29. 9. svátek má Michal

Realizace sauny na Nováku se odkládá, přednost dostane investice do budoucích úspor

15. září 2021   (11:41)
Realizace sauny na Nováku se odkládá, přednost dostane investice do budoucích úspor
foto: SZM Příbram/se souhlasem

Sportovní zařízení města Příbrami se obávají dalších restrikcí spojených s koronavirem.


Vzhledem k současné problematice dostupnosti stavebního materiálu, ale také s ohledem na stále trvající protiepidemická opatření a celkový pokles zájmu o služby, odkládá SZM Příbram realizaci sauny na Nováku. Investovat bude do ekonomicky výhodné výměny světel ve sportovní hale.

Projekt a další dokumenty potřebné k vybudování nové sauny v budově „plavčíkárny“ na Nováku jsou hotové, čeká se tak pouze na vhodnější dobu. A to hned z několika důvodů.
Kromě možné další vlny epidemie koronaviru a uzavírání bazénů, saun a wellness center jako prvních v pořadí je dalším problémem trvající omezující restrikce a také současná nepříznivá situace na trhu se stavebními materiály. „Dostupnost některých materiálů v současné době bohužel pokulhává. Dodací lhůty jsou dlouhé a ceny vysoké. Investice by se tak nyní nemile prodražila a ze sauny by se tak mohla místo potěšení stát snadno přítěž, kterou si v tomto ztrátovém roce nemůžeme dovolit,“ zmiňuje Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram. 
Současná doba, ani po rozvolnění restrikcí, stále neumožňuje běžný „předcovidový“ provoz všech služeb. Stále platí určité podmínky pro vstup, návštěvníci musí dodržovat platná nařízení, testovat se, či prokazovat bezinfekčnost. „Služby, jako například kultura se rozjíždějí spíše pozvolna. Dlouhé uzavření provozů a současná mimořádná opatření mají za výsledek to, že se k nám návštěvníci vracejí pomalu a návštěvnost tak není zdaleka tam, kde bývala před covidem,“ konstatuje Slaba s tím, že sauna v areálu Nový rybník by měla nyní pravděpodobně stejný problém s návštěvností a vícenáklady na provoz.

V rámci celkových úspor v ekonomicky nepříznivém roce se tak realizace sauny z logických důvodů odkládá, nicméně část vyhrazených prostředků se použije jinde. „Je potřeba reagovat vždy na aktuální situaci, i přesto, že to někdy znamená přehodnotit některé již očekávané kroky. Jinak bychom nemohli fungovat. Na realizaci sauny byly vyhrazeny 3 miliony korun, zhruba polovinu chceme ušetřit a zbytek investovat do výměny světel ve sportovní hale, což přinese dlouhodobý užitek,“ doplňuje Slaba.
„Ačkoliv mě mrzí, že se avizované vybudování sauny v plánovaném termínu neuskuteční, považuji za rozumné, že místo sauny budeme investovat do výměny osvětlení, které nabídne nejenom lepší podmínky ve sportovní hale, ale zároveň i významnou úsporu elektrické energie. Sauny se dočkáme později,“ řekl starosta Příbrami Jan Konvalinka.
Výsledkem investice do osvětlení sportovní haly bude, mimo jiné, celková úspora nákladů na provoz. Současné osvětlení haly je dlouhodobě finančně neudržitelné, a tak když se naskytla příležitost, rozhodlo vedení města, společně se SZM Příbram, o investování části vyhrazených prostředků pro realizaci sauny, právě sem. „Led osvětlení, jsme již v minulosti, taktéž z důvodu úspor, instalovali i v malé a velké hale zimního stadionu. Zde si nemůžeme na nic stěžovat. Provoz je levnější, nevyžaduje tolik údržby jako stará světla a s celkovým provozem, včetně svítivosti, jsme spokojeni,“ uvádí Slaba.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/SZM Příbram
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na nově vznikající … Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Ptačí chřipka se nyní vyskytla v obci Trhové Dušníky. V okolí ohniska se vytyčí … Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Ohnisko je v malochovu v obci Trhové Dušníky. V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské … Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína V kalendáři na svátek Václava připadá Den české státnosti. Proč se vůbec slaví a jaké … Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Nejchladnější byl v tomto období rok 1972, kdy průměr klesl na šest stupňů. Naopak v … ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota Provoz bude řízený kyvadlově. K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření Čas na vyplnění a odevzdání dotazníku je do 31. října 2021. Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 8. října a v sobotu 9. října.
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz