4. 3. svátek má Stela




Rada rozhodla: Stromořadí v ulici 28. října se částečně vykácí

16. února 2017   (06:22)
Rada rozhodla: Stromořadí v ulici 28. října se částečně vykácí
foto: pribram.cz

K úpravám by mělo dojít ještě do konce března tohoto roku.



Rada města se zabývala výsledky ankety, která proběhla mezi obyvateli ulice 28. října v posledních týdnech. Celkem se vrátilo 155 anketních lístků, ze kterých 71 procent preferovalo možnost udělat úpravu, při které se vykácí přibližně každý druhý strom a u dalších dojde k prořezu.

„Výsledek ankety je totožný s odborným stanoviskem, takže se domníváme, že není žádný důvod hledat jiné řešení, proto bude vykácena přibližně každá druhá lípa. To by se mělo stát ještě do konce března,“ řekl na včerejší tiskové konferenci starosta města Jindřich Vařeka (ANO).

Dalších 24 procent respondentů je spokojeno se současným stavem a zbylých 5 procent navrhlo jiné řešení, jako je například kompletní vykácení nebo zkrácení korun stromů.

Město už za minulého vedení podobnou anketu provedlo, kromě zeleně se v ní zároveň řešilo parkování. Podle Vařeky by tentokrát otázky měly být naformulovány jinak. "Rádi bychom dali občanům na výběr, zda chtějí, aby bylo provedeno kácení ob strom, čímž by se dal prostor těm zbylým stromům, aby rostly tak, jak stromy mají růst, a nebyly ničím tísněné, a zároveň se ta ulice prosvětlila. Je to řešení, které důrazně doporučuje i odbor životního prostředí," uvedl.

Záměr na vykácení části lipové aleje staré asi 60 let vyvolal před třemi lety emoce mezi místními. Podle posudku, který si město nechalo zpracovat, mělo být pokáceno 62 ze 155 stromů. Zástupci města ale později uvedli, že šlo jen o informace z odboru životního prostředí, o nichž nerozhodovala městská rada, a stromy se neporážely.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy Město Příbram připravuje novou obecně závaznou vyhlášku, která má omezit hlučné … BLESKOVÁ ZPRÁVA Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu S prvními jarními paprsky přichází i nová muzejní sezóna. Podbrdské muzeum v Rožmitále … Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Fotbal má na Příbramsku silnou tradici a své fanoušky napříč generacemi. Každý víkend … ANKETA Vrchní soud potvrdil muži z Příbramska 15 let vězení za otravu matky metanolem Vrchní soud potvrdil muži z Příbramska 15 let vězení za otravu matky metanolem Za otrávení své matky metanolem si muž z Příbramska odpyká 15 let vězení. Trest mu v … AKTUÁLNĚ Sen o Bali skončil ztrátou 50 tisíc. Policie varuje před nákupem zájezdů přes sociální sítě Sen o Bali skončil ztrátou 50 tisíc. Policie varuje před nákupem zájezdů přes sociální sítě Vidina exotické dovolené, slunce a odpočinku se dvěma ženám během chvíle proměnila v … KRIMI Dálnice D4 je neustále pod kontrolou dronů a umělé inteligence Dálnice D4 je neustále pod kontrolou dronů a umělé inteligence Nová část dálnice D4, která vznikla jako první český dálniční projekt formou PPP, má … DOPRAVA Petr Svoboda z Příbrami chce do Survivoru. Maká každý den a výzvy plní i podle fanoušků Petr Svoboda z Příbrami chce do Survivoru. Maká každý den a výzvy plní i podle fanoušků Petr Svoboda z Příbrami má sen, který by většina lidí vzdala po prvním pokusu. On ne. … NEPŘEHLÉDNĚTE Parkovací dům v Příbrami se konečně plní. Proč je venkovní parkoviště dražší a co město chystá dál Parkovací dům v Příbrami se konečně plní. Proč je venkovní parkoviště dražší a co město chystá dál Parkovací dům u vlakového a autobusového nádraží byl jedním z nejsledovanějších … POLITIKA Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou Ještě před pár lety se otázka bydlení brala jako něco, co se prostě vyřeší. Člověk … NÁZOR
Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce Dopravní nehoda dvou osobních vozů se stala v Milínské ulici v Příbrami před 14. … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz