12. 6. svátek má Antonie

Reakce příbramské radnice k článku na Pribram.cz „Rozhodnutí pokácet část stromů v ulici 28. října čelí kritice“

10. března 2017   (16:11)
Reakce příbramské radnice k článku na Pribram.cz „Rozhodnutí pokácet část stromů v ulici 28. října čelí kritice“
foto: pribram.cz

Zveřejňujeme reakci vedení města na článek "Rozhodnutí pokácet část stromů v ulici 28. října čelí kritice"



V předmětném článku se objevily mylné informace. Níže uvádíme věc na pravou míru.

Tvrzení pribram.cz: „K největším kritikům patří spolek Ekolis…“
Na pravou míru: Spolek Ekolis byl účastníkem řízení o povolení kácení lip v ulici 28. října, v rámci řízení orgán ochrany přírody akceptoval některé jejich návrhy. S konečným zněním rozhodnutí spolek souhlasil.

Tvrzení pribram.cz: „…Vadí jim, že padne šest desítek vzrostlých stromů, přitom by stačilo jednotlivé koruny odborně prořezat…“
Na pravou míru: Orgán ochrany přírody o povolení kácení rozhodoval na základě doporučení Agentury ochrany přírody ČR a znaleckého posudku znalce v oboru arboristika. Kdyby tito odborníci v oboru měli za to, že řešením situace v ulici je nějaký „odborný prořez“, jistě by s kácením nesouhlasili.

Tvrzení pribram.cz:„…kritikům vadí, že za poraženou šedesátku stromů město vysadí pouze 5 nových lip…“
Na pravou míru: Orgán ochrany přírody za kácení předepsal náhradní výsadbu 39 ks dřevin a dále provedení zdravotního a bezpečnostního řezu u ponechaných stromů (viz http://pribram.eu/zivot-ve-meste/zivotni-prostredi/informace-o-kaceni-stromu.html ). Rozhodnutí ke kácení nabylo právní moci 9.3.2017.

Tisková zpráva včetně všech důležitých podrobností je zde: http://pribram.eu/aktualni-temata/lipove-stromoradi-v-ulici-28-rijna-projde-probirkou.html

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: město Příbram
autor: Pavlína Svobodová, tisková mluvčí mesta








Další články

Březnici provoní kotlíky plné gulášů, chybět nebude hudba ani zábava Březnici provoní kotlíky plné gulášů, chybět nebude hudba ani zábava Milovníci gulášů, zbystřete! V sobotu 13. června se na Starém kluzišti v Březnici … NEPŘEHLÉDNĚTE Kdo může za drahé nemovitosti? A může za to vůbec někdo? Kdo může za drahé nemovitosti? A může za to vůbec někdo? Poslední dobou člověk slyší jednu větu skoro na každém kroku: „Ty ceny nemovitostí … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Tipy na víkend: Příbram zaplaví horníci z Čech i zahraničí Tipy na víkend: Příbram zaplaví horníci z Čech i zahraničí Na tento víkend připadá jedna z nejvýznamnějších akcí roku - 30. Setkání hornických … AKTUÁLNĚ V Příbrami startují Hornické slavnosti. Páteční koncerty zdarma, večer malá hornická paráda V Příbrami startují Hornické slavnosti. Páteční koncerty zdarma, večer malá hornická paráda Příbram v pátek 12. června po deseti letech znovu přivítá Hornické slavnosti. Město … KULTURA Městu dochází trpělivost. U Pátého hamru vyrostla černá skládka, popelnice ukryly další překvapení Městu dochází trpělivost. U Pátého hamru vyrostla černá skládka, popelnice ukryly další překvapení Nejen Příbram trápí černé skládky. Nelegální černou skládku v přírodě a popelnice plné … FOTO Most přes dálnici u Jíloviště půjde o víkendu k zemi Most přes dálnici u Jíloviště půjde o víkendu k zemi Most přes dálnici D4 u Jíloviště se bude bourat a na jeho místě vyroste nový. Důvodem … AKTUÁLNĚ Z Pičína do Řitky: Pikantní pochod roku láká na 31 kilometrů recese i trasu pro kočárky Z Pičína do Řitky: Pikantní pochod roku láká na 31 kilometrů recese i trasu pro kočárky Legendární pochod s originálním názvem je zpět! Už v sobotu 13. června odstartuje 8. … TIP NA VÝLET Jinecké slavnosti 2026: Anna K., Turbo a skvělá atmosféra Jinecké slavnosti 2026: Anna K., Turbo a skvělá atmosféra Jince se chystají na jednu z největších akcí roku. Jinecké slavnosti 2026 ovládnou v … KULTURA Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin za týden zlevnil až o korunu, nafta zůstává téměř beze změny Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin za týden zlevnil až o korunu, nafta zůstává téměř beze změny Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 40,90 Kč … DOPRAVA
Čeká nás mokrý čtvrtek i pátek. Zlepšení dorazí až v neděli Čeká nás mokrý čtvrtek i pátek. Zlepšení dorazí až v neděli Deštivé počasí, jak předpovídali meteorologové, už drazilo. Počasí bude nejen ve …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz