15. 8. svátek má Hana

Rating našeho města očima Jana Konvalinky

16. srpna 2019   (14:40)
Rating našeho města očima Jana Konvalinky

„Do celkového hodnocení jsou významným způsobem promítána data, která nemají na celkovou kvalitu života v obci zásadní vliv nebo je nelze přímo z pozice vedení města ovlivnit,“ uvádí Mgr. Jan KonvalinkaJak jsme Vás informovali v tomto článku, nedopadla Příbram v průzkumu kvality života Obce v datech příliš lichotivě. Obsadila 167. příčku z celkových 205 a dostala se tak téměř na konec tabulky.
 
Jak se na tento průzkum dívá starosta Příbrami Mgr. Jan Konvalinka?
 
Uveřejněný rating našeho města mne zaskočil. S analýzou jsem se podrobně seznámil a považuji ji za přinejmenším nepřesnou či zkreslenou. Do celkového hodnocení jsou významným způsobem promítána data, která nemají na celkovou kvalitu života v obci zásadní vliv nebo je nelze přímo z pozice vedení města ovlivnit.“

„Jak může město ovlivnit počet lékáren? Jak město ovlivní počet míst nabízených Úřadem práce v době extrémně nízké nezaměstnanosti? Dokážeme přimět České dráhy, aby u nás zastavovalo více vlaků (a bylo by to k něčemu)? A další parametry, které jsou pro určení kvality života buď irelevantní nebo obtížně měřitelné.“

"Číselné modely jsou úžasná věc. Dokážeme vynalézt skvělé měřící algoritmy, které nám pak vygenerují červená, zelená nebo modrá číslíčka. Ta jsou bohužel mnohdy zcela odtržena od reality. Přečte-li si někdo o tom, že Příbram je na 167. místě, polituje lidi, kteří tam bydlí. Podle užité techniky výpočtů se ještě hůře, než u nás žije v Mikulově (168.) nebo v Hodoníně (169.). Krásná místa s hrdými obyvateli. O trochu méně „špatně“ než u nás se žije v třeba v Ostravě?“ uvádí Jan Konvalinka.
 
„Pro mne je podstatné, že jsme vcelku zdravé město s dostupnými službami a s kvalitním školstvím. To, jestli máme ve městě patnáct nebo dvacet lékáren, popřípadě bankomatů, nepovažuji za bernou minci,“ sdělil Jan Konvalinka.
 
„Výsledky se budeme dále zabývat. Několik bodů k zamyšlení tu přeci jen je,“ dodal starosta.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir

Další články

Česko se připravuje na další bouřky, které doprovodí přívalové deště s kroupami Česko se připravuje na další bouřky, které doprovodí přívalové deště s kroupami Adventure golf baví malé i velké. Příbramské hřiště se dnes otevře také v noci Adventure golf baví malé i velké. Příbramské hřiště se dnes otevře také v noci Golf označovaný jako dobrodružný je především zábavou, která přesto důkladně prozkouší schopnosti hráče. V Příbrami a v blízkém okolí najdeme netradičních minigolfových hřišť hned několik. 15. srpna 2020   (11:45) Kvalita vody se v některých přírodních koupalištích opět zhoršila Kvalita vody se v některých přírodních koupalištích opět zhoršila Loutkové odpoledne v Březnici navštíví také pejsek, kočička a brdský duch Fabián Loutkové odpoledne v Březnici navštíví také pejsek, kočička a brdský duch Fabián Setkání loutek a malých diváků patří v Březnici již k tradičním prázdninovým událostem. Letošní Konvent plný loutek se koná příští sobotu. 15. srpna 2020   (07:16) Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici D4. Během několika okamžiků došlo k další Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici D4. Během několika okamžiků došlo k další Jedna nehoda se obešla bez zranění, při druhé skončily tři osoby v nemocnici. 14. srpna 2020   (21:17) Záviš v Dobříši, Divokej Bill v Chlumci: Open air akce jsou stále na programu Záviš v Dobříši, Divokej Bill v Chlumci: Open air akce jsou stále na programu Počasí letním festivalům a koncertům doposud celkem přálo. Některé akce se ale ruší. 14. srpna 2020   (18:20) Špičkoví jezdci na skateboardu se předvedou v Příbrami Špičkoví jezdci na skateboardu se předvedou v Příbrami Reprezentační tým České republiky ve skateboardingu vyrazil na exhibiční turné. V neděli 23. srpna uvidíme tricky vrcholových sportovců i v Příbrami. Na programu je také soutěžní klání pro místní skateboardisty a workshop. 14. srpna 2020   (14:55) Meteorologové zpřísnili varování: Bouřky budou mnohem intenzivnější Meteorologové zpřísnili varování: Bouřky budou mnohem intenzivnější V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů ANO na Příbramsku nenasadilo žádného kandidáta. 14. srpna 2020   (12:23)
Ředitelé škol dostanou od ministerstva manuály pro chod výuky Ředitelé škol dostanou od ministerstva manuály pro chod výuky Školy by měly od 1. září podle dřívějšího vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha fungovat "jak nejnormálněji to půjde", opakovat už se nemá jarní scénář, kdy ze dne na den byly školy uzavřeny. 14. srpna 2020   (10:37)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz