12. 5. svátek má Pankrác

Rally Příbram se blíží, téměř všechny rychlostní zkoušky se dočkají změn

12. července 2023   (08:56)
Rally Příbram se blíží, téměř všechny rychlostní zkoušky se dočkají změn
foto: pribram.cz - Jakub Pečenka

Město Příbram letos podpořilo závody částkou 200 tisíc Kč.


Po odmlce z roku 2021, kdy se nepodařilo na organizování závodu sehnat dostatek finančních prostředků, se fanoušci motoristického sportu mohou těšit na další ročník soutěže Rally Příbram. Ta se bude konat již po dvaačtyřicáté a teprve potřetí v historii bude příbramská rally spadat do kategorie rallysprintů, které jsou součástí MČR v rally.

Závodit se bude v sobotu 22. července na téměř 73 kilometrech rychlostních zkoušek, které budou rozděleny na celkem osm úseků. Předstartovní show na náměstí TGM bude připravena o den dříve. Servisní zóna bude jako obvykle na letišti v Dlouhé Lhotě.
Rekordmanem příbramské rally je Václav Pech junior, který zvítězil již sedmkrát. Letos se zřejmě kvůli blízkosti s Rally Bohemia na startu nepředstaví. Loňským vítězem byl nepřekvapivě Jan Dohnal se spolujezdcem Ivo Vybíralem, kteří startovali s vozem Ford Fiesta WRC.

Nejen fanoušci, ale především jezdci se mohou těšit na několik plánovaných i vynucených změn v rámci rychlostních zkoušek, kdy pouze jedna z nich zůstane stejná jako v předchozích letech.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Hasiči, policisté i záchranáři zasahovali v pondělí odpoledne u vážně vyhlížející … FOTOGALERIE Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu U soudu se znovu řeší zakázka na dezinfekci fotbalových stadionů za téměř 10 milionů … AKTUALIZOVÁNO Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci V sobotu 16. května se na Svaté Hoře uskuteční Pouť pedagogů. Toto setkání je určeno … AKTUÁLNĚ Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout Ačkoliv se ke konci prodlouženého víkendu den po dni oteplovalo, tohle příjemné počasí … POČASÍ Konec volnosti pro dodávky? EU zavádí povinné tachografy Konec volnosti pro dodávky? EU zavádí povinné tachografy Od 1. července 2026 začne v celé Evropské unii platit nová povinnost pro část dodávek. … DOPRAVA Uštknutí zmijí: jak správně reagovat a co nedělat Uštknutí zmijí: jak správně reagovat a co nedělat Teplé počasí láká do přírody, kde může dojít i ke kontaktu s hady. Odborníci … Fenomén LOOKSMAXXING: Děsivý trend nutí mladíky k domácímu lámání kostí! Fenomén LOOKSMAXXING: Děsivý trend nutí mladíky k domácímu lámání kostí! Zatímco dříve byla péče o vzhled doménou žen, dnes se do centra pozornosti dostávají … LIFESTYLE Hornické slavnosti do Příbrami přivezou hvězdy: Lenny, Pokáč, Prokop i Mňága a Žďorp Hornické slavnosti do Příbrami přivezou hvězdy: Lenny, Pokáč, Prokop i Mňága a Žďorp Příbram v červnu pořádá největší kulturní akcí roku. Na hornické slavnosti dorazí … NEPŘEHLÉDNĚTE V Anenské ulici zasahují hasiči. Hoří několik garáží V Anenské ulici zasahují hasiči. Hoří několik garáží Několik hasičských jednotek zasahuje v Příbrami v Anenské ulici. V neděli 10. května … AKTUALIZOVÁNO
Jaro v plném proudu: Příroda kvete, ale alergici trpí. Příbram hlásí vysokou pylovou zátěž Jaro v plném proudu: Příroda kvete, ale alergici trpí. Příbram hlásí vysokou pylovou zátěž Příroda je stále plná květů. Dokvétají některé ovocné strom, louky se plní barvami a … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz