26. 4. svátek má Oto

Rada zřizuje devět komisí

24. ledna 2019   (17:26)
Rada zřizuje devět komisí

Na volební období 2018-2022 je schváleno celkem devět komisí. Komise se schází dle potřeby a vlastního plánu práce, minimálně však čtyřikrát za rok.


Rada města zřizuje jako své iniciativní a poradní orgány komise. „V běžných každodenních otázkách je město řízeno radou města, která je sedmičlenná. Těchto sedm lidí nemůže vědět všechno, a proto dává ve většině svých rozhodnutí na názory odborných útvarů a komisí,“ přiblížil potřebu komisí Rady města starosta Jindřich Vařeka.
 
Členy komisí, kterými mohou být zastupitelé, občané i fyzické osoby, byli jmenováni:
 
Bytová komise – Vladimír Král (předseda), František Jobek, Marta Frýbertová, Jana Valterová, Ladislav Truhlář, František Caithaml a Šárka Schejbalová.
 
Dopravní komise – Václav Švenda (předseda), Milan Hrudka, Pavel Štanc, Petr Magera, Patrik Švarc, Ladislav Pechar a Josef Bouše.
 
Komise kulturní, letopisecká a památková – Milan Hrudka (předseda), Petr Kollert, Jana Valterová, Vladimír Král, Jaroslava Stojčetovič, Ladislav Marek a Vladimír Srnka.
 
Komise pro mládež, tělovýchovu a sport – Jiří Holý (předseda), František Jobek, Jakub Hušek, Jitka Charyparová, Miroslav Peterka, Renáta Vesecká, Antonín Schejbal, Daniel Rosenbaum a Karel Makovec.
 
Komise pro realizaci majetku města – Martin Buršík (předseda), Petr Rotter, Jan Mára, Aleš Drechsler, Petr Oktábec, Jaroslav Kumhera a Milan Vančát.
 
Komise pro výchovu a vzdělávání – Vladimír Král (předseda), Zorka Brožíková, Dagmar Kredbová, Radka Štáhlová, Olga Vohradská, Jarmila Potůčková, Bohuslav Burda, Simona Luftová a Tomáš Hlaváč.
 
Komise Smart city – Roman Mráz (předseda), Vladimír Karpíšek, Jan Schneider, Tomáš Trávníček a Tomáš Podlena.
 
Komise zdravotní a sociální – František Hauser (předseda), Jan Konvalinka, Monika Ciklerová, Jaroslava Davidová, Jiřina Adamová, Jiří Doležal, Alena Zemková, Dagmar Vaňousová a Simona Luftová.
 
Komise pro životní prostředí, ekologii a zeleň ve městě – Blanka Studničná (předseda), Alena Hlubučková, Tomáš Dvořáček, Martin Melmuk, Viktor Stejskal, Dagmar Vaňousová a Ján Pajtai.  

Stručný obsah činnosti komisí
 
Bytová komise spolupracuje s Městskou realitní kanceláří při přijímání žádostí a přidělováníbytů, dále na prověrkách užívání bytů, vyjadřuje se ve sporných případech k užívání bytů a stížnostem doručeným MěÚ nebo MěRK z oblasti bytové politiky...
 
Dopravní komise projednává a posuzuje dopravní situaci na území města, navrhuje možná řešení vzniku nových parkovacích míst a podává náměty k práci městské policie v oblasti parkování a dopravy ve městě…
 
Komise kulturní, letopisecká a památková – vyjadřuje se k otázkám a k řešení kulturní problematiky města, posuzuje návrhy občanů v oblasti kultury, navrhuje přidělování finančních příspěvků pro oblast kultury, řeší vedení kroniky města, navrhuje pojmenování a přejmenování ulic, věnuje se evidenci, ochraně, využití a rekonstrukci historických objektů a památek…
 
Komise pro mládež, tělovýchovu a sport – sleduje sportovní a tělovýchovné aktivity, upozorňuje na nedostatky a navrhuje možná řešení a zlepšení, kontroluje a ovlivňuje přidělování příspěvku na sport a tělovýchovnou činnost…
 
Komise pro realizaci majetku – vyjadřuje se k žádostem o odprodej nebo pronájem či nákup pozemků a nemovitostí, projednává materiály shromážděné odborem správy majetku pro rozhodnutí rady města a následně zastupitelstva města o způsobu nakládání s majetkem…
 
Komise pro výchovu a vzdělávání – projednává otázky a podněty, které se týkají činnosti škol a školských zařízení…
 
Komise Smart city – vyhledává možnosti „chytrých řešení“ využívajících smart technologie pro zlepšování činnosti úřadu, zajišťování ekologického přístupu, zvyšování komfortu života pro občany města Příbram na jeho území.
 
Komise zdravotní a sociální – zabývá se otázkami problematiky handicapovaných občanů, otázkami týkajícími se sociální a zdravotní péče.
 
Komise pro životní prostředí, ekologii a zeleň ve městě – zabývá se tvorbou a ochranou životního prostředí.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
DiS.

autor: topDalší články

Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Vše směruje k tomu, aby byl venkovní bazén na sezónu připraven. 26. dubna 2019   (15:20) Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Město zpoplatní toto parkoviště v nejbližších dnech. 26. dubna 2019   (12:45) Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů V minulém roce stihly technické služby posekat městskou zeleň nejméně třikrát. 26. dubna 2019   (11:30) Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Mladík se může skrývat u svých kamarádů 26. dubna 2019   (09:30) Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Jednotné vstupné je 90 Kč. Platí po celý den a na všechny atrakce. 26. dubna 2019   (08:23) Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Na opravu mostu se již hledá zhotovitel. 26. dubna 2019   (06:27) Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz