2. 7. svátek má Patricie




Ravak ve druhé půlce ledna oznámí případné změny ve firmě

3. ledna 2019   (08:31)
Ravak ve druhé půlce ledna oznámí případné změny ve firmě

Počátky firmy s tržbami kolem dvou miliard korun sahají do roku 1991



Příbramský výrobce koupelnového vybavení Ravak by se měl v druhé polovině ledna vyjádřit k případným změnám ve firmě po smrti jednoho z jejích zakladatelů Jindřicha Vařeky staršího. ČTK to dnes řekla mluvčí Ravaku Jana Šlefrová. Jindřich Vařeka mladší je od roku 2014 starostou Příbrami za hnutí ANO, ve statutárních ani výkonných funkcích v Ravaku nyní nepůsobí, zůstal ale akcionářem firmy.

"Až budeme vědět něco ohledně případných změn ve vedení společnosti, tak bychom k tomu vydali stanovisko," řekla ČTK mluvčí Ravaku Jana Šlefrová.
Na dotaz, jaké budou změny v orgánech společnosti a jejím majetkovém uspořádání. Bližší informace lze podle Šlefrové čekat nejdříve po 18. lednu.

Počátky firmy s tržbami kolem dvou miliard korun sahají do roku 1991, kdy se tři společníci rozhodli založit podnikatelský projekt nazvaný podle počátečních písmen jejich příjmení. Třetí společník z něj odstoupil, zbylé rodiny Vařeků a Kreysů společnost ovládají dodnes. "Máme to rozdělené oborově. Můj otec (Jiří Kreysa) je šéf výroby a technický ředitel, pan Vařeka starší je předsedou představenstva a věnoval se vždy financím a investicím. A my s Jindřichem Vařekou (mladším) jsme se věnovali obchodu, marketingu a rozvoji společnosti do světa," řekl ČTK v roce 2016 místopředseda představenstva Patrik Kreysa.

Ravak v Česku zaměstnává v závodech v Příbrami, Rožmitále pod Třemšínem a pobočce na Moravě 500 lidí, dalších 400 pracovníků působí v zahraničí. Firma bývá označována za největšího výrobce vybavení pro koupelny nejen v Česku, ale i v celé střední a východní Evropě. Orientuje se zejména na vlastní výrobu sprchových koutů a akrylátových výrobků, jako jsou vany, sprchové vaničky a umyvadla z litého mramoru. Sortiment zahrnuje i koupelnový nábytek, vodovodní baterie a koupelnové doplňky. Hlavní prvky sprchových koutů a zástěn firma vyrábí ve vlastní galvanovně.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj dvd dr








Další články

Kamery na jatkách jako nový standard. A co Česká republika? Kamery na jatkách jako nový standard. A co Česká republika? Velká Británie, Španělsko i Francie už mají na jatkách povinné kamerové systémy, které … NEPŘEHLÉDNĚTE Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. … DOPRAVA Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve … SPORT Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu … Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Záchranná stanice pro živočichy v Hrachově u Sedlčan, kterou provozuje Ochrana fauny … AKTUÁLNĚ Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) spustil od 1. července inovovaný systém výstrah … AKTUÁLNĚ Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá? Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá? Energo Příbram oznámilo termín letošní pravidelné letní odstávky centrálního zdroje … AKTUÁLNĚ Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník K nešťastné dopravní nehodě došlo v úterý v podvečer na náměstí v Březnici na … AKTUALIZOVÁNO Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Švédsko dlouhodobě patří mezi země, které berou duševní zdraví vážně. Nejen v … LIFESTYLE
Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají některé práce na večerní a noční dobu. Konkrétně jde … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz