16. 10. svátek má Havel
Ředitelé škol na Příbramsku doufají, že rodiče nebudou odmítat testování dětí

18. srpna 2021   (13:47)
Ředitelé škol na Příbramsku doufají, že rodiče nebudou odmítat testování dětí
foto: ZŠ Propojení Sedlčany

Portál pribram.cz oslovil ředitele škol, jak se připravují na covidový manuál, který jim doručilo ministerstvo školství.


Většina představitelů škol si nedovede představit, že by došlo k situaci, kdy rodiče budou odmítat testovat své děti. Vyplývá to z ankety pribram.cz mezi řediteli a ředitelkami škol. Protiepidemická pravidla pro nový školní rok určuje manuál ministerstva školství, který včera představili ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a ministr školství Robert Plaga.

Ve školách budou od září muset nosit ochranu dýchacích cest žáci jen ve společných prostorách, při výuce ne. Žáci, studenti i zaměstnanci škol, kteří nejsou plně očkováni nebo v posledních 180 dnech neprodělali covid-19, se budou muset nechat na začátku září testovat na koronavirus. Pokud se žáci testovat nenechají ani nedoloží bezinfekčnost jinak, budou muset nosit roušku i při výuce.
Podle ředitelky Základní školy v Petrovicích Hany Vošahlíkové, jsou nová nařízení ornou půdou pro šikanu. „Nedokážu si představit, že netestované dítě bude sedět někde v koutě. Doufám, že rodiče budou rozumní a nedovolí, aby jejich potomci byli izolováni stranou. Každopádně naše škola bude nařízení ministerstva dodržovat,“ řekla Vošahlíková pribram.cz. 
Ředitelka Základní školy ve Školní ulici v Příbrami Klára Karlíková věří, že testování nebude děti zatěžovat. „V loňském školním roce mělo k testování výhrady jen minimum rodičů,“ řekla.

„Nepředpokládám, že by došlo k tomu, že budou rodiče odmítat testování, alespoň s tím nemáme dosavadní zkušenost. Uvidíme, jak se zachovají rodiče nastávajících prvňáčků,“ uvedla Lucie Jehličková ze Základní školy ve Višňové.

Ředitelka Základní školy v Dobříši Eva Burešová doufá, že vztek rodičů (na covidová opatření) se nepřenese na jejich děti. „Pokud rodiče odmítnou testování, budou jejich děti muset sedět v respirátorech,“ sdělila pribram.cz.

„V loňském školním roce jsme měli tři žáky, kteří testování odmítali. Doufám, že se jejich počet nezvýší. Každopádně by v takovém případě mohlo dojít k sociálnímu problému,“ řekl ředitel Základní školy na Březových Horách Josef Strejc.
Ředitelka 5. ZŠ v Příbrami Markéta Špaková se s covidovým manuálem podrobně seznamuje. V loňském školním roce však zaznamenala pouze jednotky žáků, kteří testování odmítali.
„Nemyslím si, že dojde k situaci, aby někdo testování odmítal. Doufám, že bude pro rodiče priorita vzdělávání svých dětí,“ uvedla ředitelka základní školy v Jiráskových sadech v Příbrami Šárka Jendruščáková.

Ředitel základní školy v Sedlčanech Pavel Pína neočekává, že by došlo k situaci, že bude někdo vzdorovat. Ani v loňském roce se s podobnou zkušeností nesetkal.

V Základní škole Bratří Čapků v Příbrami jsou podle ředitelky Aleny Mašikové na případná opatření pro neotestované děti připraveni. „Pokud by k takovým případům došlo, zajistíme pro uvedené děti separátní WC a v jídelně připravíme dostatečný prostor,“ řekla.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Podle místostarosty Martina Buršíka se ze strany občanů jedná o obstrukční … V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř …
Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz