vývoj COVID-19
17. 5. 2021
Bezděkov 1
Bohutín 1
Březnice 9
Bukovany 1
Čenkov 1
Chrást 1
Čím 1
Dobříš 32
Drásov 1
Dublovice 1
Dubno 1
Hlubyně 1
Jablonná 2
Jince 4
Kamýk n. V. 1
Klučenice 3
Kosova H. 3
Krásná H. 4
Láz 1
Lešetice 1
Milín 11
Nalžovice 1
Nechvalice 4
Nečín 4
Nedrahovice 1
Nová Ves p. P. 4
Nový Knín 6
Obecnice 7
Obořiště 1
Ouběnice 2
Petrovice 2
Pičín 2
Příbram 84
Rožmitál p. T. 5
Rybníky 1
Sedlčany 18
Sedlec-Prč. 6
Stará Huť 6
Trhové Dušníky 3
Věšín 1
Višňová 5
Voznice 3
Vys. Chlumec 1
Vysoká u Pb 1
Zalužany 3
Zduchovice 2
ONP Příbram
Čekající na termín očkování282
Přiřazený termín / týden1136
ONP Příbram Zdaboř
Čekající na termín očkování323
Přiřazený termín / týden2290

Ředitel příbramské nemocnice: Pokud se nic nepokazí, v pondělí odvoláme stav hromadného ohrožení osob

Nepřehlédněte
11. dubna 2021   (13:01)
Ředitel příbramské nemocnice: Pokud se nic nepokazí, v pondělí odvoláme stav hromadného ohrožení osob
foto: pribram.cz

MUDr. Stanislav Holobrada je optimista a věří, že díky očkování a promořenosti populace žádná větší vlna koronaviru nepřijde.


Zdá se, že to nejhorší z koronavirové epidemie je již za námi. Ke svému obvyklému chodu se pomalu vrací i příbramská nemocnice. Právě o návratu k normálu jsme si povídali s jejím ředitelem MUDr. Stanislavem Holobradou, který nastínil nejen rychlost očkování, ale i to, kdy by se nemocnice mohla vrátit do svých běžných kolejí.
 

Jaká je aktuální situace v nemocnici?
V současné době se situace zlepšila, na standardních lůžkách máme 50 lidí s covid diagnózou. Relativně dost vytížené zůstává ARO a interní JIP. Pokud bude trend pokračovat, v pondělí bychom odvolali stav hromadného ohrožení osob.
 
Od pondělí se očekávají určitá rozvolnění. Obáváte se, že se situace zase zdramatizuje?
Bude záležet na disciplinovanosti lidí. Naproti tomu jde to, že například na Příbramsku je mnoho lidí, co prodělalo covid a mají nějakou přirozenou imunitu a takových 10 tisíc lidí jsme už naočkovali. Myslím, že se tak blížíme k okamžiku, kdy začne fungovat jistá společenská imunita.
 
Kdy myslíte, že se nemocnice vrátí do normálního stavu?
Já se domnívám, že v květnu a červnu se to ustálí. Stále budou potřeba lůžka pro covidové pacienty, ale už bude fungovat neakutní péče a myslím, že do prázdnin bychom se mohli dostat do normálního stavu.
 

Jaká oddělení už fungují a jaké druhy operací již provádíte?
Začalo se nově operovat na očním oddělení. Příští týden bychom otevřeli další sál na centrálních operačních sálech, jehož doba by se rozdělila mezi operační obory dle jejich potřeb. Otevírá se také gynekologie a neurologie, další na řadě pak bude chirurgie a od příštího týdne některé neakutní ambulance.
 
Jak byste okomentoval současný stav očkování?
V tomto a příštím týdnu by mělo přicházet dvojnásobné množství očkovacích látek od firmy Pfizer, což vychází zhruba na 3000 dávek týdně, které jsme schopni vyočkovat. Myslím, že se za pomoci obou očkovacích míst a mobilních očkovacích týmů budeme celkově pohybovat mezi 800 – 1000 naočkovanými dávkami denně.
 
Jaký je Váš výhled do budoucna? Myslíte si, že se lidé budou muset pravidelně přeočkovávat?
Mohu vám dát pouze můj odhad, protože nejsem na toto téma odborníkem. Myslím, že to bude jako při chřipkách. To onemocnění má také svou kulminaci během roku a je šance se na každou sezónu očkovat. Domnívám se, že podobné to bude právě i s koronavirem, proti kterému bude mít populace šanci se nechat jednou ročně přeočkovat.
 
Přichází jaro a rozvolňování, co byste do těchto dnů vzkázal veřejnosti?
Zlepší se počasí, můžeme být optimističtí v otázce proočkovanosti a imunizace společnosti. Mějme dobrou náladu a naději, že tyto prázdniny už budou normální. Věřím, že díky tomu všemu se bude moci opět začít i cestovat. Nebuďme ale zbrklí a ještě chvilku zůstaňme pozorní.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka

Další články

Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Celkově bude období od 17. května do 13. června teplotně podprůměrné a pršet bude … Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Od dnešního dne je možné pořádat kulturní akce venku s maximální účastí 700 sedících … Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Nadýchal 1,5 promile, test na drogy odmítl. Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přichystáno bude více jak dvacet elektrokol na vyzkoušení a otevíráme zbrusu nový … Komerční sdělení Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Řidič po nehodě skončil se synem v nemocnici. Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Čtyřletý Kája tvrdě cvičí, aby se naučil sedět nebo lézt, aby zvládl držet předměty, … Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a  fitness centra Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a fitness centra Ode dneška byla pro školy zrušena i podmínka, že se v nich nesmí potkávat děti z … Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Záchranná služba vyjížděla v neděli odpoledne k úrazu cyklisty do obce Láz na … Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Jaro je v plném proudu a pěkné počasí láká do přírody. Při užívání si sluníčka bychom …
Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Interpretem Nedělní varhanní půlhodinky je Adam Suk. On-line přenos začíná ve …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz