Rallycross Cup se vrací na trať do Sedlčan
24. května 2024 (18:30)
foto: Michal Vostárek / se souhlasem
V sobotu 25. května se jezdci utkají v Sedlčanské kotlině, kvalifikační jízdy startují v 9.00.
Třetím podnikem v sezoně 2024 se Rallycross Cup vrací na domácí trať. Po polské Poznani a rakouském Fuglau čeká jezdce čistě český závod na trati v Sedlčanech. Sobotní program startuje volným tréninkem v 7.45, v 9.00 pak začínají kvalifikační jízdy.
Startovní listina aktuálně čítá sedmdesát startujících v devíti divizích. Nejobsazenější z nich je tradičně divize mladoboleslavských škodovek. Polský závod ovládl Martin Najman, v Rakousku se dařilo Petru Kolářovi. Nutno říct, že v silné konkurenci šestnácti vozů mají šanci na zlatý věnec víceméně všichni jezdci divize.
V N1400 se letos prosazuje dravé mládí. Matěj Tůma a Tomáš Čapek zatím udávají rytmus divize a budeme se těšit, jak si v Sedlčanech poradí se sedmičlennou smečkou soupeřů. V Rakousku startovní listina N1600 kopírovala republiková „enka“. V Sedlčanech do startovní listiny přibyla nová jména, která budou jezdcům startujícím hlavně v českém mistrovství určitě zatápět.
Rozdílné motory, absolutně rozdílné specifikace, ale obdobné časy a krásné souboje. To je divize N1600+, jež do Sedlčan přiveze plný startovní rošt. Zatím se v sezoně velmi vede Petru Crhákovi, ale zdárně mu sekunduje Lukáš Folvarský, který vyhrál závod v Poznani.
Startovní listiny v eskových divizích se od loňské sezony víceméně ustálily a jména se téměř nezměnila, což není vůbec na škodu, spíše naopak. Jezdci jsou velmi vyrovnaní a divize 1400, 1600, 1600+ i 4×4 určitě nabídnou oku lahodící souboje na této velmi technické trati.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Daniel Kříž
autor: Daniel Kříž (redakčně upraveno)
Související
•Rožmitálský zámek otevře kolektivní výstavu Přes trny ke hvězdám
•Příbram chce zavést kanalizaci do Kozičína a opravit tam vodovod
•Dobříšské muzeum láká na výstavu leteckých modelů od dvouplošníků po stíhačky
Další články
Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry i na střední Čechy
Meteorologové dnes rozšířili výstrahu před vznikem požárů na západní a severní Čechy, …
AKTUÁLNĚ
Na Orlíku se objevili dva obří uhynulí sumci. Co se v přehradě děje?
Orlická přehrada je dlouhodobě známá jako místo, kde žijí jedni z největších sumců v …
ZVÍŘATA
Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních?
Toužíte po pořádném restartu, ale váháte, jestli letos vsadit na rychlá kola, nebo na …
LIFESTYLE
Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší
Systém Door to Door (D2D) už v Příbrami běží v prvních lokalitách a postupně se …
AKTUÁLNĚ
Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech
Galerie Františka Drtikola Příbram připravila novou výstavu mladého umělce Michala …
KULTURA
Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně
Obyvatelé obce Příčovy upozornili záchranáře z Ochrany fauny ČR na podivné pískání, …
Zloději si vybírají k vloupání hlavně auta v Příbrami
Majetková kriminalita se i nadále významně podílí na celkové kriminalitě na …
AKTUÁLNĚ
Roztomilý vetřelec na Padrti. Nechtěná nutrie se objevila uprostřed Brd
Při toulkách kolem Padrťských rybníků člověk očekává setkání s ledňáčkem, volavkou …
POZNÁVÁME BRDY
Dům, který si nehraje na dokonalost. A možná právě proto zaujme
Na dnešním realitním trhu často vídáme domy po rozsáhlých rekonstrukcích. Nové …
PR
Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny letí vzhůru
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,49 Kč do 42,90 Kč …
DOPRAVA




