Řádění vandalů v Rožmitále: rozmlácená čekárna a povalené odpadkové koše
FOTO
10. dubna 2025 (18:17)
Dalších 5 fotografií v galerii
foto: Počínání vandalů v Rožmitále. / MěÚ Rožmitál pod Třemšínem
Vandalský čin rozhořčil veřejnost a radní v Rožmitále pod Třemšínem. Neznámý pachatel tam povalil odpadkové koše a rozbil skleněnou výplň jedné z čekáren na autobusovém nádraží – a to úmyslně. Skleněnou výplní prohodil dlažební kostku.
Podobný případ vandalství se podle radního Aleše Halusky ve městě nestal poprvé. Ten poslední případ, o kterém se nyní zmiňujeme, se stal koncem března a způsobil městu hmotnou škodu v řádu několika tisíc korun.
Vedení města podle radního Halusky ve spolupráci s Obvodním oddělením Policie ČR v Rožmitále pod Třemšínem hodlá proti podobným případům postupovat důsledně a nekompromisně.
„Velké poděkování patří místním policistům, kteří díky dobré místní a osobní znalosti, ale také za pomoci městského kamerového systému, dokázali pachatele tohoto činu vypátrat a zadržet už během dopoledne,“ uvedl k případu vandalství radní města Aleš Haluska.
„Velké poděkování patří místním policistům, kteří díky dobré místní a osobní znalosti, ale také za pomoci městského kamerového systému, dokázali pachatele tohoto činu vypátrat a zadržet už během dopoledne,“ uvedl k případu vandalství radní města Aleš Haluska.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Karel Hutr
Další články
Prázdninový hit: úzkokolejka, kterou děti milují. Vlak jede každý den
Jindřichohradecká úzkokolejka se po 3,5 letech pauzy vrátila na koleje a nabízí přesně …
TIP NA VÝLET
Okresní soud reaguje na článek o hrající fontáně. Technologie je podle něj nefunkční a obnova by stála statisíce
Po zveřejnění článku o hrající fontáně na náměstí Arnošta z Pardubic, která je už …
ANKETA
Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram
Silmet Rally Příbram se jede už o nadcházejícím víkendu. A díky generálnímu partnerovi …
SOUTĚŽ
Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit
Mikroplasty už nejsou hrozba budoucnosti. Jsou v pitné vodě, v dešti, v lidské krvi i …
ZAJÍMAVOSTI
Po víkendových přeháňkách přijde obrat. Česko čeká návrat tropů, teploty příští týden překročí třicítku
Po krátkém ochlazení se do Česka vrátí pravé letní počasí. Meteorologové očekávají, že …
POČASÍ
Příbramská nemocnice nasadí technologii, kterou má jako první v ČR. Robotické operace začnou 2. září
Oblastní nemocnice Příbram má jako první nemocnice v ČR k dispozici nejnovější …
AKTUÁLNĚ
Fesťáczek Presents poprvé ovládne Lesní divadlo Skalka. Rodiny čeká den plný hudby, divadla i zábavy
Rodinný festival Fesťáczek letos přichází s novým názvem Fesťáczek Presents a vůbec …
AKTUÁLNĚ
Nový hit internetu: Espresso s energy drinkem. Opravdu funguje, nebo je to jen trend?
Sociální sítě v posledních měsících zaplavuje nový nápoj, který si získává stále větší …
ZAJÍMAVOSTI
Brdonoš je plnoletý. 18. ročník přinese změny, které tu ještě nebyly
V Podlesí se chystá 18. ročník triatlonu Brdonoš. Letos s novým konceptem, ale se …
SPORT
Policie varuje: Koloběžkáři riskují pokuty i vážné nehody.
Elektrokoloběžek na silnicích rychle přibývá, s nimi ale i počet přestupků a …
DOPRAVA









