13. 4. svátek má Aleš




Ředidlo použité při rekonstrukci 1. ZŠ Dobříš nijak neohrožovalo děti ani personál

27. října 2017   (13:07)
Ředidlo použité při rekonstrukci 1. ZŠ Dobříš nijak neohrožovalo děti ani personál

Investor udělil sankci zhotoviteli stavby



Nedávno jsme vás informovali o stížnosti rodičů na používání nebezpečných látek při rekonstrukci 1. ZŠ Dobříš. Ředitel školy Mgr. Jaroslav Motejlek slíbil, že zajistí nápravu. Svů slib splnil a na středeční schůzce s investorem a zhotovitelem stavby byl domluven společný postup v dalších pracech na opravě školy.

Motejlek, jakožto provozovatel budovy školy, sděluje výsedek jednání. „Při rekonstrukci základní školy bylo v rámci čištění nových nášlapných krytin použito ředidlo v koncentraci, která neohrožovala kteroukoliv ze zúčastněných osob. Práce byly prováděny po ukončení školní výuky, nedostatečnou koordinací však bylo provádění prací zahájeno před návratem školní družiny z venkovních aktivit zpět do objektu. Při jejím návratu bylo provádění prací přerušeno. V rámci kontrolního dne byl ze strany investora, technického dozoru investora a vedení školy předložen návrh postupu k zlepšení koordinace prací prováděných mimo staveniště, tedy v prostorách školy, které jsou užívány pro výuku a související aktivity. Tento postup byl schválen vč. určení odpovědných osob, které vydávají souhlas k provedení jakýchkoliv prací v prostorech školy. Tyto práce budou nadále prováděny výhradně nejen mimo dobu výuky, ale i mimo dobu průběhu veškerých mimo výukových aktivit na půdě školy, po předchozím schválení ze strany vedení školy. Investor též zhotoviteli udělil sankci dle smlouvy o dílo. Interní procesy zhotovitele nepřísluší investorovi akce či vedení školy komentovat.“

Rodiče se už nemusí bát, že by jejich děti byly vystaveny vlivu nebezpečných látek. Všichni zúčastnění mají zájem na tom, aby se rekonstrukce dokončila v pořádku a bez komplikací.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: ZP, foto: firmy.cz








Další články

Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem … FOTO Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla … SPORT Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne Nový týden přináší do Česka typicky proměnlivé jarní počasí. Čeká nás vítr, přeháňky i … POČASÍ Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív JV obchvat Příbrami je pro obyvatele jedním z nejdůležitějších témat současnosti. … DOPRAVA Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR Žáci 2. ZŠ Dobříš si vybojovali postup do republikového finále Poháru FAČR ve fotbalu … ŠKOLSTVÍ Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si … LIFESTYLE Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu! Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má … ANKETA Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody Louky, které zarůstaly, mokřady, které mizely, i voda, která z krajiny pomalu … Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici V neděli kolem jedné hodiny ranní vyjížděli záchranáři k dopravní nehodě osobního vozu … DOPRAVA
Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup Základní škola pod Svatou Horou patří k nejstarším vzdělávacím institucím v Příbrami, … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz