžně. Ne každý si navíc může dovolit k objednávce zboží za 50 korun platit dalších 110 korun poštovného," říká prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza. 18. ledna 2021   (14:04) Po nehodě na Příbramsku nadýchal cizinec 3,5 promile Po nehodě na Příbramsku nadýchal cizinec 3,5 promile Během dvou dnů řešili dopravní policisté na Příbramsku tři nehody, při kterých byli motoristé pod vlivem alkoholu. 18. ledna 2021   (11:19) Slyšel jsem rány a pak někdo řekl, „vezmi hlavně cigára“. Říká muž, který zadržel zloděje v Bohutíně Slyšel jsem rány a pak někdo řekl, „vezmi hlavně cigára“. Říká muž, který zadržel zloděje v Bohutíně ŽIVĚ: Zastupitelé rozhodnou o prodeji chaty Granit na šumavském Zadově ŽIVĚ: Zastupitelé rozhodnou o prodeji chaty Granit na šumavském Zadově O osudu nejen této rekreační nemovitosti se rozhodne již od 16:00, průběh jednání přinášíme on-line. 18. ledna 2021   (06:31) Na Litavce dnes bez branek. Příbram remizovala s Plzní 0:0 Na Litavce dnes bez branek. Příbram remizovala s Plzní 0:0 Příbramští vedení bývalým plzeňským kapitánem Pavlem Horváthem jsou dál předposlední, ale mají zápas k dobru. 17. ledna 2021   (18:36) Lékový ústav zatím eviduje 70 možných nežádoucích účinků očkování Lékový ústav zatím eviduje 70 možných nežádoucích účinků očkování Jako následky očkování lékaři nebo pacienti nejčastěji hlásili zarudnutí kůže kolem místa vpichu nebo příznaky, které se podobají lehčímu virovému onemocnění. 17. ledna 2021   (16:56)
Při předjíždění u Brodu dostala smyk a sestřelila zaparkované auto v protisměru Při předjíždění u Brodu dostala smyk a sestřelila zaparkované auto v protisměru Na výjezdu z Příbrami došlo v neděli odpoledne k dopravnímu omezení. 17. ledna 2021   (14:06)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz