14. 8. svátek má Alan




Radnice uvažuje o mobilních uzávěrách v Pražské ulici

26. května 2017   (06:20)
Radnice uvažuje o mobilních uzávěrách v Pražské ulici
foto: pribram.cz

Vedení města tak chce zabránit vjezdu aut na pěší zónu mimo povolenou dobu.




Minulý týden došlo ve spodní části Pražské ulice ke srážce osobního vozu s chodkyní, která byla s poraněnou hlavou převezena do nemocnice. Byla to v krátké době druhá nehoda v této části města. Veřejnost na sociálních sítích začala kritizovat fakt, že se na pěší zóně objevují vozidla i mimo dobu, kdy mají do Pražské ulice vjezd povolený. Těchto událostí prý v poslední době přibývá.

Radnice chce na tento problém reagovat a zadala vedení městské policie, aby s odborem silnic připravilo návrh takového opatření, které vjíždění vozidel na pěší zónu mezi desátou dopoledne a šestou večer zamezí. „Uvažujeme o nějakých mobilních zábranách, jako jsou vyjíždějící kůly a podobně. V současné době prověřujeme, jak by to bylo pro město finančně náročné, ale nějaké opatření, si myslím, by se mělo přijmout,“ sdělil starosta Jindřich Vařeka.

V současné době je do Pražské ulice po desáté možné vjet jen vrchem přes Václavské náměstí, kde je jedna část otevřená pro případný zásah složek IZS. Ovšem této možnosti zneužívají jak osobní tak nákladní vozy. Často je totiž u obchodů vidět vůz zásobování mimo povolenou dobu. Mobilní zábrany na Václavském náměstí by jim v tom měly zabrábranit, ale zároveň by umožnily rychlý vjezd hasičům, zachranné službě něbo policii.

O obou dopravních nehodách, ke kterým došlo v Pražské ulici, si můžete přečíst v článcích:

Osobní vůz srazil v Pražské ulici ženu, ta si poranila hlavu

Na pěší zóně v centru Příbrami srazila dodávka chodce​

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: RC








Další články

Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin i naftu pořídíte u Silmetu Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin i naftu pořídíte u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,89 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Svatohorská poutní slavnost, živá Marie Terezie i pilotní ročník Příbram Pride! Tipy na víkend: Svatohorská poutní slavnost, živá Marie Terezie i pilotní ročník Příbram Pride! Centrem dění tohoto víkendu bude nejen Svatá Hora, kde se bude konat další poutní … NEPŘEHLÉDNĚTE Hladina Orlíku padá o metr týdně. U Zvíkova už kvete voda — fotogalerie z místa Hladina Orlíku padá o metr týdně. U Zvíkova už kvete voda — fotogalerie z místa Orlická přehrada zažívá největší pokles hladiny za poslední desítky let. V nádrži … FOTOGALERIE Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost Dvě největší globální firmy vyrábějící léky na cukrovku a obezitu oznámily výsledky za … ZDRAVOTNICTVÍ Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Stačí nehoda na parkovišti, poškozená značka nebo svodidla a problém může být mnohem … Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Jen kousek od obce Svatý Jan pod Skalou se ukrývá místo, kde se snoubí průmyslová … TIP NA VÝLET Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Spartak šel do vedení už v úvodu a proti třetiligovému Písku se dokázal vrátit a … SPORT Letošní rok míří mezi nejsušší za posledních 65 let Letošní rok míří mezi nejsušší za posledních 65 let Česko dál vysychá. Letošní rok je zatím z hlediska srážek nejsušší od roku 1961 a … AKTUÁLNĚ SPOJENCI jdou do voleb. Lídryní je Markéta Škodová, cílem je Příbram bez bariér a bez rozdělování SPOJENCI jdou do voleb. Lídryní je Markéta Škodová, cílem je Příbram bez bariér a bez rozdělování Uskupení SPOJENCI Příbram podalo kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. … VOLBY 2026
Mezinárodní den leváctví: Evoluční záhada, rychlejší mozek a každodenní boj s nůžkami Mezinárodní den leváctví: Evoluční záhada, rychlejší mozek a každodenní boj s nůžkami Mezinárodní den leváctví připadá na 13. srpna a připomíná desetinu lidí, kteří svět … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz